Connect with Us

Këngëtarja shqiptare infektohet me Covid-19/ Tregon për gjendjen shëndetësore dhe jep mesazhin për të gjithë

Showbizz

Këngëtarja shqiptare infektohet me Covid-19/ Tregon për gjendjen shëndetësore dhe jep mesazhin për të gjithë

Publikuar

-

Këngëtarja shumë e dashur për publikun Diona Fona është infektuar me Covid-19. Lajmin e ka bërë të ditur veët këngëtarja teksa nëprmjet rrjeteve sociale ka treguar se gjendet e izoluar dhe është në gjendje të mirë shëndetësosre.

Ajo gjithashtu ka bërë thirrje për të gjithë që të jenë të kujdesshëm pasi kjo nuk është një lojë. Këngëtarja ka premtuar se ditën e nesërme do realizojë një video live në Instagram, ku do bashkëbisedojë me fansat e do flasë për eksperiencën e saj.

“Arsye pse kam qenë inaktive këto ditë, është se jam infektuar me Covid. Jam izoluar, jam mirë. Nuk është lojë, duhet ta marrim shumë seriozisht. Kush është duke e kaluar më vështirë shpresoj që ta kalojë. Nesër do të bëj një live do të ndaj me ju eksperiencën time”, është shprehur ajo nëpërmjet videove në Instagram./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

Rudina Dembacaj prezanton për herë të parë nënën/ Zbulon profesionin e saj

Publikuar

-

Nga

Rudina Dembacaj prezanton për herë të parë nënën/ Zbulon profesionin e saj

Aktorja dhe moderatorja Rudina Dembacaj ka prezantuar për herë të parë nënën e saj, Jeta Dembacaj.

Ajo ka publikuar disa foto në rrjetet sociale ku shfaqet krah për krah me të dhe shkruan: “E dua buzëqeshjen tënde mbretërsha ime.”

Më tej në komente ndjekësit kanë zbuluar edhe profesionin e nënës së Rudinës. Ajo ka qenë mësuese matematike dhe komentet pozitive për të në rrjet janë të shumta.

LEXO EDHE:  Koronavirusi “shpërthen” në një qytet të Koresë së Jugut/ Njerëzit u infektuan në një kishë

LEXO EDHE:  Si e ndikojnë rrjetet sociale atë që mendojmë

Një prej ndjekësve tregon edhe ndryshimet që kanë nënë e bijë në karakter.

“Une e kam pasur zysh matematike dhe gjithmon e mbaj mend serioze, ti je me e qeshur dhe me dukesh me e dashur, me shoqerore”, shkruan ndjekësja./ CNA.al

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Rudina Dembacaj (@rudinadembacaj)

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Tha se e respektonte në sy të babait/ Reperi habit me zgjedhjen mes Capital T dhe Skerdit

Publikuar

-

Nga

Pas largimit nga labeli “Authentic”, reperi Gent Fatali dhe Capital T kanë patur një mosmarrëveshje me njëri-tjetrin.

Në fillim kur kam dal prej “Authentic Entertainment” dhe kam kaluar tek “Max Production”, nuk është se jemi ndarë edhe aq mirë se ka qenë një kohë kur janë bërë disa gjëra kështu me nxitim, se ndonjëherë njeriu nxitohet për mënyrën si i zgjidh gjërat. Por me Capital t kam dal kam pirë kafe”, ka thënë reperi në një intervistë.

I ftuar së fundi në emisionin “Shiko Kush Luan”, Genti i habiti të gjithë kur tha se kishte respekt për Capital T, me të cilin vite më parë ka patur edhe një bashkëpunim muzikor.

Teksa menduam se gjërat mes tyre janë rregulluar, duket se kjo ka qenë vetëm në dukje dhe mbase reperi u ndje i detyruar për të dhënë një përgjigje në sy të babait të Capital T.

LEXO EDHE:  U shpall “Gruaja e vitit”, këngëtarja prek me fjalimin e saj: “Viti më i mirë i karrierës, por më i keqi i jetës”

LEXO EDHE:  Koronavirusi/ Cilat janë vendet më të rrezikshme ku mund të infektoheni?

Në After Party i pyetur kë zgjedh mes Skerdit dhe Capital, ai ka zgjedhur Skerdin duke mos dhënë më tej asnjë shpjegim./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

U nis e vetme drejt Londrës në moshën 15-vjeçare/ Dua Lipa: E dija çfarë doja

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja me famë botërore Dua Lipa ka zbuluar detaje nga jeta e saj në Londër dhe largimi nga Kosova në moshën 15 vjeçare.

E ftuar në emisionin e Jimmy Kimmel Live, ajo ka treguar se nuk e shihte veten të krijonte karrierrë në Kosovë ndaj dhe ishte e vendosur të zhvendosej në Londër.

Epo mirë, unë shikoj tani vëllain tim dhe mendoj se është çmenduri sepse nuk mund ta imagjinoj atë duke e bërë këtë, por nuk e di, unë gjithmonë isha e vetëdijshme dhe e dija çfarë doja të bëja në muzikë dhe sa isha duke jetuar në Kosovë, nuk e ndjeja se kisha të njëjtat mundësi dhe më duhej të isha në Londër, ku çdo gjë po ndodhte dhe ishte sikur po bëja gjënë duhur, tani kur e mendoj prapa, unë nuk e di se si i binda prindërit e mi”- ka treguar Dua.

Kënëgtarja tregoi se kur u zhvendos në londër e ndate qeranë e saj me një studente me të cilën ka shkaputur tërësisht kontaktet pasi e spiunonte tek e ëma.

LEXO EDHE:  U shpall “Gruaja e vitit”, këngëtarja prek me fjalimin e saj: “Viti më i mirë i karrierës, por më i keqi i jetës”

LEXO EDHE:  “Je bërë si transvestit”/ Jonida Maliqi i mbyll gojën komentueses

Isha duke jetuar me një vajzë tjetër nga Kosova, e cila po bënte master në Londër, kështu që e ndanim shtëpinë së bashku. Nuk jam në kontakt me të, sepse nuk ishte shumë e mirë me mua për të qenë e sinqertë. Ajo shkonte dhe i bënte fotografi dhomës time e cila ishte rrëmujë dhe ia dërgonte mamasë time”, ka thënë Dua./ CNA.al

LEXO TE PLOTE