Connect with Us

Sot në serialin “Lule të vetmuara”/ Gynej shoqërohet me një vajzë tjetër, Songyl lëndohet

Life Style

Sot në serialin “Lule të vetmuara”/ Gynej shoqërohet me një vajzë tjetër, Songyl lëndohet

Publikuar

-

Sot në serialin "Lule të vetmuara"/ Gynej shoqërohet me një vajzë tjetër, Songyl lëndohet

Songyl mëson se Gynej nuk e ka marrë letrën e saj dhe vendos të flasë me të. Ajo i kthen armën dhe makinën Selenit duke i thënë se marrëveshja e tyre është anuluar. Selen e bën Songylin të mendojë se Gynej tashmë e ka harruar atë dhe është lidhur me një vajzë tjetër.

Songyl lëndohet kur e sheh Gynejin me një vajzë. Vajzat marrin një letër ku shkruhet se Ejlyl është gjallë dhe Toprak është i përfshirë. Vajzat ia tregojnë letrën Ferides dhe Toprakut por ky i fundit sillet sikur nuk di gjë.

Byshra e cila mbushet me shpresë se e motra është gjallë zhgënjehet. Vajzat pendohen që e treguan letrën në sy të Byshrës. Kemal kryen vrasjen e rradhës./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

Hoqi 22 kilogramë nga pesha/ Anxhela Peristeri tregon arsyen pse vendosi të mbante dietën strikte

Publikuar

-

Nga

Hoqi 22 kilogramë nga pesha/ Anxhela Peristeri tregon arsyen pse vendosi të mbante dietën strikte

Këngëtarja Anxhela Peristeri tërhoqi vëmendjen e të gjithëve pas rënies drastike në peshë. Ajo ka treguar se ka humbur shumë kilogramë falë një diete strikte si dhe aktivitetit fizik.

E ftuar në emisionin e jonida Maliqit Anxhela ka treguar se nisi dietën pasi pa një video të sajën duke kërcyer vallen e pinguinit dhe nuk i kishte pëlqyer mënyra se si dukej.

“Ka qenë një udhëtim që kam bërë jashtë shtetit me shoqërinë time dhe po kërcenim vallen e pinguinëve dhe e filmuan e bënë video. Kur shikoja veten time tek vallja si një pinguin i vërtetë thashë nuk mund të jem kështu dhe e vendosa.

LEXO EDHE:  Sot në serialin “Lule të vetmuara”/ Ezhder bën planin e tmerrshëm ndaj Meralit dhe Kaderit

LEXO EDHE:  Nuk po shkon ashtu siç e kishim pritur/ Seriali “Bay Yanlis” pranë fundit

Dhe sa jam kthyer në Janar kam hyrë direkt në dietë. Dy muajt e parë ishte e vështirë sepse je mësuar me tjetër lloj regjimi por mendoj se çdo njeri kur ka një synim në jetë e bën. Për 6 muaj kam humbur kilet e para dhe pastaj brenda vitit kisha shkuar aty ku doja.”, u shpreh këngëtarja./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Do i griset velloja nuses”/ Shqipja e “Përputhen” zbulon lidhjen mes Teas dhe Beartit

Publikuar

-

Nga

“Do i griset velloja nuses”/ Shqipja e “Përputhen” zbulon lidhjen mes Teas dhe Beartit

Ish-konkurrentja e “Përputhen”, Shqipja Hysenaj, ka nxjerrë detaje të reja për lidhjet e konkurrentëve jashtë emisionit. Pas publikimit të videove të Andit, ajo së fundi pretendon se Tea dhe Bearti kanë një lidhje jashtë emisionit.

Ajo ka publikuar edhe foto ku Tea shfaqet e veshur me bluzën e Beartit, teksa shkruan: “Tea, shkove ti në Kosovë e more bluzën? Apo erdhën ta sollën këtu? Dhe ti e di miiiirë për kë dhe çfarë bëhet fjalë. Dhe mos u argumentoni me fjalë të kota gjasme e dinit për voice-n që unë do hidhja, sepse unë nxjerr dhe materiale që s’jua merr mendja kurrë që unë i kam, apo jo Andi?”

Për këdo që ka dyshime, çifti i vërtetë prapa skenave, por nuk dua të nxjerr foto private. Meridian Ramçaj bëhu gati, sepse sot ka diçka të lezetshme, do i griset vello nuses“, shkruan Shqipja./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Life Style

Pse mushkonjat gumëzhijnë pranë veshëve tuaj?/ Zbuloni si mund ta shmangni zhurmën bezdisëse

Publikuar

-

Nga

Pse mushkonjat gumëzhijnë pranë veshëve tuaj?/ Zbuloni si mund ta shmangni zhurmën bezdisëse

Ndërsa vetëm mushkonjat femra ushqehen me gjak njerëzor, si meshkujt ashtu edhe femrat mund të prodhojnë atë tingull gumëzhitës të bezdisshëm që ju mban zgjuar natën. Sidoqoftë, ato nuk e bëjnë këtë thjesht sepse duan të të bezdisin, ata kanë arsyet e tyre të forta për këtë.

Ata tërhiqen nga dylli i veshit.

Sipas  hulumtimeve, mushkonjat tërhiqen nga zonat me erë të trupit. Kur flemë, zakonisht i mbulojmë trupat me batanije, duke i lënë fytyrat të zbuluara. Veshët janë një nga pjesët e trupit, e cila mund të jetë arsyeja pse mushkonjave u pëlqen të rri pezull mbi ta.

Tingulli bëhet nga krahët e tyre.

Edhe pse tingëllon si një këngë e bezdisshme, mushkonjat në të vërtetë nuk po këndojnë në veshët tuaj. Tingulli bëhet nga përplasja e shpejtë e krahëve të tyre, e cila është aq e shpejtë sa  250 lëvizje në sekondë. Është zbuluar gjithashtu se mushkonjat komunikojnë me njëri-tjetrin duke bërë tinguj dhe madje mund të bëjnë një ” duet çiftëzimi “.

LEXO EDHE:  Sot në serialin “Lule të vetmuara”/ Meral takon gjyshin e saj

LEXO EDHE:  Të hënën në serialin “Lule të vetmuara”/ Nazan i kërkon Xhemresë të tërheqë denoncimin ndaj Defnesë

Nxehtësia e trupit tuaj i tërheq brenda.

Duke kërkuar ushqim për të zhvilluar vezët e saj, një mushkonjë femër kërkon njerëz duke zbuluar nxehtësinë dhe djersën e trupit . Dioksidi i karbonit që ne nxjerrim, fton mushkonjat drejt kokës kur jemi duke fjetur, e cila është një arsye tjetër pse i dëgjojmë ato të gumëzhijnë pranë veshëve tanë.

Ja se si mund të siguroni një gjumë të qetë.

-Vishni rroba me ngjyrë të hapur për të fjetur pasi mushkonjat tërhiqen nga ngjyrat e errëta.

-Bëni një banjë para se të flini për të mbajtur djersën .

-Shmangni pirjen e birrës .

-Flini nën një tifoz që lëviz shpejt .

-Vendosni bimë si livando, rozmarinë dhe mace në dhomën tuaj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE