Connect with Us

Barcelona hidhet fuqishëm në sulm për Erling Haaland

La Liga

Barcelona hidhet fuqishëm në sulm për Erling Haaland

Publikuar

-

Barcelona është duke monitoruar nga afër formën e yllit të Borussia Dortmundit, Erling Haaland.

Norvegjezi padyshim është një ndër talentët më të rinj në futboll dhe është në formë tejet të frikshme.

Sipas ekspertit të merkatos, Fabrizio Romano, Barcelona së bashku me Manchester Cityn, Unitedin, Juventusin dhe PSG-në e duan Haaland.

Sidoqoftë, Barcelona nuk ka para që të transferojë Haaland në verë, meqenëse gjiganti gjerman kërkon hiq më pak se 100 milionë euro.

Haaland këtë edicion ka realizuar 17 gola në 14 paraqitje, derisa të kaluarin shënoi 44 gola në 40 ndeshje

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Barcelona nuk zhgënjen, fiton ndaj Elçes dhe ngjiten në vendin e tretë

Publikuar

-

Nga

Barcelona nuk di të ndalet, ku merr suksesin e 4 rradhazi në La Liga-n spanjolle.

Skuadra e drejtuar nga Ronald Kuman realizoi dy herë përballë skuadrës së Elçes në transfertë, duke e mposhtur 0-2 me anë të golave të Frenki De Jong në minutën e 39′ dhe 21-vjeçarit spanjoll, Rikard Puig në minutën e 89′.

Katalanasit me këtë triumf ngjiten në vendin e 3 në kuotën e 37 pikëve, ndërsa Elçe në vendin e parafundit me 17 pikë të grumbulluara.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Tragjedi në Spanjë, humbin jetën katër lojtarë dhe presidenti i ekipit

Publikuar

-

Nga

Sot ka ndodhur një tragjedi te skuadra spanjolle e Palmas.

Aeroplani në të cilin ishte skuadra është përplasur dhe si pasojë kanë ndërruar jetë presidenti së bashku me katër lojtarë.

Media e njohur Sportmediaset shkruan se lojtarët dhe presidenti kanë ndërruar jetë, derisa ende s’ka komunikatë zyrtare nga klubi.

“Përplaset aeroplani, katër lojtarë të vdekur dhe presidenti i Palmas”, shkruhet në artikullin e kësaj media të njohur.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Zinedine Zidane infektohet me COVID-19

Publikuar

-

Nga

Real Madrid përmes një komunikate për shtyp ka njoftuar se Zinedine Zidane është infektuar me COVID-19.

Një ditë përpara ndeshjes ndaj Alaves të vlefshme për La Liga, ka njoftuar se do të jenë pa trajnerin e tyre.

Ndihmës trajneri i Los Blancos, Bettoni, ka dal në konferencën për media që ishte paraparë të mbahej sot nga Zidane.

Ai njoftoi se Zidane është në vet-izolim dhe është duke u ndjerë mirë.

LEXO TE PLOTE