Connect with Us

Skënder Gega do ta fitojë edhe këtë betejë, zbulohet gjendja shëndetësore e trajnerit të Kukësit

Sport

Skënder Gega do ta fitojë edhe këtë betejë, zbulohet gjendja shëndetësore e trajnerit të Kukësit

Publikuar

-

Në mëngjesin e sotëm jemi zgjuar me një lajm të trishtë teksa klubi i Kukësi raportonte në faqen zyrtare: “Gjendja shëndetsore e Skënder Gegës është rënduar në ditët e fundit dhe është nisur drejt Stambollit”. Kaq mjafton për të shtuar ankthin e panikun, për trajnerin më të dashur në Shqipëri dhe që asnjëherë nuk ka krijuar armiq.

E këtë rreth të madh miqësor Gega e ka ndierë më shumë se kurrë në këto kohë të vështira për të gjatë infektimit nga pandemia, duke i ardhur në mbështetje. Mesazhe të shumta kanë ardhur për t’i dhënë kurajo trajnerit të njohur dhe fitorja më e madhe e jetës është afër. Nga ato pak informacione që mund të sigurojmë deri në këto momente, gjendja shëndetësore e Gegës është drejt përmirësimit dhe fatmirësisht nuk flitet për një agravim të mëtejshëm./Sport Ekspres/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Derbi i Milanos, publikohen formacionet zyrtare të ndeshjes Inter-Milan

Publikuar

-

Nga

Do të startojë në orën 20:45, derbi i Madoninës, i vlefshme për Kupën e Italisë.  Interi dhe Milani kanë histori në Kupën e Italisë.

Në fakt, janë dy nga katër formacionet lidere (së bashku me Bolonjën dhe Juventusin) për pjesëmarrje në kompeticion: 73. “Libri i artë” thotë që kuqezinjtë e kanë fituar 5 herë, ndërsa zikaltrit janë të tretët e të gjitha kohërave me 7 triumfe.

Megjithatë, për dy milanezet fitorja mungon prej shumë kohësh: Interi nga edicioni 2010-’11, ndërsa Milani nga akoma më shumë (2002-’03).

Do të jetë derbi numër 25 në Kupë. Në të kaluarën numërohen 7 fitore të zikaltërve, 10 të kuqezinjve dhe 7 barazime; me 22 gola të zikaltërve kundrejt 33 të kuqezinjve. Më në përgjithësi, do të jetë derbi numër 227 mes gjithë kompeticioneve:

Interi drejton klasifikimin me 82 fitore kundër 77, ndërsa barazimet janë 67. Të dy trajnerët kanë bërë publike edhe formacionet zyrtare, ku nuk mungojnë surprizat:

FORMACIONET ZYRTARE:

INTER (3-5-2): Handanoviç; Shrinjar, De Vraj, Kolarov; Darmian, Vidal, Brozoviç, Barela, Perisiç; Lukaku, Sançez.

MILAN (4-2-3-1): Tatarushanu; Dalot, Kjaer, Romanjoli, Hernandez; Meite, Kesi, Selemekers, Brahim Diaz, Leao, Ibrahimoviç.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E shkarkuan nga stoli i Chelseat, Broja i shkruan Lampardit

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Shqipërisë, Armando Broja i shprehu mirënjohje ish-teknikutë Çelsit, Frenk Lampard për realizimin e debutimit me fanelën blu në Premier Ligën vitin e kaluar.

Në rrjetet sociale, 19-vjeçari iu shpreh mirënjohës teknikut anglez, i cili u shkarkua dje nga posti i trajnerit të Çelsit pas një viti e gjysmë.

“Faleminderit që e bëre ëndrrën time realitet”, skruan Broja për ish-teknikun e Çelsit.

Broja debutoi me ekipin e parë të Çelsit në 8 mars të vitit të kaluar në sfidën Çelsi-Everton 4-0. Sulmuesi kuqezi u aktivizua në fushë në minutën e 86-të në vend të Oliver Zhirusë.

LEXO TE PLOTE

Sport

Gatuzo drejt shkarkimit, del në skenë emri i Edi Rejës. Ja prapaskenat e bujshme

Publikuar

-

Nga

Edi Reja është gati të ulet në pankinën e Napolit deri në fundin e këtij sezoni. Lajmi vjen nga përtej Adriatikut ku prej disa ditësh po diskutohet e ardhmja e Rino Gatuzos në pankinën e ekipit.

Humbja në Superkupë ndaj Juventusit dhe më pas ajo në kampionat përballë Veronës, ka tronditur rëndë pankinën e ish-mesfushorit italian me presidentin De Laurentis që raportohet se ka nisur kërkimin për teknikun e të ardhmes. Plani i tij fillestar përfshinte Rafa Benitez, por tashmë ka dalë në skenë emri i Edi Rejas.

Trajneri i përfaqësueses shqiptare ka lidhje të ngushtë me De Laurentis, i cili pak vite më parë e punësoi që t’i ndërtonte komplet sistemin e akademisë, pasi i kishte lënë mbresa puna që kishte bërë me ekipin e parë. Të dy vazhdojnë të kenë kontakte të shpeshta dhe sipas mediave italiane, De Laurentis po e projekton Rejan si trajnerin që do të mbyllë sezonin nëse shkarkohet Gatuzo. Edhe tekniku raportohet se është i gatshëm ta bëjë një gjë të tillë, paralelisht me drejtimin e Shqipërisë, të cilën në muajin mars do ta udhëheqë në ndeshjet e para të kualifikueseve të Botërorit.

Sigurisht, nuk është një situatë që zgjidhet lehtë pasi ky variant nuk pëlqehet nga FSHF me të cilën Reja është nën kontratë, pasi do të shpërqendronte trajnerin në detyrën e tij. Kështu, ka vështirësi reale në konkretizimin e kësaj marrëveshje, por në Itali insistojnë se ajo vazhdon të jetë një hipotezë reale dhe po diskutohet mes aktorëve pjesëmarrës.

LEXO TE PLOTE