Connect with Us

Kur do të vijë vaksina anti-Covid në Shqipëri”/ Rama: Nuk ka një kontratë…

Aktualitet

Kur do të vijë vaksina anti-Covid në Shqipëri”/ Rama: Nuk ka një kontratë…

Publikuar

-

Emigrimi i të rinjve/ Rama: Problem global, nuk bëhemi dot Gjermani as me 5 mandate

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se nuk ka një kontratë për sigurimin e vaksinës anti-COVID, por se Shqipëria është angazhuar me të gjitha kontaktet për të mos mbetur pas. Ai tha se Shqipëria është e përfshirë në ato sisteme të ngritura për ta blerë vaksinën dhe se ka dedikuar një fond.

Për vaksinën, kjo është një risi pozitive sepse sjell faktikisht armën për të mbrojtur shëndetin nga ky virus duke imunizuar njerëzit. Këtu jemi shumë të fokusuar.

Është një situatë turravrapi për të garantuar vaksinën, ndërkohë që ka dhe një paqartësi të madhe për si qysh, tek. ne jemi të angazhuar me kontakte në të gjitha nivelet për të mos mbetur mbrapa. nuk ka një kontratë të nënshkruar, jemi përfshirë në ato sisteme që janë ngritur në këmbë për ta blerë vaksinën dhe kemi dedikuar dhe ne një fond por në momentin që flasim nuk ka asnjë kontratë apo një afat të fiksuar.

Përpjekja jonë është një orë e më parë bashkë me të tjerët të kemi mundësinë për të vaksinuar njerëzit”, tha Rama./CNA.al.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Valdrin Pjetri në krye të fushatës së Elbasanit?/ Arben Pëllumbi jep mesazhin e fortë

Publikuar

-

Nga

Valdrin Pjetri në krye të fushatës së Elbasanit?/ Arben Pëllumbi jep mesazhin e fortë

Partia Socialiste dega Peqin trazoi ujërat teksa njoftoi se Valdrin Pjetri do te kryesoje drejtimin teknik te shtabit elektoral të qarkut të Elbasanit për zgjedhjet e 25 prillit.

Sekretari Organizativ i Partisë Socialiste Arben Pëllumbi, ka theksuar se personat të cilët janë “djegur” nga dekriminalizimi nuk kanë të drejtë të jenë përfaqësues të popullit.

Por Pëllumbi i la një derë hapur duke shtuar se ata mund të vazhdojnë të japin kontributin e tyre.

“Dekriminalizimi, nuk te ben detyrimisht kriminel. Personazhet që ju përmendët kanë të drejtën e tyre për të vazhduar të japin kontributin në prtite ku operojnë. Por ata nuk mund të jenë përfaqësues të popullit. Personalist ka përgjegjësi penale, moralisht kanë përgjegjësi edhe të atyre me të cilët bashkëpunojnë.

Ligji dekriminalizimt duhet të jetë i përkohshëm, sepse kufizon të drejtat e njeriut për t’u zgjedhur. Kjo duhet të vazhdojë deri kur të arrijmë në një lloj auto-edukimi, kur njerëzit të kuptojnë vetë se nuk duhet të garojnë, kur kanë kryer veprime që janë të papranueshme për të kandiduar.

LEXO EDHE:  Kryeministri Tsipras autorizon fazën finale të negociatave me Shqipërinë

LEXO EDHE:  Pas fyerjes së gazetarëve, Edi Rama tek “Zonë e Lirë”

E kemi të pmundur të dimë të shkuarën e të gjithë anëtarëve tane, duke qenë se jemi forcë shumë e madhe.

Forcës politike që i ikin krerët apo ish-krerët duhet të bëjnë analizë pse ndodh kjo gjë. Kjo nuk është puna jonë. Ne mirëpresim këdo që beson te programi ynë. Ky është proces tërësisht normal në një shoqëri të lirë”, tha ai për Fax News./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Bota

Trump mban fjalimin e lamtumirës/ Ishte nder të isha president i Amerikës

Publikuar

-

Nga

Presidenti në ikje i SHBA, Donald Trump ka mbërritur në bazën ushtarake, “Joint Base Andreës”, ku mbajti një ceremoni të shkurtër lamtumire.

Trump u prit me brohoritje nga mbështetësit e tij ndërsa u shpreh se ka qenë “nderi i madh” të ishte president i Amerikës. Duke iu drejtuar mbështetësve, ai tha se “do të luftojë gjithmonë për ta”.

Gjithashtu edhe Zonja e Parë Melania Trump foli në ceremoninë e lamtumirës së Presidentit Trump.

“Të qenurit zonja juaj e parë ishte nderi im më i madh. Faleminderit për dashurinë dhe mbështetjen tuaj. Ju do të jeni në mendimet dhe lutjet e mia. Zoti ju bekoftë të gjithëve. Zoti i bekoftë familjet tuaja. Dhe Zoti e bekoftë këtë komb të bukur. Faleminderit,” ajo tha.

LEXO EDHE:  Pas fyerjes së gazetarëve, Edi Rama tek “Zonë e Lirë”

LEXO EDHE:  Basha përsërit ftesën për Ramën/Le të na gjykojnë shqiptarët

Për të parën herë në 150 vite thyhet tradita presidenciale pasi Trump do të mungojë në inaugurimin e pasardhësit të tij, Joe Biden./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Zgjedhjet e 25 prillit/ Murrizi prezanton kandidatin e Durrësit

Publikuar

-

Nga

Zgjedhjet e 25 prillit/ Murrizi prezanton kandidatin e Durrësit

Zgjedhjet parlamentare të 25 prillit do ta gjejnë vendin tonë me parti të reja, të cilat kanë pretenduar se do të kenë kandidatët e saj në çdo qark.

Një prej tyre është edhe partia Lëvizja Demokratike Shqiptare e Myslim Murrizit, i cili ka prezantuar edhe kandidatin për qarkun e Durrësit.

Murrizi ka zhvilluar një takim me banorët e Shijakut, nga ku deklaroi se kandidati për deputet në këtë zonë do të jetë Ergys Leba.

“Nje takim ne Shijak ( 4 Rruget) me Qytetaret organizuar nga Ergys Leba kandidat i Partise Levizja Demokratike Shqiptare per qarkun Durres

LEXO EDHE:  Video/ Dibranët nxjerrin zbuluar Edi Ramën

LEXO EDHE:  Pas fyerjes së gazetarëve, Edi Rama tek “Zonë e Lirë”

Me 25 prill do te ndeshkojme me vote çdo parti politike qe e ka trajtuar si prone prej 30 vitesh voten tone dhe  çdo politikan mashtrues qe pasi shkon ne Parlament, nuk flet dhe nuk pyet më per Votuesit”, shkruan Murrizi./CNA.al

LEXO TE PLOTE