Connect with Us

VIDEO/ 10 gola në 2 ndeshje! Partizani shkërmoq Skënderbeun, Kukësi “leksion” Vllaznisë. Ja rezultatet

Sport

VIDEO/ 10 gola në 2 ndeshje! Partizani shkërmoq Skënderbeun, Kukësi “leksion” Vllaznisë. Ja rezultatet

Publikuar

-

10 gola në 2 ndeshjet e mbrëmjes në Kategorinë Superiore. Partizani shkërmoqi Skënderbeun me rezultatin 4-0 në sfidën e zhvilluar në “Elbasan Arena”. Dominim i frikshëm i të kuqve, të cilët nuk e vunë për asnjë moment në diskutim triumfin.

Një fitore tepër e rëndësishme edhe ajo e Kukësit, në transfertë ndaj Vllaznisë. Me këtë triumf, verilindorët janë rikthyer më të frikshëm se kurrë.

PARTIZANI-SKËNDERBEU 4-0


Partizani: Hoxha, Idrizaj, Bitri, Belica, Hakaj, Kote, Broja, Bardhi, Solomon, Mala, Cardoso. Trajner: Ilir Daja.
Skënderbeu: Dajsinani, Vitija, Bicaj, Duka, Vangjeli, Taipi, Doëouna, Çela, Berisha, Tereziu, Pusi. Trajner: Julian Ahmataj

VLLAZNIA-KUKËSI 2-4

 


Vllaznia: Zogovic, Gurishta, Adili, Imami, Imeri, Krymi, Jonuzi, Marku, Kruja, Dunga, Dilaver. Trajner: Thomas Brdaric
Kukësi: Tafa, Dragoshi, Bytyçi, Lulaj, Demiri, Ymeri, Lulaj, Limaj, Taipi, Ibraimi, Matheus Leiria, Gashi, Eze. Trajner: Rraman Hallaçi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Juventusi prenoton një tjetër super goditje në merkato

Publikuar

-

Nga

Juventusi ka ofruar 22 milionë euro për sulmuesin e Sassuolos, Gianluca Scamacca dhe shpresojnë ta kompletojnë marrëveshjen në dy ditët e ardhshme.

22-vjeçari momentalisht është huazim te Genoa dhe kërkohet me ngulm nga kampioni i Italisë.

Oferta e Juventusit është 22 milionë euro, tre milionë më pak se kërkesa e Sassuolos që ishte 25 milionë euro për sulmuesin.

Problemi i vetëm për “Bianconerët” është koha, ngase afati dimëror mbyllet me 1 shkurt, derisa trajneri Andrea Pirlo dëshiron përforcime në sulm.

Sulmuesi i Chelseas, Olivier Giroud dhe i Romës, Edin Dzeko gjithashtu vëzhgohen nga Juventusi.

LEXO TE PLOTE

Sport

“Halili njeri i mirë”, Andi Lila fajëson Deden për largimin: Nuk kam parë kurrë në jetë që…

Publikuar

-

Nga

Andi Lila ka fajësuar Nevil Deden, për largimin nga drejtimi i Tiranës vetëm pak minuta para ndeshjes. I ftuar në procesin sportiv, ish-lojtari i Kombëtares dhe Tiranës, është shprehur se trajneri për ekipin është si kapiteni i anijes dhe nuk mund ta braktiste në atë mënyrë.

“Unë jam rritur te Tirana, e di psikologjinë e klubit, e njoh shumë mirë. Zoti Halili është njeri shumë i mirë, sportdashës dhe me ndjenja. Deklarata ishte emocionale, me atë që ndodhi. Gjatë karrierës, nuk kam parë që trajneri të ikë 15 minuta para ndeshjes. Nuk dua të mbaj anën e askujt, por nuk më ka pëlqyer mënyra se si iku trajneri para ndeshjes. Duhej të mbaronte ndeshja, e pasi të mbaronte në fund t’u jepte dorën të gjithëve dhe të largohej.

Kur një trajner pranon të firmosë, duhet të marrë parasysh e të shohë politikat e klubit. Nuk mbaj anën e askujt por trajnerin e shoh si kapiten anije. Mbaro ndeshjen dhe ik. Një largim një çerek ore para ndeshjes nuk e kam parë asnjëherë, mendoj për ata futbollistë që ishin sot që ngelën pa trajner”, tha Lila.

 

 

 

LEXO TE PLOTE

Sport

E dhimbshme/ Trajneri i njohur shqiptar humb bashkëshorten

Publikuar

-

Nga

Trajneri i Lushnjës, Ilir Gjyla është duke u përballur me një dhimbje të madhe, pasi ditën e sotme ka ndërruar jetë bashkëshortja e tij, Ardita. Një humbje jete e parakohshme kjo, që ka sjellë dhimbje, jo vetëm te familjarët, por edhe te miqtë dhe personat e tjerë që e njihnin atë.

Në të kaluarën ajo ka qenë edhe drejtoreshë e shkollës 9-vjeçare “Skënder Libohova” në Lushnjë.

I shprehim ngushëllime familjes Gjyla, për këtë fatkeqësi të madhe që iu ndodhi.

LEXO TE PLOTE