Europa League/ Tottenham shkatërron Ludogoretsin, fiton Roma. Ja të gjitha rezultatet

-

Janë mbyllur edhe sfidat e mbrëmjes në Europa League.

Tottenham ka marrë një fitore të thellë prej 4-0 ndaj Ludogorets, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e katërt të fazës së grupeve.

Vinicius pati një pjesë të parë të mirë, duke shënuar dy gola, në minutat 16’ dhe 34′ Harry Winks në minutën e 63’, shënoi për 3-0.

Rezultatin përfundimtar të ndeshjes e vendosi Lucas Moura, që shënoi në minutën e 73’ duke vulosur takimin.

Ndërkaq, Roma ka fituar pastër 0-2 ndaj Cluj duke u ngjtur ne kouoten e 10 pikeve ne vendin e pare ne grup./CNA.al

Ja të gjitha rezultatet e ndeshjeve:

Skënderbeu turpërohet në miqësore, e mposht edhe Maliqi

-

Si të mos mjaftonte vendi i fundit në kampionat, Skënderbeu zhgënjen edhe në takimet miqësore. Korçarët e Juljan Ahmatajt u mposhtë ditën e sotme nga skuadra e Maliqit që militon në Kategorinë e Dytë në takimin e zhvilluar në qytetin e Korçës.

Pavarësisht se trajneri i skuadrës korçare, la pushim një pjesë të titullarëve, kjo humbje nuk i shkon fare përshtat një klubi të madh si Skënderbeu që disa vite më parë bënte krenar gjithë shqiptarët me paraqitjet në Ligën e Europës, ndërsa tashmë e mposht Maliqi.

Kujtojmë se në fundjavë Skënderbeu luan në kampionat me skuadrën e Kukësit në shtëpi. Një tjetër rezultat negativ në këtë takim do ti fundoste më tepër bardhekuqtë.

SKENDERBEU-MALIQI 0-1

FORMACIONET:

Skënderbeu: Rexhepi, Qaqi, Vitija, Tapi, Kacanolli, Kaso, Vangjeli, Zhan Viktor, Rrapaj, Shabani, Tereziu.

Maliqi: Lamellari, Ndoci, Çelniku, Isufi, Rezhda, Jaupllari, Muçollari, Avdillari, Tako, Kame, Demollari.

Panik tek skuadra e njohur, trajneri dyshohet të ketë infeksion respirator

-

Ankth për skuadrën e Benfikës, ku trajneri Zhorzh Zhezus është në dyshim të infeksionit të frymëmarrjes.

Klubi nga Lisbona thekson se nuk ka asgjë për tu shqetësuar por ende nuk dihet origjina e kësaj infeksioni.

Këtë lajm e ka publikuar vetë klubi luzitan e cila thekson për këtë infeksion të mundshëm të trajnerit të saj.

Vlen të theksohet se është anuluar dhe konferenca për shtyp e trajnerit në prag të sfidës së Kupës së Portugalisë ndaj Belenenses.

KOMUNIKATA ZYRTARE E BENFIKËS –

“Benfika raporton se trajneri, Zhorzhe Zhezus ka qenë duke kryer teste mjekësore gjatë gjithë ditës.

Ekziston mundësia e një infeksioni të frymëmarrjes, origjina e të cilit aktualisht po shqyrtohet.

Benfika sqaron se situata nuk është serioze, megjithatë, merret vendimi i anulimit të konferencës për shtyp të planifikuar për sot, duke paraparë ndeshjen e çerekfinaleve të Kupës së Portugalisë.”

Kukës prezanton goditjen e radhës në merkato

-

Numan Kurdic është zyrtarisht futbollist i Kukësit. Mbrojtësi boshnjak, vjen te skuadra verilindore në formë huazimi nga klubi i FK Sarajevos dhe do të jetë pjesë e skuadrës deri në fund të sezonit.

Mbrojtësi 21-vjeçar është aktivizuar së fundmi në kampionatin serb me ekipin e Novi Pazar, ndërkohë që është aktivizuar edhe me Sarajevon.

Kurdic stërvitet prej disa ditësh me skuadrën kuksiane duke u njohur me ambientin dhe futbollistët, por problem ishte dokumentacioni. Së fundmi, klubi ka arritur të zgjidhë problemin dhe Kurdic do të jetë gati për ndeshjen e radhës.