Connect with Us

E rëndë në Bulqizë/ Vritet me armë zjarri 22 vjeçari

Kronika

E rëndë në Bulqizë/ Vritet me armë zjarri 22 vjeçari

Publikuar

-

Një ngjarje e rëndë raportohet nga Bulqiza, ku një person ka mbetur i vrarë.

Dyshohet se  23 vjeçari me iniciale E.B., është vrarë aksidentalisht me armë zjarri nga shoku i tij. Ai është dërguar  i pajetë në spitalin e Bulqizës rreth orës 03:30.

Priten të mësohen më shumë detaje lidhur me ngjarjen e rëndë, mbi shkaqet dhe motivet.

LEXO EDHE:  Kërcënuan me armë dhe morën peng 31 vjeçarin/ Një në pranga, 3 në kërkim

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Përplasi për vdekje të miturën/ Gjykata merr vendimin për shoferi

Publikuar

-

Nga

Gjykata e Tiranës ka caktuar masën “arrest me burg” për Alban Gurin që aksidentoi për vdekje 10-vjeçaren në Tiranë.

Mbi të rëndojnë akuzat “aksident me pasojë vdekjen” dhe “largim nga vendi i aksidentit”. Ngjarja e rëndë ndodhi pak ditë më parë në rrugën “Njazi Meka” në zonën e Alliasit në kryeqytet në momentin që vajza doli nga shtëpia.

Drejtuesi i mjetit, u largua nga vendngjarja pas aksidetit dhe u arrestua pak më vonë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

E rëndë/ Humb jetën një ushtar shqiptar në Afganistan

Publikuar

-

Nga

Një ushtar shqiptar me mision në Afganistan ka ndërruar jetë.

Bëhet fjalë për ushtarin shqiptar me inicialet Xh.J, rreth 45 vjeç. Deri më tani nuk dihen rrethanat se si ka ndërruar jetë ushtari, ndërkohë që priten të tjera të dhëna që të dalin në dritë.

“Ministria e Mbrotjes dhe Shtabi i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura njoftojnë se dje, në orën 22:40 ora lokale në Afganistan, ka humbur jetën ushtaraku me inicialet XH. J. Autoritetet e Ministrisë së Mbrotjes dhe Shtabit të Përgjithshëm të FA po bashkëpunojnë me komandën e operacionit për të bërë hetimin e plotë të rrethanave në të cilat ka ndodhur ngjarja. Ministri i Mbrojtjes dhe shefi i Shtabit të Përgjithshëm të FA sigurojnë personelin në mision dhe familjet e tyre se do vijojnë të mbështesin e t’u gjenden pranë për të përmbushur me sukses misionin. Ministria e Mbrotjes, Shtabi i Përgjithshëm dhe gjithë personeli i Forcave të Armatosura i shprehin ngushëllimet më të ndjera familjes për ndarjen e parakohshme nga jeta të njeriut tyre të dashur”, njofton Ministria e Mbrojtjes./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Tentoi të trafikonte drejt Italisë 50 sirianë/ Arrestohet skafisti në Vlorë

Publikuar

-

Nga

Tentoi të trafikonte drejt Italisë 50 sirianë/ Arrestohet skafisti në Vlorë

Vijon puna për zbardhjen e plotë të tentativës për kontrabandim të migrantëve dy javë më parë.

Shkon në tre numri i personave të arrestuar, të cilët janë përfshirë në këtë veprimtari kriminale.

Dy javë me parë, Policia ka vënë në pranga 2 personat përgjegjës për strehimin e shtetasve të huaj emigrantë, përkatësisht pronarin e një hoteli në Tiranë dhe pronarin e një banese në fshatin Trevllazër, Vlorë.

Specialistët për Hetimin e Trafiqeve dhe Narkotikëve në DVP Vlorë, nën drejtimin e Prokurorisë, në vijim të punës për zbardhjen e plotë të tentativës për kontrabandimin e migrantëve në rruge detare dhe vënien para drejtësisë të personave përgjegjës, bënë të mundur identifikimin, kapjen dhe ndalimin e autorit të tretë të kësaj ngjarjeje, shtetasin:
E. L.(A.), 26 vjeç, banues në Vlorë.

LEXO EDHE:  U kap me 19 armë në doganën e Muriqanit/ Dënohet 21 vjeçari suedez

LEXO EDHE:  Kërcënuan me armë dhe morën peng 31 vjeçarin/ Një në pranga, 3 në kërkim

Nga veprimet hetimore të kryera dyshohet se ky shtetas ka qenë drejtuesi i mjetit lundrues (skafisti), me të cilin migrantët nga vendet e treta do të largoheshin në drejtim të shtetit italian, më datë 08.01.2021.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë, për veprën penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufirit”./CNA.al

LEXO TE PLOTE