Connect with Us

“Opozita ofroi ndihmë gjatë tërmetit”/ Oketa: Më është refuzuar në mënyrë fyese

Politikë

“Opozita ofroi ndihmë gjatë tërmetit”/ Oketa: Më është refuzuar në mënyrë fyese

Publikuar

-

“Real Story” është hapur diskutimi mbi propozimet e opozitës për të ndihmuar qeverinë gjatë tërmetit në 26 nëntor.

Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD, Gazment Oketa tha se ka pasur një propozim për ndihmë nga ana e opozitës por përgjigja e kryeministrit ka qenë falso dhe fyese.

“Përgjigjja e kryeministrit ka qene shumë falso ndaj propozimeve. Opozita bëri propozimet e saj, kryeministrit edhe nëse nuk i pëlqente duhet të jepte një përgjigje më zyrtare. Ajo që nuk pëlqente Rama ishte propozimi i opozitës për të hequr fonde nga PPP-të. Qeveria nuk duhet të tallet me propozimet e opozitës, dhe të mos thotë pas një viti që nuk ka pasur fare. Më është refuzuar në mënyrë shumë fyese”, tha Oketa.

LEXO EDHE:  Ish-deputeti i Fatos Nanos “masakron” Bamir Topin/ I kujton telefonatën në mesnatë

Ndërkohë në mbrojtje të qeverisë, deputetja Ekonomi pranoi se ka pasur propozime por në atë kohë ka qenë e pamundur menaxhimi i stafit të shqiptarëve me skuadrat e huaja./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Sondazhet qesharake e bëjnë kryeministër/ Basha duhet të ndërrojë “rrobaqepësin”

Publikuar

-

Nga

Darka e ministrave në Dubai/ Vjen reagimi i parë nga Basha: Shqiptarët nën ujë, qeveria shtrohet për 7 palë qejfe në restorant

Mbrëmjen e djeshme CNA.al publikoi të dhëna dhe fakte mbi sondazhin e publikuar dje në televizionin e Çim Pekës, Syri Tv, sipas të cilit 52% e shqiptarëve donin Lulzim Bashën si kryeministër, ndërsa 38% donin Ramën.

CNA.al bëri disa kërkime rreth kompanisë ‘Flame Tree Advisors’, e cila u shpall si kompania që merrej me sondazhet, drejtor i të cilës ishte zoti Adlej Pici. Në kërkimet tona, ne kemi gjetur edhe llogarinë e tij në Facebook, i cili ka publikuar disa statuse ku mbështet disa personazhe politike, kryesisht elementë apo mbështetës të Partisë Demokratike.

Pra, ky është një raport i publikuar nga një kompani e drejtuar nga një mbështetës i Partisë Demokratike dhe i Lulzim Bashës, i cili punon drejtor tek kjo gjoja “kompani e sondazheve”, apo janë trame me pagesë dhe kanë kompani hije, të cilat publikojnë të dhëna me sondazhe të ndryshme.

Këtë sondazh e shpërndau edhe kreu i PD, Lulzim Basha i cili 100 ditë para zgjedhjeve ka filluar të shpallë fitoren. Është njësoj si historia e famshme e mbretit që doli lakuriq dhe bënte paradë për të treguar se sa të bukur e kishte kostumin. Kështu është edhe historia e  Lulzim Bashës të cilin e gënjejnë me sondazhde duke i thënë se ai është kryeministër.

LEXO EDHE:  “E ka idhull Ramën”/ Murrizi: Basha po rri as mish, as peshk

LEXO EDHE:  Skandal-Edi Rama nxit dhunën në familje/Çfarë i tha shkodranit

Por, për ta mësuar më mirë duhet të kuptojë që sondazhdin e ka organizuar Fatbardh Kadilli, Adlej Peci është një mik i tij i ngushtë. Përsoni që ka ndërtuar sondazhin është një militant i PD. Më këto sondazhe, Lulzim Basha nuk bëhet kryeministër i Shqipërisë, sepse me sondazhe mund të bëhet edhe mbreti Anglisë.

CNA.al mbrëmë zbardhi me fakte dhe të dhëna konkrrete se kush e ka ishte organizuar këtë sondazh. Është njësoj sikur sondazh ta kishtë bërë Eno Bozdo për llogari të Partisë Demokratike, në këtë rast e ka bërë Fatbardh Kadilli. Luli nuk duhet të dalë kaq lakuriq, mirë është të mos dëgjojë të njëjtët gënjeshtarë që ka dëgjuar gjithmonë.

Duhet të ndërrojë rrobaqepësin që të ketë më shumë shanse në zgjedhje. Të paktën do vishet, do e shohim të veshur e jo kështu siç del me këto sondazhe qesharake që e kanë kthyer në më ta pabesueshëm se kurrë më parë./CNA.al\

Skandaloze dhe tallje/ Ja çfarë shet si sondazhe Çim Peka

LEXO TE PLOTE

Politikë

Koalicion mes PS dhe PD?/ Duma: Nuk duroj dot pyetjen

Publikuar

-

Nga

Ish deputetja e PD, Grida Duma hodhi poshtë mundësinë e një koalicioni të madh mes PS- së dhe PD-së.

Sipas saj, ka zero mundësi që kjo të ndodhë ndërsa thekson se është një diversion që e bën Partia Socialiste për të ulur entuziasmin e demokratëve.

Ka një thashethem qe Rama merr mandatin e tretë dhe do të bashkqeverisë me Bashën, sa mundësi ka që të ndodhë kjo?

“Unë se duroj dot pyetjen. Kjo është një diversion që e bën Partia Socialiste për të ulur entuziasmin e demokratëve. Nuk duroj dot pyetjen. 0 mundësi të ndodhë kjo. Nuk ka asnjë shans. Kjo që thoni fyen të gjithë demokratët që punojnë dhe që angazhohen”– tha Duma në “Open”./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Basha kullon nga korrupsioni”/ Patozi përplaset me Gjekmarkajn: I dal zot çdo gjëje që kam bërë

Publikuar

-

Nga

“Basha kullon nga korrupsion”/ Patozi përplaset me Gjekmarkajn: I dal zot çdo gjëje që kam bërë

Koordinatori i Bindja Demokratike, Astrit Patozi, është përfshirë në një debat me analistin Agron Gjekmarkaj.

I ftuar në ABC neës, Patozi tha se Basha kullon nga korrupsioni dhe  se opozitën e ka të korruptuar.

Patozi: Të gjithë këta janë të korruptuar, ne duam të heqim Ramën dhe të bëhet kryeministër dikush që nuk është si ai, që nuk i ka bërë dëme Shqipërisë.

Gjekmarkaj: Lulzim Basha i ka bërë më pak dëme Shqipërisë, është më i mirë se Rama, dhe ku e keni parë ju korrupsionin e Bashës?

Patozi: Basha kullon nga korrupsioni se opozitën e ka të korruptuar. Nëse Rama është i korruptuar i aftë, Basha është i paaftë.

Gjekmarkaj: Pse s’dolët të thoshit kjo është opozitë e korruptuar në 2013-2017?

LEXO EDHE:  Mes “luftës” së koronavirusit dhe tërmetit/ Bushati publikon foton drithëruese nga Kroacia

LEXO EDHE:  Rama tregon si u njoh me Saimir Tahirin

Patozi: Po flet me njeriun e gabuar. Unë jam ai që kurrë nuk kam heshtur. Basha nëse e bëri këtë sepse ishte mërzitur nga heshja ime, i lumtë krahu. Në këtë krasitjen që na bëri ne. Çfarë jam unë tani djal i urtë, apo zevzeg? Çfarë më do ti mua? Idenë timë nëse duan ta ndjekin janë të mirëseardhur.

Gjekmarkaj: Pse nuk the opozitë e korruptuar në 2013-2017?

Patozi: E kam denoncuar unë gjithmonë. Unë jam krenar për koherencën time. Koherencën time e kam të shenjtë dhe i dal zot çdo gjëje që kam bërë në politikë.

 

LEXO TE PLOTE