Connect with Us

Myrto Uzunit nuk i bëhet realitet përballja me Messin

La Liga

Myrto Uzunit nuk i bëhet realitet përballja me Messin

Publikuar

-

Ylli i Barcelonës Lionel Mesi është lënë sërish jashtë listës së grumbullimit për ndeshjen kundër Ferencvaroshit ditën e nesërme në Hungari.

Tekniku i katalanasve Ronald Kuman nuk e ka marrë me vete kapitenin e skuadrës teksa ekipi e ka siguruar kualifikimin për fazën e 1/8-ave të kompeticionit.

Të njëjtën gjë, holandezi bëri dhe në sfidën me Dinamo Kievin në Ligën e Kampioneve duke lënë jashtë Mesin.

Me shumë gjasa, Mesi mund të jetë në fushë kundër Kristiano Ronaldos në sfidën e fundit të Ligës së Kampioneve për fazën e grupeve.

Për futbollistin e Ferencvaroshit dhe Shqipërisë, Myrto Uzuni, nuk i realizohet ëndrra e përballjes me yllin Mesi, teksa mungoi në sfidën e parë me katalanasit për shkak se ishte i infektuar me koronavirus.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Barcelona nuk zhgënjen, fiton ndaj Elçes dhe ngjiten në vendin e tretë

Publikuar

-

Nga

Barcelona nuk di të ndalet, ku merr suksesin e 4 rradhazi në La Liga-n spanjolle.

Skuadra e drejtuar nga Ronald Kuman realizoi dy herë përballë skuadrës së Elçes në transfertë, duke e mposhtur 0-2 me anë të golave të Frenki De Jong në minutën e 39′ dhe 21-vjeçarit spanjoll, Rikard Puig në minutën e 89′.

Katalanasit me këtë triumf ngjiten në vendin e 3 në kuotën e 37 pikëve, ndërsa Elçe në vendin e parafundit me 17 pikë të grumbulluara.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Tragjedi në Spanjë, humbin jetën katër lojtarë dhe presidenti i ekipit

Publikuar

-

Nga

Sot ka ndodhur një tragjedi te skuadra spanjolle e Palmas.

Aeroplani në të cilin ishte skuadra është përplasur dhe si pasojë kanë ndërruar jetë presidenti së bashku me katër lojtarë.

Media e njohur Sportmediaset shkruan se lojtarët dhe presidenti kanë ndërruar jetë, derisa ende s’ka komunikatë zyrtare nga klubi.

“Përplaset aeroplani, katër lojtarë të vdekur dhe presidenti i Palmas”, shkruhet në artikullin e kësaj media të njohur.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Zinedine Zidane infektohet me COVID-19

Publikuar

-

Nga

Real Madrid përmes një komunikate për shtyp ka njoftuar se Zinedine Zidane është infektuar me COVID-19.

Një ditë përpara ndeshjes ndaj Alaves të vlefshme për La Liga, ka njoftuar se do të jenë pa trajnerin e tyre.

Ndihmës trajneri i Los Blancos, Bettoni, ka dal në konferencën për media që ishte paraparë të mbahej sot nga Zidane.

Ai njoftoi se Zidane është në vet-izolim dhe është duke u ndjerë mirë.

LEXO TE PLOTE