Connect with Us

Statistikat/ Shikoni sa vite ka Interi pa fituar në Gjermani

Seria A

Statistikat/ Shikoni sa vite ka Interi pa fituar në Gjermani

Publikuar

-

* 5 janë precedentët mes Interit dhe Borusia Mynshengladbahut. Zikaltrit kanë fituar vetëm të parin: 2-4 në Kupën e Kampioneve në 1971-shin.  Më tej, një fitore për gjermanët dhe tri barazime.

* Interi nuk luan në fushën e gjermanëve që nga viti 1979: në atë rast përfundoi 1-1 në ndeshjen e vajtjes së fazës së 1/16-ave të Kupës UEFA, me Borusian që kaloi turnin.

* Gladbah ka barazuar të katër ndeshjet e fundit të luajtura kundër skuadrave italiane, ndërsa Interi kërkon fitoren e parë në Gjermani prej vitit 2011 (2-3 në Mynih kundër Bajernit), pasi ia ka dalë në katër raste në të kaluarën.

* Pasi fitoi vetëm 2 nga 14 ndeshjet e para të zhvilluara në Ligën e Kampioneve, Borusia fitoi 2 të fundit duke mposhtur Shahtjorin.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Lëvizje e papritur e Tares, lojtari i Milanit një hap larg kalimit te Lacio

Publikuar

-

Nga

Mateo Muzakio është shumë afër kalimit te skuadra e Lacios. Sipas raportimeve të fundit, thuhet se Igli Tare ka nisur bisedimet me mbrojtësin kuqezi, që tashmë është i gatshëm të kalojë te kryeqytetasit.

Drejtuesit e Lacios prej kohësh janë në kërkim të një mbrojtësi dhe për këtë arsye kanë nisur bisedimet me 30-vjeçarin. Palët janë shumë afër marrëveshjes dhe gjithçka mund të zyrtarizohet në orët e ardhshme.

Te Milani tashmë e kanë marrë vendimin për largimin e Muzakios, të cilit i përfundon kontrata në fund të sezonit. Kujtojmë se Lacio ka shfaqur interes për Muzakion edhe më parë, por nuk kanë mundur të arrijnë një marrëveshje, e cila duket se do të konkretizohet tani.

LEXO TE PLOTE

Seria A

E BUJSHME/ Arrihet marrëveshja, Allegri ulet në stolin e ekipit të njohur

Publikuar

-

Nga

Massimiliano Allegri pritet të ulet në stolin e Romës teksa raportohet se tashmë është arritur marrveshje me një kontratë rreth 5 milionë euro në sezon.

Allegri njihet si një trajner që luan lojë sulmuese dhe sipas asaj që raporton Calciomercato, ai ishte kontaktuar nga Chelsea dhe Napoli.

Trajneri italian i ka kthyer mbrapa që të dyja klubet, duke u thënë se ai tashmë ka një marrëveshje me Romën dhe se brenda disa ditësh do të jetë trajner i Romës.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Interi tentoi Dzekon, ja reagimi i Romes

Publikuar

-

Nga

Sa herë që dalin lajmet se Edin Xheko mendon “divorcin” me Romën është Antonio Konte trajneri i parë në listë për të pasur nën urdhrat e tij boshnjakun.

Ndaj, pas krisjes së 34- vjeçarit me teknikun Fonseka, Interi provoi menjëherë të gjente një akord me kryeqytetasit, duke ofruar në shkëmbim Kristian Eriksenin.

Por, fakti që mesfushori danez fiton gati 8 milionë euro neto në sezon, shtyu Romën të refuzonte.

LEXO TE PLOTE