Connect with Us

FOTOT-Rita Ora feston 30 vjetorin në shtëpi/ Këngëtarja merr urimin e veçantë nga mamaja e saj

Showbizz

FOTOT-Rita Ora feston 30 vjetorin në shtëpi/ Këngëtarja merr urimin e veçantë nga mamaja e saj

Publikuar

-

Këngëtarja Rita Ora ka festuar ditën e djeshme 30 vjetorin e saj. Ndonëse në kushte pandemie, Rita ka vendosur ta festojë në mënyrën e saj këtë ditëlindje. Ajo ka marrë shumë urime në rrjetet socilae por ai që tërhoqi më shumë vëmendjen ishte dedikimi i Vera Orës, mamasë së Ritës. Ajo ka publikuar një foto të këngëtares kur ishte e vogël dhe krahas shkruan:

“Mami s’kishte asgjë kur u shpërngulëm në Mbretërinë e Bashkuar. S’mund të flisja gjuhën, kisha vetëm familjen time. Kualifikime për mjeke por jo punë!Pavarësisht çdo vështirësie me të cilën na përballi jeta, ne ia dolëm dhe ti shkëlqeve! Arrite të bëhesh shembulli i kaq shumë vajzave të tjera, duke i treguar se ëndrrat mund të bëhen realitet me shumë punë dhe vendosmëri. Të dua dhe të uroj gëzuar ditëlindjen Rita Pita! Urime ditëlindjen nana!”- shkroi ajo në postim.

LEXO EDHE:  Shtëpitë më të shtrenjta të personazheve Vip/ Ja sa miliona dollarë kanë shpenzuar për rezidencat e tyre

Megjithëse e kushtëzuar nga pandemia, Rita është veshur dhe zbukuruar dhe ka treguar atmosferën festive në shtëpinë e saj.

“Unë dhe torta dhe disa pantallona në të cilat s’mund të merrja frymë. Faleminderit për gjithë dashurinë. U ndje i çuditshëm fakti që s’bëra asgjë për ditëlindje, kështu që u vesha dhe hëngra tortë. Faleminderit për të gjithë dashurinë që më keni dhënë në ditën e lindjes. Ju jam kaq mirënjohëse të gjithëve ju. Sot do përfundoj pjesën tjetër të tortës për mëngjes, drekë dhe darkë.”- shkruan ajo me humor./ CNA.al

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by RITA ORA (@ritaora)

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Showbizz

“Njoha një balerinë që më hoqi petullën”/ Befason Iliri në Big Brother: Kam tradhtuar gruan

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Balerini dhe koreografi Ilir Shaqiri ka rrëfyer se jo shumë kohë më parë ka tradhtuar gruan e tij.

Ai i rrëfen Arjolës se u njoh me një balerinë që e çmendi dhe tregon se kjo çmenduri zgjati për tre vjet.

Njoha një balerinë që ma hoqi petllën, e thënë kështu. Filloi si lojë e loz e loz e loz, u trash loja aq shumë saqë çmenduria vazhdoi për tre vjet. Flasim për një periudhë jo shumë të largët, edhe kjo italiane, një super balerinë, më ngjitën shumë gjëra, gjeta shumë gjëra që ndoshta kishin vite që mungonin”, ka rrëfyer Iliri./ CNA.al

 

LEXO EDHE:  ISHP këshillon: Nëse keni rrufë apo grip, shkoni në shtëpi dhe pushoni!

LEXO EDHE:  Një yll si Rita Ora lë dhe kinezët pa fjalë/Ja çfarë ka bërë 

View this post on Instagram

 

A post shared by Big Brother Alb VIP Edition (@bigbrotheralb_vip)

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Do të shkriheni së qeshuri/ Donaldi imiton Stinen duke kënduar dhe kërcyer

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Aktori i humorit Donald Veshaj ka krijuar një atmosferë shumë të mirë brenda shtëpisë së Big Brother Vip.

Veshaj ka imituar një nga lkëngëtarët e njohur shqiptarë, Stinen, kur këndon dhe kërcen. Lëvizjet dhe zëri i Donaldit janë identikë me atë të këngëtarit.

Donaldi e imiton deri në detaje që kanë shkrirë së qeshuroi banorët brenda shtëpisë dhe ndjekësit në rrjetet sociale, që duken se derimë tani po e mbështesin Donaldin maskimalisht./ CNA.al

 

LEXO EDHE:  Rita Ora ”tund” stadiumin në Mançester

LEXO EDHE:  77 vjetori i ish-Presidentit Mejdani/ Meta:"Model frymëzimi i shtetarit dhe politikanit të përgjegjshëm" 

View this post on Instagram

 

A post shared by Big Brother Alb VIP Edition (@bigbrotheralb_vip)

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Arjola Demiri “hap zemrën”/ Rrëfen për të shkuarën e saj: U tradhtova për 6 vjet me radhë

Publikuar

-

Nga

cna lajme show

Aktorja Arjola Demiri ka hapur zemrën duke rrëfyer disa nga momentet më të vështira të jetës së saj. Teksa ndodhet në dhomën e surprizave me Ilirin, aktorja ka treguar për të shkuarën e saj.

Arjola tha se për 6 vjet me radhë është tradhtuar nga ish bashkëshorti dhe gjatë gjithë kësaj periudhe është munduar të kuptojë ku qëndronte problemi dhe është përpjekur të shpëtojë lidhjen dhe familjen e saj.Ndërsa thekson se sot fatkeqësisht familjen i mungon kuptimi.

E fala për 6 vjet.  Edhe shpresoja gjithmonë. Tanimë  është bërë e rrugës që familjes i ka humbur kuptimi. I ka humbur kuptimi dhe njerëzit gjejnë rrugë për tu vetëkëmaqur, nuk i vendosin pikat mbi “i” , nuk shikojnë dhe ta stabilizojnë ku qëndron problemi. Se ty kur të prishen dritat në shtëpi, mund të rrish një natë ose dy, e shtyn edhe një javë, por ti je gjithmonë në kërkim për ta ndreq problemin , edhe për të sjellë dritat. Jam përpjekur gjashtë vjet me radhë më beso për të ngjitur kristalin e thyer’, ka rrëfyer Arjola./ CNA.al

LEXO TE PLOTE