Connect with Us

VIDEO/ Masakrohet gjyqtari, futbollisti e godet me stil “Kung-Fu”

Sport

VIDEO/ Masakrohet gjyqtari, futbollisti e godet me stil “Kung-Fu”

Publikuar

-

Në kategorinë e parë të Uzbekistanit ka “plasur” Kung-Fuja teksa një futbollisti ka goditur arbitrin. Skuadra e Neftçi sfidohej me Turon Japran ku pas shumë tensioneve futbollisti godet arbitrin me stilin Kung-Fu.

Arbitri  bie në tokë pas asaj goditje të marrë nga futbollisti. U desh ndërhyrja e Policisë për të shmangur një katastrofë të mundshme, teksa situata doli jashtë kontrolli. Tifozët gjithashtu shihen që zbresin në fushë, një situatë me të vërtetë kaotike.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kukës prezanton goditjen e radhës në merkato

Publikuar

-

Nga

Numan Kurdic është zyrtarisht futbollist i Kukësit. Mbrojtësi boshnjak, vjen te skuadra verilindore në formë huazimi nga klubi i FK Sarajevos dhe do të jetë pjesë e skuadrës deri në fund të sezonit.

Mbrojtësi 21-vjeçar është aktivizuar së fundmi në kampionatin serb me ekipin e Novi Pazar, ndërkohë që është aktivizuar edhe me Sarajevon.

Kurdic stërvitet prej disa ditësh me skuadrën kuksiane duke u njohur me ambientin dhe futbollistët, por problem ishte dokumentacioni. Së fundmi, klubi ka arritur të zgjidhë problemin dhe Kurdic do të jetë gati për ndeshjen e radhës.

Skeda e Lojtarit:
Emri: Numan Kurdic
Mosha: 21 vjeç
Kombësia : Boshnjak
Pozicioni: Mbrojtës

LEXO TE PLOTE

Sport

Nis aventura e re për Armando Sadikun, sulmuesi shqiptar zbarkon në Bolivi

Publikuar

-

Nga

Armando Sadiku ka zbritur në Bolivi, atje ku do të nisë edhe aventurën e re në karrierën e tij.

Sulmuesi shqiptar bëri një zgjedhje tërësisht të papritur duke shkuar në tokën “e panjohur” për futbollistët kuqezinjë, pas aventurës së dështuar te Erzurumspori.

Në ditën e djeshme Sadiku ka zbritur në qytetin Tarija, duke takuar fillimisht drejtuesit e klubit dhe duke iu bashkuar skuadrën në hotel për t’i njohur më nga afër.

Duke nisur nga dita e sotme futbollisti do të jetë gati nën urdhërat e trajnerit për t’u stërvitur, ndërsa ndeshja e parë miqësore do të zhvillohet në ditën e enjte kundër Tomayopo.

LEXO TE PLOTE

Sport

Blindohet Partizani, Hasani dhe rikthime në ekip para “finales” me Vllazninë

Publikuar

-

Nga

Blerja më e re e Partizanit, Ferhan Hasani kreu sot seancën e parë stërvitore me “demat”. 30-vjeçari i është bashkuar skuadrës në kompleksin sportiv “Football Republic”.

Tetovari pritet me shumë interes se si do të paraqitet me 16-herë kampionët e Shqipërisë pasi konsiderohet si njëri prej lojtarëvë më të mirë të afruar te të kuqtë në vitet e fundit.

Një lajm i mirë për skuadrën dhe trajnerin Ilir Daja është rikthimi i mesfushorit Jurgen Bardhi. 23-vjeçari shleu pezullimin në ndeshjen me Teutën për shkak të ndëshkimit me karton të kuq në derbi.

Ai do të marrë vendin e Valentino Muratajt, i cili mungon në sfidën e ardhshme kundër Vllaznisë për shkak të kartonit të kuq në Durrës.

LEXO TE PLOTE