Connect with Us

Rrëfimi i banores/ Shtëpinë ma shpallën të banueshme, por më pas u shemb

Aktualitet

Rrëfimi i banores/ Shtëpinë ma shpallën të banueshme, por më pas u shemb

Publikuar

-

Banorët që ngelën të pastrehë nga tërmeti i 26 nëntorit 2019 vijojnë të jenë në qiell të hapur.

Një banore në zonën e Porto Romanos u shpreh në emisionin “Open” se shtëpia e saj u dëmtua shumë gjatë tërmetit dhe pasi bëri letrat ja shpallën shtëpinë  të pabanueshme.

Më pas tregon banorja i dhanë 5 milionë lek të vjetra për riparim dhe sipas saj gjatë riparimit shtëpia u shemb ngaqë ishte dëmtuar soleta. Ajo jeton në një kontenier të dhuruar nga kisha, ndërkohë që disa pjestarë të tjerë të familjes janë shpërngulur në vendlindje.

 

LEXO EDHE:  Foto/ Shtëpitë marramendëse të të famshmëve

“Bëra letrat për shtëpinë dhe erdhën ma panë shtëpinë dhe ma konsideruan të pabanueshme. Më vonë më dhanë 5 milionë lekë të vjetra e riparova dhe më thanë që është e banushme. Por djali më tha që është prishur soleta dhe ne dolëm jashtë.

Burri kunati dhe vajza kanë ikur në malësi. Gatuajmë në tualet. Kam kërkuar ndihmë dhe më kanë sjellë nga një makinë dru. Jetoj në këtë kontenier që ma dhuroi kisha”, shprehet banorja./CNA.al.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Kush i bën gjithë këto ndërtime?/ Ironia e Ramës: I bën Ndrangheta me mafien

Publikuar

-

Nga

Kush i bën gjithë këto ndërtime?/ Ironia e Ramës: I bën Ndrangheta me mafien

Kryeministri Edi Rama bashkë me kryebashkiakun Erion Veliaj, dhe ministrin Arben Ahmetaj, kanë qenë sot në Vaqarr, ku kanë inspektuar kantierin e lagjes së re që po ndërtohet.

Gjatë inspektimit Rama bëri edhe një batutë referuar përgjimeve të të grupit mafioz ‘Ngragheta’ ku përmendeshin dhe emra zyrtarësh shqiptarë.

“Shkruante njëri në facebook, ore gjithë këto ndërtime kush i bën thoshte këto ndërtime kur s’ka punë. I bën Ndrangheta me mafien i thashë. 27 mijë vende punë të krijuara vetëm nga rindëritm për të gjitha kompanitë shqiptare faktikisht nuk  ka kompani që nuk është përfshirë në proces”, tha Rama./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Basha mbledh Këshillin Kombëtar në orën 18:00/ Mbledhje formale online

Publikuar

-

Nga

Basha mbledh Këshillin Kombëtar në orën 18:00/ Mbledhje formale online

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha do të mbledhë në orën 18:00 Këshillin Kombëtar.

Mbledhja do të bëhet përmes platformës online Zoom.

Vijon…

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Shkërmoqja e LSI/Avokati dhe biznesmeni largohet nga partia e Monës

Publikuar

-

Nga

Avokati dhe biznesmeni braktis LSI

Lëvizja Socialiste për Integrim po braktiset çdo ditë e më shumë. Pas largimit të një sërë ish deputetëve si Robert Bitri, Nasip Naço, Lefter Koka apo edhe drejtuesve dhe këshilltarëve bashkiak, ditën e sotme LSI ka marrë një tjetër goditje.

Avokati dhe biznesmeni Esmerald Xhafa, një nga drejtuesit kryesor të LSI në qarkun Korçë, por edhe aktivist ka vendosur të lagohet nga partia e Metës dhe Kryemadhit.

CNA.al kontaktoi me Xhafën, i cili në prononcimin e tij e pohoi këtë lajm.

“Kam pasur mosmarrveshje me strukturat lokale dhe mendoj të largohem”, tha Esmerald Xhafa për CNA.al.

Por burime i thanë CNA.al se largimi i Esmerald Xhafajt erdhi pas debateve dhe përplasjeve që ka pasur me drejtuesin e LSI për Qarkun Korçë, Endrit Braimllari.

LEXO EDHE:  Foto/ Shtëpitë marramendëse të të famshmëve

LEXO EDHE:  Mashtrohen 40 familje në Durrës/ Shtëpitë u shitën nga 3 herë

Por nga ajo që shihet çdo ditë dhe pas largimeve të shumta, LSI ka nisur të dobësohet ndjeshëm, duke mos pasur më mbështetje të madhe të qytetarëve. Një gjë të tillë e kanë vërtetuar edhe sondazhet që kanë dalë në disa media, përfshirë këtu edhe median pranë Metës./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE