Connect with Us

E bujshme nga Italia/ Andrea Pirlo është “lodër” te Juventusi, Ronaldo vendosi vetë të mos zbriste në fushë

Seria A

E bujshme nga Italia/ Andrea Pirlo është “lodër” te Juventusi, Ronaldo vendosi vetë të mos zbriste në fushë

Publikuar

-

Juventusi nuk është duke marrë rezultatet e dëshiruara nën drejtimin e Andrea Pirlos. Kur ky i fundit erdhi kishte edhe një optimizëm të madh te lojtarët. Kjo pasi lanë kohën e Sarrit, me këtë të fundit që në disa raste ka ulur në stol edhe vetë Kristiano Ronaldon.

Ndërkohë me Pirlon në stol paraqitet një situatë tërësisht e re. Ylli portugez vendos vetë se kur dëshiron që të luajë, ndërsa edhe shokët e skuadrës nuk marrin shumë rregulla strikte. “Corriere dell Sera” ka zbuluar se në dhomën e zhveshjes ekziston një problem i madh në komunikimin e trajnerit Pirlo me disa prej lojtarëve.

Nga ana tjetër Ronaldo vendosi vetë që të mos luante kundër Beneventos në Seria A, duke e konsideruar si një përballje të lehtë. Por pikërisht atje bardhezinjtë do të linin pikë pasi u ndalën në barazim. Sulmuesi portugez kërkoi që të ishte në gjendjen më të mirë në “Champions League” për të vendosur rekorde personale kundër Dinamos së Kievit, megjithëse bardhezinjtë e kanë siguruar kualifikimin.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

ZYRTARE/ Rrezikojnë rënien në kategoria, skuadra e Serie A habit me rinovimin e kontratës së trajnerit

Publikuar

-

Nga

Cagliari pësoi ditën e sotme humbjen e 7-të radhazi në kampionat duke u mundur në transfertë 1-0 ndaj Genoas. Pas ndeshjes mendohej se drejtuesit e klubit mund të shkarkon trajnerin Di Francesco duke parë se skuadra renditet në vendin e 18-të dhe rrezikon rënien në Serie B.

Drejtuesit e Cagliarit i kanë habitur të gjithë më vendimin e tyre. Klubi në faqen zyrtare ka bërë të ditur se ka rinovuar kontratën me Eusebio Di Francesco në 30 qershor të 2023. Një vendim që ka surprizuar jo pak edhe tifozët që prisnin largimin e trajnerit pas rezultateve zhgënjyese.

  

LEXO TE PLOTE

Seria A

Napoli në krizë, e mund edhe Verona

Publikuar

-

Nga

Humbja në finalen e Superkupës së Italisë ka krijuar pasoja negative psikologjike te Napoli. Të kaltërit u mposhtën me rezultatin 3-1 nga Verona duke mos arritur të parakalonte Juventusin dhe Atalantën në renditje.

Edhe pse ekipi i Xhenaro Gatuzos e zhbllokoi sfidën për 1 minutë nëpërmjer Irving Lozanos, miqtë verdheblu ditën si ta përmbysnin ndeshjen.

Dimarko barazoi në minutën e 34-rt, ndërsa në pjesën e dytë Barak dhe Zakanji shfrytësuan plogështinë e mbrojtjes napolitane duke shkundur rrjetën dhe dy herë të tjera. Mbrojtësi i Shqipërisë Elseid Hysaj u aktivizua 90 minuta në këtë takim.

Pas javës së 19-të, Napoli renditet në vendin e gjashtë me 34 pikë, 2 më pak se Juventusi dhe Atalanta dhe 3 më pak se Roma në vendin e tretë.

LEXO TE PLOTE

Seria A

VIDEO/ Juventusi bën detyrën në shtëpi ndaj Bolonjës

Publikuar

-

Nga

Juventusi ka bërë detyrën në shtëpi në sfidën e orën 12:30, duke triumfuar me rezultatin 2-0 përballë Bolonjës së Sinisha Mihajloviç.

Ishin 2 mesfushorët Artur dhe Mekeni, që me golat e tyre i dhuruar 3 pikë tepër të rëndësishme në kampionat skuadrës së Andrea Pirlos, e cila rikthehet kështu te triumfi pas disfatës ndaj Interit javën e kaluar.

Me këtë fitore Juventusi u ngjit në kuotën e 36 pikëve, teksa ndan vendin e 4-t së bashku me Atalantën. Kujtojmë që kampionat në fuqi të Serisë A kanë 1 ndeshje më pak, teksa aktualisht diferenca me kryesuesit e Milanit është 7 pikë. Sfidën e radhës bardhezinjtë do e luajnë në transfertë ndaj Sampdorias në datën 30 janar.

FT| Juventus-Bolonja 2-0

Artur 15′, Mekeni 71′

 

LEXO TE PLOTE