Connect with Us

PD vijon akuzat ndaj qeverisë/ 3 nga 4 lote i janë dhënë firmës së drejtuar nga kryebashkiaku socialist

Politikë

PD vijon akuzat ndaj qeverisë/ 3 nga 4 lote i janë dhënë firmës së drejtuar nga kryebashkiaku socialist

Publikuar

-

Shefi i kabinetit të Lulzim Bashës në PD, Dorian Teliti ka vijuar me akuzat ndaj qeverisë në procesin e tenderimit të loteve që përfshin procesi i rindërtimit.

Teliti tha në “Real Story” se nga 4 lote që janë tenderuar në muajin shtator, 3 prej këtyre loteve i janë dhënë firmës së drejtuar nga një kryebashkiak i PS, por pa përmendur emra.

“4 lote që kanë tenderuar në shtator 3 prej këtyre loteve ia kanë dhënë firmës së drejtuar nga një kryebashkiak i PS”, tha Teliti./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Kush i bën gjithë këto ndërtime?/ Ironia e Ramës: I bën Ndrangheta me mafien

Publikuar

-

Nga

Kush i bën gjithë këto ndërtime?/ Ironia e Ramës: I bën Ndrangheta me mafien

Kryeministri Edi Rama bashkë me kryebashkiakun Erion Veliaj, dhe ministrin Arben Ahmetaj, kanë qenë sot në Vaqarr, ku kanë inspektuar kantierin e lagjes së re që po ndërtohet.

Gjatë inspektimit Rama bëri edhe një batutë referuar përgjimeve të të grupit mafioz ‘Ngragheta’ ku përmendeshin dhe emra zyrtarësh shqiptarë.

“Shkruante njëri në facebook, ore gjithë këto ndërtime kush i bën thoshte këto ndërtime kur s’ka punë. I bën Ndrangheta me mafien i thashë. 27 mijë vende punë të krijuara vetëm nga rindëritm për të gjitha kompanitë shqiptare faktikisht nuk  ka kompani që nuk është përfshirë në proces”, tha Rama./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Basha mbledh Këshillin Kombëtar në orën 18:00/ Mbledhje formale online

Publikuar

-

Nga

Basha mbledh Këshillin Kombëtar në orën 18:00/ Mbledhje formale online

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha do të mbledhë sot në orën 18:00 Këshillin Kombëtar. Një mbledhje e paparaljmëruar dhe e mbajtur “sekrete” për mediat. Pritet që Basha të kalojë disa vendime formalisht, pra ta përdorë Këshillin si justifikim për emërimet e deri tanmishme.

Mbledhja do të bëhet përmes platformës online Zoom.

Vijon…

LEXO EDHE:  “Qeveritë mbahen me tendera e korrupsione”/ Patozi tregon “formulën” e daljes nga kriza

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Shkërmoqja e LSI/Avokati dhe biznesmeni largohet nga partia e Monës

Publikuar

-

Nga

Avokati dhe biznesmeni braktis LSI

Lëvizja Socialiste për Integrim po braktiset çdo ditë e më shumë. Pas largimit të një sërë ish deputetëve si Robert Bitri, Nasip Naço, Lefter Koka apo edhe drejtuesve dhe këshilltarëve bashkiak, ditën e sotme LSI ka marrë një tjetër goditje.

Avokati dhe biznesmeni Esmerald Xhafa, një nga drejtuesit kryesor të LSI në qarkun Korçë, por edhe aktivist ka vendosur të lagohet nga partia e Metës dhe Kryemadhit.

CNA.al kontaktoi me Xhafën, i cili në prononcimin e tij e pohoi këtë lajm.

“Kam pasur mosmarrveshje me strukturat lokale dhe mendoj të largohem”, tha Esmerald Xhafa për CNA.al.

Por burime i thanë CNA.al se largimi i Esmerald Xhafajt erdhi pas debateve dhe përplasjeve që ka pasur me drejtuesin e LSI për Qarkun Korçë, Endrit Braimllari.

LEXO EDHE:  Rama tregon pse nuk publikohen tenderat në fletoren zyrtare

LEXO EDHE:  Rama tregon pse nuk publikohen tenderat në fletoren zyrtare

Por nga ajo që shihet çdo ditë dhe pas largimeve të shumta, LSI ka nisur të dobësohet ndjeshëm, duke mos pasur më mbështetje të madhe të qytetarëve. Një gjë të tillë e kanë vërtetuar edhe sondazhet që kanë dalë në disa media, përfshirë këtu edhe median pranë Metës./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE