Connect with Us

Gara për hetues në BKH/ Përfundon procesi i deklarimit të pasurisë për 35 kandidatët

Aktualitet

Gara për hetues në BKH/ Përfundon procesi i deklarimit të pasurisë për 35 kandidatët

Publikuar

-

Gara për hetues në BKH/ Përfundon procesi i deklarimit të pasurisë për 35 kandidatët

Ka përfunduar procesi i deklarimit të formularëve të pasurisë për 35 kandidatët e kualifikuar si agjentë të Byrosë Kombëtare të Hetimit (BKH).

Deklaratat janë dorëzuar nga kandidatët me e-mail komisionit të Byrosë Kombëtarë të Hetimit. Anëtarët e komisionit do të verifikojnë pasuritë e tyre dhe të familjarëve të tyre.

Sipas News24 disa prej kandidatëve nuk i kanë plotësuar sipas ligjit deklaratat e pasurisë.

Pas përfundimit të këtij procesi të kualifikuarit, kandidatët do t’i nënshtrohen testit të poligrafit, që do bëhet nga anëtarë të SHÇBA, kreu i SPAK-ut dhe anëtarët e komisionit.

LEXO EDHE:  Goditja do të jetë shumë e rëndë/ Ngjela paralajmëron Metën

Ndërkohë, për vakancat për plotësimin e 60 hetuesve të BKH-së, gara pritet që të rihapet sërish në fillim të vitit 2021.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Çfarë përfaqëson Edmond Spaho për Korçën

Publikuar

-

Nga

Ditën e djeshme, Ervin Salianjit, deputeti “Babale” i Lulzim Bashës dhe njeriu i videos famoze me G.D., në parlament ka prezantuar Edmond Spahon si drejtues të qarkut Korçë për Partinë Demokratike

Edhe pse tashmë ngeli pa asnjë detyrë politike dhe i refuzuar masivisht nga demokratët korçarë, Salianji bëri prezantimin e Spahos në një hotel ku ai shpesh preferon të rrijë kur shkon fundjavave në Korçë, gjithësesi kjo ka pak rëndësi.

CNA.al e ndoqi me vëmendje fjalën e Ervin Salianjit i cili dje nga Korça tha se në 20017 në gjendje lufte ai kishte bërë të mundur që ky të ishte i vetmi qark me rritje për PD në vitin 2017. Salinaji tha se kontributi i demokratëve bëri të mundur që në një acar politik, thuajse në gjendje lufte, të bënin të mundur që Korça të ishte i vetmi qark në rritje për PD në 2017-ën dhe Spaho sillte një element dhe kapacitet të ri me shumë rëndësi për PD në këtë qark ku do të firoheshin 6 mandate dhe do të luftohej për mandatine 7-të.

Më tej ai ka theksuar se Spaho qenka kapacitet i ri , kjo është gënjeshtra e dytë. Spaho nuk është një kapacitet i ri në qarkun e Korçës. Ai ka qenë deputet i zgjedhur në vitin 2005 në një nga zonat e Korçës. Në vitin 2009 ka qenë pjesë e listës së PD, gjithashtu edhe në vitin 2013 ka qenë deputet i zgjedhur në qarkun e Korçës në listën e kësaj force politik.

LEXO EDHE:  Vrasja e Ardit Gjoklajt/ Arsyet pse duhet të hetohet nga SPAK

LEXO EDHE:  DASH paralajmëron tërmet nga SPAK/ Asnjë tolerim për të korruptuarit

Salianji sërish gënjeu kur thotë se është risi zoti Spaho dhe kapacitet i ri, nuk është as risi as kapacitet i ri, por është i vjetër dhe kapacitet i vjetër!/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Komisioni i Ligjeve miraton numrin e prokurorëve të SPAK

Publikuar

-

Nga

Komisioni i Ligjeve miraton numrin e prokurorëve të SPAK

Komisioni i Ligjeve ka miratuar numrin e prokuroreve të Prokurorisë së Posaçme. SPAK do të jetë me 20 prokurorë pas kërkesës se bërë nga drejtuesi i këtij institucioni, Arben Kraja dhe sot ka marrë miratimin e “Ligjeve”.

Kjo kërkesë është miratuar gjithashtu edhe nga Këshilli i Lartë i Prokurorisë.

Vijon…

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Njerëzit nuk kanë nevojë për p*rdhë por për zemër

Publikuar

-

Nga

Përveç politikanëve, edhe biznesmenët përdorin në masë rrjetet sociale, me mesazhe të ndryshme për mbështetësit e tyre.

Sipas një sondazhi të bërë nga eksperti Blerim Gjeladini i “Terra data analytics”, politikanët kanë qenë më pak të preferuar për publikun duke u krahasuar me biznesmenët.

Kjo pasi njerëzit nuk kanë nevojë për p*ordhë, por për zemër të mirë. Njerëzit nuk po iu besojnë më politikanëve, ku nga njëra ana kemi Ilir Metën, i cili shtrihet sa tek vilat te Gjiri i Lalëzit dhe sa i mbuluar në florinj. Nga ana tjetër, kemi kreun e Partisë Demokratike Lulzim Basha, të cilit i rëndojnë mbi supe shumë skandale, duke nisur që skaqndali me Rrugën e Kombit, ku la një gropë të madhe financiare, tek “21 janari”, kur ishte në krye të Ministrisë së Brendshme, apo edhe aferat kur ka qenë në krye të Bashkisë së Tiranës.

LEXO EDHE:  20 vjet karrierë në Polici/ Zbardhet pasuria e Ardi Veliut

LEXO EDHE:  Vrasja e Ardit Gjoklajt/ Arsyet pse duhet të hetohet nga SPAK

Po ashtu kemi edhe Edi Ramën, i cili njihet ndryshe si kryeministri i PPP-ve. Të gjithë këta janë të papreferuar tek qytetarët, pasi njerëzit kanë nevojë për zemër dhe jo për p*ordhët e politikanëve.

I pari që kryeson si më i preferuari është biznesmeni Gjergj Luca, i cili me fjalimin e tij brilant dhe me mesazhet e forta që jep përmes pikturave ka kritikuar fort këtë politikë 30 vjeçare, nga e cila njerëzit e thjeshtë janë lënë në harresë.

I zhurmshëm, sa shfaqet bën lajm, një video merr audiencë të frikshme, thyen çdo rekord. Del e mban fjalime me shpirt e pasion. Plot pathos, diku me britma që dalin nga shpirti i tij thotë shumë të vërteta./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE