Connect with Us

Berisha kap mat Ramën/ Ngatëroi vargjet e Shilerit me Qemal Stafën

Politikë

Berisha kap mat Ramën/ Ngatëroi vargjet e Shilerit me Qemal Stafën

Publikuar

-

Berisha kap mat Ramën/ Ngatëroi vargjet e Shilerit me Qemal Stafën

Gafa e shkaktuar nga kryeministri Edi Rama i cili ngëtërroi vargjet e Shilerit me Qemal Stafën ka rikthyer ironitë në rrjetet sociale.

Ish kryeministri Sali Berisha ka kapur mat Ramës, ku shprehet mes ironisë që fajin e ka Qemal Stafa që ka cituar veprat e Shilerin dhe jo të kryeminsitrit.

Përmes një postimi në rrjetin social Favebook, Berisha shkruan se për njeriun primitiv përgjegjësia nuk ekziston.

“Fajn e ka Qemal Stafa!

Miq, injoranti apo kallam mendimtari

 (i Sartrit) ka si kulture palcore gallatat dhe batutat e filmave te socrealizmit te Kinostudios Shqiperia e Re.

Sa here perpiqet te dale jashte tyre citon terroriste per profetin Muhamet apo Shekspirin per Haxhi Qamilin.

Po keshtu sa here i shperthejne gafat e injorances ai thote se nuk ka gisht vete ne ate gafe.

Keshtu, kur paraqiti terrorin e policise algjeriane ndaj protestuesve si terror te policise spanjolle, ai fajesoj per skandalin diplomatik qytetarin tim dixhital.

Kurse dje per ndeshkimin politik te Vetonit fajin e kishte Gjici sepse kishte zbatuar urdherin e tij.

Ne kete llogjike sot per postimin e vargjeve te Shilerit si vargje te Qemal Stafes ne FB e tij natyrisht nuk sherben ndjesa e Gjicit as dhe fajin e ka Vali Bizhga. Por perseri Kallam mendimtari nuk ka dhe nuk mund te kete faj.

Kesaj radhe fajin edhe pas afro tete dekadash i vdekur e ka vet Qemali, i cili ka cituar Shilerin dhe jo Edvini qe si fond te arte kulturor ka batutat dhe gallatat e filmave te socrealizmit te Kinostudios Shqiperia e Re.

Per njeriun primitiv pergjegjesia nuk ekziston. sb”, shkruan Berisha./CNA.al.

Imazhi mund të përmbajë: 1 person, text that says 'Edi Rama 42 m FJALE Te ÇMUARA E vjetra shembet kohet po ndryshojne, nje jetë ere po lulezon germadhash mjet bujarve? te vet, shatari/Me te ndihme Nuk ka pasur aq guxim forcen nevoje, tone; varr,/ fuqi te ra Duke A paska besim ne pa vetvete,/ jo, qe mbi Kur Shkujdesur mund te zbresim ne per ne paska kaq menduar (Ve duart madherin cili vendosen ndryshojne/ qendron me gjunje para tij.) do bleroje, jete rritin djalit, koke, ku e mirë Do krye te germadhash Nje Shiler Prej kesaj kohet po shembet po lulezon Teli/ Fridrih vjetra Vilhelm'

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Politikë

“Bashkëpunim taktik me Topallin”/ Patozi zbulon marrëveshjen me ‘Lëvizjen për Ndryshim’

Publikuar

-

Nga

“Bashkëpunim taktik me Topallin”/ Patozi zbulon marrëveshjen me 'Lëvizjen për Ndryshim'

Koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në Report tv, ku ka folur për situtën parazgjedhore.

Ai tha se partia e tij do të dalë e vetme në zgjedhjet e 25 prillit, por do të ketë një bashkëpunim taktik para elektoral me partinë e Jozefina Topallit.

“Unë dhe topalli nuk jemi kaq të mërzitu, ne jemi në komunikimin, kemi pasur takime dhe jemi përpjekur të arrijmë një rezultat, qëllimi ynë është i përbashkët, synimet e njëjtat por vendosëm që të kandidojmë me lista të veçanta.

Ne kemi një marrëveshje do të kemi një bashkëpunim taktik para elektoral, ku gjatë zgjedhjeve do të përpiqemi të mos i prishim punë njëri-tjetrit por ta mbështesim në qarqe sipas rastit”, tha Patozi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Meta në merak për rezultatin e zgjedhjeve”/ Patozi: Ka shfaqur nervozizëm ekstrem

Publikuar

-

Nga

“Meta në merak për rezultatin e zgjedhjeve”/ Patozi: Ka shfaqur nervozizëm ekstrem

Kreu i Bindjes Demokratike Astrit Patozi ishte i ftuar pasditen e sotme në Report tv, ku mes të tjerave ka komenuar dhe deklaratat e fundit të presidentit Ilir Meta, i cili është shfaqur gjithnjë e më tepër i nervozuar lidhur me zhvillimet elektorale.

Patozi tha se Meta është njeriu që duhet të jetë më pak i interesuar në rezultatin e zgjedhjeve, por në fakt është më i axhituari.

 “Janë shenja të qarta të një nervozizmi ekstrem, unë nuk e kuptoj arsyen, në fakt e kuptoj, njeriu që duhet të jetë më pak i interesuar në rezultatin e zgjedhjeve është më i axhituari. Ai s’është në zgjedhje, gruaja e tij është, edhe Lulzim Basha është më i qetë. Pas Ilir Metës është më i nervozuar Sali Berisha. Këta duhet edhe të mësojnë nga politika, një njeri që shfaqet nervoz i tradhëton merakun që ata kanë lidhur me rezultatin e zgjedhjeve, të bëjnë edhe gjoja fundja. Por ne s’na intereson se ne kemi betejën tonë”, tha Patozi./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Tërmeti i fuqishëm në Greqi/ Xhaçka: Shqipëria e gatshme të ndihmojë

Publikuar

-

Nga

Tërmeti i fuqishëm në Greqi/ Xhaçka: Shqipëria e gatshme të ndihmojë

Një tërmet i fuqishëm ka tronditur sot Greqinë, lëkundjet e të cilit u ndien edhe në vendin tonë.

Tërmeti me magnitudë 5.9 të shkallër Rihter zonën e Larisas në Greqi ka shkaktuar dëme të shumta pranë epiqendrës, por fatmirësisht pa dëme në njerëz.

Lidhur me këtë ka reaguar dhe ministrja e Jashtme Olta Xhaçka përmes një postimi në rrjetet sociale.

Xhaçka shprehet se Shqipëria është në solidaritet të plotë me Greqinë, duke shtuar se Tirana është e gatshme që të ndihmojë, në rast se është nevoja.

LEXO EDHE:  Dash Shehi tregon arsyen/ Pse është zhgënjyer opozita nga ndërkombëtarët

LEXO EDHE:  “Mos neglizhoni shenjat, shkoni te mjeku i familjes”/ Qytetari nga Shkodra shërohet nga Covid, apel qytetarëve

“Solidaritet i plotë me # Greqinë! Zemrat dhe mendjet tona shkojnë te fqinjët tanë grekë në këtë moment të vështirë! 🙏

Shqipëria është gati të ndihmojë, nëse paraqitet nevoja.”/CNA.al

LEXO TE PLOTE