Connect with Us

Makthi merr fund, Elseid Hysaj shërohet nga COVID-19

Seria A

Makthi merr fund, Elseid Hysaj shërohet nga COVID-19

Publikuar

-

Mbrojtësi i Napolit, Elseid Hysaj ka rezultuar negativ me COVID-19 dhe është rikthyer në Itali.

Shqiptari mungojë që prej kohës kur doli pozitiv në analizat e COVID-19 kur ishte duke përfaqësuar Kombëtaren e Shqipërisë.

Sipas Corriere del Mezziogiorno, testi i fundit ka dal negativ dhe lojtari do lejohet të rikthehet të Napoli.

26-vjeçari këtë edicion ka zhvilluar shtatë ndeshje për skuadrën e Gennaro Gattusos.

Kontrata momentale Hysaj i skadon në qershorin e vitit 2021 dhe ende s’ka rinovuar me “Napolitanët”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Juventusi fiton Superkupën e Italisë

Publikuar

-

Nga

Juventus ka arritur që ta mposhtë klubin e Napolit me rezultat minimal 2-0 pas golave të Cristiano Ronaldo dhe Alvaro Morata.

Pjesa e parë u mbyll 0-0 me të dyja skuadrat duke kërkuar golin dhe ishte një pjesë e barabartë

Në pjesën e dytë, Ronaldo 64’ shënoi golin e parë në ndeshje. Në anën tjetër, Lorenzo Insine ka humbur penalltinë në minutën e 80-të.

Epilogun përfundimtar kësaj ndeshje ia dha Alvaro Morata duke shënuar në minutën e 90-të.

Ky është trofeu i parë për Andrea Pirlon si trajner, ndërsa i nënti i Super Kupës së Italisë për Juventusin.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Mbyllet pjesa e parë, ja ç’po ndodh në ndeshjen Juventus-Napoli

Publikuar

-

Nga

Mbyllet pjesa e parë e finales së Superkupës së Italisë Juventus-Napoli me rezultatin 0-0. Shumë energji të shpenzuara, por nuk ka gola deri tani.

HT| JUVENTUS-NAPOLI 0-0

FORMACIONET ZYRTARE

JUVENTUS: Shezni, Kuadrado, Bonuçi, Kielini, Danilo, MekKini, Bentakur, Artur, Kulusevski, Kieza, Ronaldo. Trajner: Andrea Pirlo.

NAPOLI: Ospina, Di Lorenco, Kulibali, Manolas, Mario Rui, Deme, Bakajoko, Lozano, Zilinski, Insinje, Petanja. Trajner: Xhenaro Gatuzo.

LEXO TE PLOTE

Seria A

VIDEO/ Plasin polemikat në Itali! Portieri i Atalantës ngatërron topin me këmbët e rivalit, nuk ka as penallti as VAR

Publikuar

-

Nga

Atalanta ka barazuar në shifrat 1-1 kundër Udinezes, me këta të fundit që befasuan ekipin e Gasperinit me gol që në 20 sekondat e para të duelit. Megjithatë, ndeshja mund të shkonte edhe në favor të bardhezinjve, por për këtë bergamaskët duhet të falenderojnë arbitrin.

Golini kontrollon një top në zonë, që menjëherë i shpëton nga duart. Kundërshtarët kërkojnë të përfitojnë nga kjo situatë, ndërsa portieri i Atalantës ngatërron topin me këmbët e rivalit, duke e rrëzuar përtokë.

E pavarësisht kësaj, gjyqtari i takimit e quan gjithçka të rregullt dhe lë lojën të vazhdojë. Një vendim ky që nuk i ka pëlqyer aspak Udinezes e që ka ndezur polemika në Itali. Madje fakti që aq VAR-i nuk ndërhyri për këtë rast ka shtuar edhe më tepër pakënaqësitë te tifozët dhe ekipi italian.

 

LEXO TE PLOTE