Connect with Us

Shmangën përballjen me njëri-tjetrin/ Ardian Bujupi i kthehet Capital T: Pyet Xhensilën dhe Elvanën

Showbizz

Shmangën përballjen me njëri-tjetrin/ Ardian Bujupi i kthehet Capital T: Pyet Xhensilën dhe Elvanën

Publikuar

-

Shmangën përballjen me njëri-tjetrin/ Ardian Bujupi i kthehet Capital T: Pyet Xhensilën dhe Elvanën

Ditën e djeshme dy këngëtarët, Capital T dhe Ardian Bujupi kanë patur një përballje me njëri-tjetrin për të sqaruar deklaratat që Capital ka bërë kundrejt Ardianit.

Edhe pse u tha se do të përballeshin me njëri-tjetrin live në Instagram, dyshja janë munduar të sqarohen në Instagramet e tyre.

Ardian ka theksuar se ai nuk është aspak mosmirënjohës dhe për këtë Capital mund të pyesë lirisht Elvanën apo Xhensilën.

Sipas tij, shkak i kësaj deklarate është fakti se ai i ka ofruar Capital T një bashkëpunim para se ai të lançonte “Skulpturë”, duke i dërguar të gjitha elementet e këngës, por Capital T ka dashur ta përfshijë në albumin e tij këtë këngë.

Por, Ardiani nuk e ka pranuar këtë pasi ishte ai që e kishte bërë ftesën, dhe në këtë moment Capital T ka thënë se nuk do bashkëpunojë, meqenëse Ardiani nuk pranoi të ishte në album.

“Ja kam cu një këngë edhe më tha që e do për albumin e tij. I thashë unë në albumin tënd vij me shumë qejf nëse ti më fton me këngën tënde. Kemi pas mosmarrëveshje, diçka. Dhe më tha “jo” nuk e bëjmë hiç. OK, thashë, krejt në rregull”, është shprehur Ardian Bujupi.

LEXO EDHE:  Basha uron Pashkët me lepurushët e përgatitur nga vajzat/ "Lutjet shkojnë për ata që përballen me virusin"

Ndërsa Capital është shprehur se Ardiani nuk e ka takuar dhe as nuk e ka ftuar kur ka qenë në Prishtinë në shenjë mirënjohje, apo për hir të hitit që kanë patur bashkë.

Kur ke ardh në Prishtinë nuk ke thënë “Ku je bre vlla, ajde të hamë një drekë, një darkë, a naj sen. Se të kam dost, ke bo një këngë me mua, një hit”.

Kurse Ardiani u shpreh në live e tij: “Ta kam çel derën e shpisë, ke flejt te unë, ke bo gjithçka. Pse jam mosmirënjohës?”

Në përfundim dyshja nuk i ka sqaruar të gjitha pikat por nuk e përjashtuan mundësinë që në një të ardhme mund të takohen dhe të sqarojnë gjithçka ka ndodhur mes tyre./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

Pasi na prezantoi me djalin që i kishte “rrëmbyer” zemrën/ Marina Fara dhe i fejuari “arratisen” në Dubai

Publikuar

-

Nga

Pasi na prezantoi me djalin që i kishte "rrëmbyer" zemrën/ Marina Fara dhe i fejuari “arratisen” në Dubai

Marina Fara është komentuar shpesh në mediat rozë për historitë e saj të dashurisë.

Pak kohë më parë, ajo deklaroi se ishte në një lidhje dashurie duke na prezantuar edhe djalin që i kishte rrëmbyer zemrën.

Marina nuk tregoi asnjë detaj tjetër përveç imazhit të tij. Së fundi dyshja kanë preferuar të pushojnë në një nga vendet më luksoze në botë si Dubai.

LEXO EDHE:  Provimet e maturës/ Rezana Vrapi informon maturantët: Ja tre nivelet e vështirësisë së testit

LEXO EDHE:  Humor/ Meta sqarohet me Ramën

Marina duke mjaft në formë teksa ka publikuar disa foto me bikini. Gjithashtu ajo ka treguar disa pamje mahnitëse të Dubait që mund ti shihni më poshtë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Rrinë në këmbë si debile”/ Gazetari befason me deklaratën për “Telebingo-n”

Publikuar

-

Nga

“Rrinë në këmbë si debile”/ Gazetari befason me deklaratën për “Telebingo-n”

Gazetari Bledi Strakosha ka kritikuar emisionet si “Telebingo”, që edhe pse ka kohë që transmetohet në televizion vazhdojnë me të njëjtin format dhe skemë si vite më parë.

Strakosha tregon se prej vitesh televizioni shqiptar  frymëzohet ende nga televizionet italiane dhe një gjë që nuk i pëlqen aspak tek “Telebingo” është fakti se vajzat rrinë gjatë gjithë kohës në këmbë dhe nuk bëjnë asgjë.

Nëpër ‘game show’ ekzistojnë akoma por ama kanë një dinjitet tjetër. Tek “Telebingo” për shembull ne kishim ato vajzat që rrinin në këmbë tërë kohës. Nuk duhet të jetë ashtu. Si në Shqipëri dhe në Itali vazhdojnë të transmetohet ajo qasja që është mashkulli i pari pastaj femra që qëndron krah tij si plotësuese. Ato u rrijnë në krah, më falni që po e shpreh kështu por kështu po më vjen, si debile, pra që nuk kanë asnjë pozicion”, është shprehur gazetari./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Gentian Zenelaj e thotë hapur: Edi Rama na e kalon për humor

Publikuar

-

Nga

Gentian Zenelaj e thotë hapur: Edi Rama na e kalon për humor

Gentian Zenelaj është një nga aktorët më të pëlqyer të humorit. Para disa javësh ai mposhti Covid-19 dhe sot në programin “Sot nuk është e hënë” ai iu ka dhënë një mesazh të gjithë shqiptarëve që të ruhen çdo moment.

Përveç eksperiencës së tij me Covid-19, ai ka folur edhe për humorin. Genti mendon se humori nuk ka kufij dhe se mund të gjesh çdo shkak për të bërë humor.

Gjatë intervistës ai veçoi rastin, ku humori nuk mund të pranohet, dhe është ai nga pushtetarët.  Genti shton se kryeministri Edi Rama bën më shumë humor se vetë humoristët.

LEXO EDHE:  Humor/ Meta sqarohet me Ramën

LEXO EDHE:  Rama sqaron propozimin për Boden/ I shërben Shqipërisë, jo tepsisë

Epo… ka raste që ky i joni po na e kalon (bëhet fjalë për kryeminsitrin Edi Rama). Ka atë magjepsjen fantastike të “stand-up komedisë” që mua më lë pa fjalë. Në “stand-up” është “the best” është më i miri. Këto ja them edhe në sy…”, thotë Gentian Zenelaj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE