Connect with Us

E bujshme/ Barcelona do transferojë futbollistin shqiptar në janar

La Liga

E bujshme/ Barcelona do transferojë futbollistin shqiptar në janar

Publikuar

-

Barcelona po kërkon të përforcojë mbrojtjen dhe për merkaton e janarit, ka si objektiv futbollistin shqiptar të Arsenalit, Shkodran Mustafi.

“El Mundo Deportivo” raporton se klubi katalanas e konsideron lojtarin e kombëtares gjermane si njërin prej alternativave për të zgjidhur situatën emergjente në prapavijë pas dëmtimit të rëndë të Zherard Pikesë.

Duke parë se Mustafi aktivizohet shumë pak me “Topçinjtë”, Barcelona mund të vihet në lëvizje në merkaton e dimrit për ta sjellë ish-lojtarin e Valencias në “Kamp Nou”.

Duke parë koston e ulët të 28-vjeçarit, icili kushton 12 milionë euro, Barça nuk do ta kishte aspak të vështirë të shpenzonte për qendërmbrojtësin me origjinë shqiptare.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Historike/ Ja kush është futbollisti i parë që blihet me Bitcoin

Publikuar

-

Nga

David Barral është bërë futbollisti i parë në histori që është blerë me Bitcoin. 37-vjeçari u transferua nga Rasing Santader te skuadra e divizioni të tretë Dux International de Madrid.

Transferimi i tij u bë i mundshëm falë Bitcoin digjital që e financoi këtë lëvizje. Barral në të kaluarën ka qenë pjesë e klubit të Real Madrid, duke u aktivizuar me ekipin e dytë dhe të tretë, ku numëron 53 paraqitje në divizionet e ulëta duke shënuar 9 gola.

 

 

 

LEXO TE PLOTE

La Liga

Tronditëse/ Futbollisti i klubit të La Ligës, dënohet me 2 vite burg

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i skuadrës spanjolle të Eibarit, Sergi Enrik, ka marrë një goditje të rëndë së fundmi, teksa gjykata e ka dënuar atë me dy vite burg. Shkak për këtë është bërë një video erotike, e shpërndarë nga lojtari në rrjetet sociale.

Në video shfaqej një grua duke kryer marrëdhënie seksuale, e cila menjëherë u bë virale në rrjetet sociale. Personi në fjalë akuzoi Sergi Enrik dhe Antonio Luna (ky i fundit ka qenë pjesë e Eibar në të kaluarën), për videon e shpërndarë dhe gjykata ka vendosur ata t’i dënojë me dy vite burg.

Të dy futbollistët në fjalë e kanë pranuar fajin dhe kanë kërkuar ndjesë, por nuk kanë mundur t’i shpëtojnë dënimit.

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Në Spanjë e bëjnë fakt të kryer/ Alaba në qershor vishet me të bardha

Publikuar

-

Nga

David Alaba dhe Real Madrid duket se do të bashkohen në muajin qershor. Ky është lajmi më i fundit që vjen nga prestigjiozja Marca, e cila është pranë madrilenëve.

Austriakut i përfundon kontrata me Bajern Mynih dhe kështu me parametër zero do të kalojë në Spanjë, atje ku do të firmosë një kontratë katërvjeçare me 11 milionë euro në sezon. Për Alabën interesoheshin edhe shumë klube të tjera, por dëshira e lojtarit ka qenë Real Madrid.

Ndërkohë, me 28-vjeçarin, Real Madrid përfiton një futbollist polivalent duke qenë se Alaba mund të luaj në qendër dhe në krah të mbrojtjes, por ai gjithashtu adaptohet më së miri edhe në mesfushë.

LEXO TE PLOTE