Connect with Us

VIDEO/ Bajerni dhe Lajpcigu nuk falin, Dortmund zhgënjen në shtëpi

BundesLiga

VIDEO/ Bajerni dhe Lajpcigu nuk falin, Dortmund zhgënjen në shtëpi

Publikuar

-

Kanë përfunduar 5 sfidat e Bundesligës gjermane. Supriza ka ndodhur në “Signal Iduna Park” ku Dortmundi është mundur në shtëpi 1-2 nga Këlni.

Bajerni i Mynihut ka mundur në transfertë Shtutgartin me rezultatin 1-3, duke vijuar rezultatet pozitive dhe duke mbajtur kreun e klasifikimit. Lajpcigu ka mundur 2-1 Arminia Bielefeld. Augsburgu ka barazuar 1-1 me Frajburgun dhe një barazim spektakolar 3-3 ka ndodhur në sfifdën ndaj Union Berlinit dhe Frankfurtit.

 

Ndeshjet e përfunduara të Bundesligës –

DORTMUND 1-2 KËLN

Hazard 74’/ Skiri 9’, 60’

-Goli i Skiri

-Goli i Skiri

-Goli i Hazard

SHTUTGART 1-3 BAJERN MYNIH

Kulibali 20’ / Koman 38’, Levandovski 45+1’, Dagllas Kosta 87’

-Goli i Kulibali

-Goli i Koman

-Goli i Levandovski

-Goli i Dagllas Kosta

LAJPCIG 2-1 ARMINIA BIELEFELD

Anxhelino 29’, Nkunku 47’ / Klos 76’

AUGSBURG 1-1 FRAJBURG

Vargas 80’ / Grifo 64’

UNION BERLIN 3-3 FRANKFURT

Andrik 2’, Kruse (Penallti) 6’, 82’ / Andre Silva 27’, 37’, Dost 79’

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Ish-sulmuesi i Milanit i befason të gjithë, transferohet te…

Publikuar

-

Nga

Tashmë është zyrtare, Klas-Jan Huntelar rikthehet tek Shalke.

Ish-sulmuesi i Milanit, u transferua tek Ajaksi tri vite gjysëm më parë tek klubi i Ajaksit, dhe sot u zyrtarizua duke u rikthyer përsëri tek klubi i Gelsenkirshenit.

Sulmuesi holandez 37-vjeçar ka firmosur një kontratë deri në fundin e këtij sezoni dhe do të mbajë fanellën me numën me numër 21.

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Në Spanjë e bëjnë fakt të kryer/ Alaba në qershor vishet me të bardha

Publikuar

-

Nga

David Alaba dhe Real Madrid duket se do të bashkohen në muajin qershor. Ky është lajmi më i fundit që vjen nga prestigjiozja Marca, e cila është pranë madrilenëve.

Austriakut i përfundon kontrata me Bajern Mynih dhe kështu me parametër zero do të kalojë në Spanjë, atje ku do të firmosë një kontratë katërvjeçare me 11 milionë euro në sezon. Për Alabën interesoheshin edhe shumë klube të tjera, por dëshira e lojtarit ka qenë Real Madrid.

Ndërkohë, me 28-vjeçarin, Real Madrid përfiton një futbollist polivalent duke qenë se Alaba mund të luaj në qendër dhe në krah të mbrojtjes, por ai gjithashtu adaptohet më së miri edhe në mesfushë.

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

VIDEO/ Robert Lewandowski në histori, Bayern thyen ekipin e Abrashit

Publikuar

-

Nga

Eliminimi nga Kupa e Gjermanisë në mesjavë e tronditi Bayern Munchen. Bavarezët u eliminuan nga Holstein Kiel, me ekipin e divizionit të dytë që kaloi në raundin e 1/8 pas goditjeve të penalltive (koha e rregullt përfundoi në barazim 2-2).

 

Djemtë e Flick vuajtën edhe sot ndaj Freiburg në kampionat, por ia dolën të merrnin tre pikët pas suksesit 2-1 në shtëpi. Amir Abrashi e nisi nga stoli për miqtë, por qëndroi vetëm pak aty. Baptiste Santamaria u dëmtuar në minutën e pestë dhe “pitbulli” shqiptar u fut në fushë.

Sfidën e zhbllokoi Robert Lewandowski në minutën e 17-të. Asist i Thomas Muller dhe finalizim i polakut, i cili ka vendosur një rekord fantastike në elitën e futbollit gjerman. Ky ishte goli i 21-të në Bundesligë, në vetëm 16 takime të luajtura, një shifër që nuk e kishte arritur askush më parë.

 

Freiburg gjeti golin e barazimit pas një ore lojë. Nils Petereson shënoi me kokë, por Bayerni realizoi golin e fitores në minutën e 75-të. Autori Thomas Muller, i cili tregoi aftësitë e bomberit brenda zonës kundërshtare, duke i dhuruar tre pikët
ekipit të tij.

LEXO TE PLOTE