Connect with Us

“Më dëboi nga shtëpia”/ Rrëfehet i përlotur mjeku i Maradonës: E vërteta e vdekjes së Diegos

Sport

“Më dëboi nga shtëpia”/ Rrëfehet i përlotur mjeku i Maradonës: E vërteta e vdekjes së Diegos

Publikuar

-

"Më dëboi nga shtëpia"/ Rrëfehet i përlotur mjeku i Maradonës: E vërteta e vdekjes së Diegos

Mjeku i Diego Armando Maradona po hetohet për neglizhencë mjekësore dhe policia po e trajton vdekjen e futbollistit si një vrasje të mundshme.

Policia ka bastisur shtëpinë e mjekut personal Leopoldo Luque, të dielën dhe hetuesit po kërkojnë të gjithë stafin mjekësor të përfshirë me kujdesin e tij.

Mirëopo sot Leopold Luque, mbajti një takim me gazetarët në shtëpinë e tij dhe për rreth 40 minuta iu përgjigj të gjitha pyetjeve.

“Nuk është asnjë gabim mjekësor. Gjithçka që mund të bëhej u bë. Unë nuk kam asgjë për t’u ankuar. Unë e doja Diegon dhe bëra gjithçka që ai të bëhej më mire. Vetëm unë qëndrova me të. Unë nuk jam përgjegjës për atë që ndodhi, jam krenar për gjithçka bëra për Diegon dhe familjen e tij”, u shpreh ai, ndërsa pretendon se Maradona ishte treguar i ashpër me të dhe të gjithë personat pranë tij.

“Ai më dëboi nga shtëpia të enjten dhe më ofendoi. Kur u sëmur ai i trajtoi të gjithë ashtu. As ai nuk donte të fliste me vajzat e tij. Kur më shtyu, nuk doja të largohesha, i thashë që nuk do të largohesha derisa të ngrihej nga shtrati dhe pastaj mund të largohesha. Vdekja e tij nuk ishte rezultat i një gabimi mjekësor. Një sulm në zemër është diçka që mund t’i kishte ndodhur një pacienti të tillë, është plotësisht normale që dikush që ka një histori mjekësore si Diego të kishte vdekur ashtu”, vijoi ai më tej.

“Diego ishte i trishtuar dhe i dëshpëruar për një kohë shumë të gjatë. Atij i mungonin prindërit. Unë u përpoqa të isha një mik i mirë dhe të isha gjithmonë në shërbim të tij. Dhe ai ishte shumë i fortë, nuk mund t’i impononit asgjë, ai ishte jashtëzakonisht kokëfortë. Ai duhet të kishte shkuar drejt lënies së alkoolit por nuk donte. Ne duhej të ekuilibronim midis pilulave që po merrte dhe alkoolit që po pinte. Ai bënte çfarë të donte, ndërsa ne nuk mund të bënin asgjë.

E di që tani do të ketë gazetarë që kërkojnë gjak pas vdekjes së tij, por unë nuk jam fajtor për asgjë. E vetmja gjë që bëra gabim ishte se e desha atë. Unë jam në dispozicion për të gjithë organet që duan të më hetojnë, nuk kam asgjë për të fshehur. Unë kam qenë gjithmonë me Diegom dhe besoj se ata që duan të dinë të vërtetën së shpejti do ta kuptojnë se unë nuk jam fajtor për vdekjen e tij”, theksoi mjeku./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

VIDEO/ “Shko te nëna jote, gomar i vogël!”, Lukaku nuk kursen ofendimet ndaj Ibras: Të b****a ty dhe gruan tënde!

Publikuar

-

Nga

Derbi mes Interit dhe Milani ka regjistruar përveç golit të Ibrahimoviçit dhe përplasjen e ashpër verbale mes yllit suedez dhe sulmuesit të Interit, Romelu Lukaku. Futbollisti belg është acaruar në maksimum me kundërshtarin kuqezi, i cili e ka provokuar me fjalë me të rënda. Por, dhe belgu nuk i kursehet në kundërpërgjigjet fyerëse.

Gjithçka nisi pas një faulli të kapitenit të Milanit, Alesio Romanjoli kundër Lukakut. Sulmuesi belg u nervozua me ndërhyrjen e italianit, ndërsa më pas është kapur me fjalë me Ibrahimoviçin në minutën e 44-rt.

Edhe pas mbylljes së pjesës së parë, të dy futbollistët e kanë vazhduar debatin me Lukakun që ka këmbëngulur deri në tunel, ndërsa Ibrahimoviç largohet i qetë. Të dy u ndëshkuan me karton të verdhë.

“Vazhdo bëj ritualet vudu prej m**i me mamin tënd, gomar i vogël! Shko te mamaja jote!” i drejtohet Ibrahimoviç Lukakut i drejtohet Ibrahimoviç Lukakut.

“Flasim më vonë! Mos më qesh para meje! Të b****a ty dhe gruan tënde! Flet për nënën time?!, i kthehet i nervozuar Lukau, i cili e ndjek deri në hyrje të tunelit.

Në pjesën e dytë, Ibrahimoviç u largua pasi mori kartonin e dytë të verdhë për faull ndaj Aleksandër Kolarovit. Lukaku barazoi në minutën e 70-të nga penalltia.

 

 

 

LEXO TE PLOTE

Seria A

VIDEO/ Derbi dramatik, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Publikuar

-

Nga

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për Kupën e Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku u përfshinë në një përplasje të ashpër në fundin e pjesës së parë, ndërkohë që suedezi la kuqezinjtë me 10 lojtarë pas ndëshkimit me kartonin e dytë të verdhë në minutën e 58-të.

Për sa i përket ndeshjes, Milani kaloi i pari në avantazh me Ibrën, në minutën e 31-të, pjesa e parë u mbyll me rezultatin 0-1, ndërkohë që në fragmentin e dytë të lojës, Lukaku dhe Eriksen përmbysën rezultatin. Fillimisht belgu realizoi nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e 71-të, ndërkohë që Eriksen, shndërroi në gol një goditje dënimi në të 97-tën.

Vlen të theksohet fakti se u akorduan 10 minuta shtesë, pasi loja u ndërpre për disa minuta në pjesën e dytë, teksa gjyqtari Valeri u zëvendësua për shkak të një problemi muskulor.

LIVE: INTER-MILAN 2-1

Lukaku 72′ (p), Eriksen 97′ / Ibrahimoviç 31′


LEXO TE PLOTE

Sport

Vllaznia nuk ndalet në merkato, arrin akordin me një lojtar cilësor

Publikuar

-

Nga

Pas dështimit me Klodian Gjinon, kryesuesit e Vllaznisë kanë gjetur mesfushorë në Malin e Zi. Bëhet fjalë për futbollistin Milosh Kaleziç, i cili së fundmi ishte pjesë e OFK Titograd në kampionatin malazez, ku numëron 17 paraqitje, dhe 1 gol të shënuar.

Mësohet se palët kanë arritur akordin, teksa prezantimi pritet të vijë ditën e nesërme.  Gjatë karrierës së tij, 27-vjeçari është aktivizuar edhe me Buduçnost, Mogren, Grbalj, Samorin, Iskra, Sloboda Tuzla dhe Petrovaç. Me afrimin e Kaleziç mesfusha e shkodranëve duke e kompletuar.

 

LEXO TE PLOTE