Connect with Us

E bujshme nga Italia/ Conte drejt largimit, ja ideja e fundit e zikaltërve

Seria A

E bujshme nga Italia/ Conte drejt largimit, ja ideja e fundit e zikaltërve

Publikuar

-

Tifozët zikaltër duket se janë lodhur nga Antonio Conte dhe do të donin që stoli i ekipit t’i besohej një trajneri të ri, i cili i do ngjyrat zikaltër. Mes mbështetësve të Inter-it duket se ekziston një vetëdije se ka pak mundësi që shkarkimi i Conte-s të çojë te marrja e një trajneri të madh.

Klubi, në fakt, duhet të paguajë 18 milionë euro në sezon për rrogat e ish-trajnerit të Chelsea-t dhe Spalletti-t (kontrata e tij skadon më 30 qershor 2021). Kjo e bën të pamundur që kontratave të mësipërme t’i shtohet edhe një tjetër e rëndësishme siç do të ishte ajo e Allegri-t.

Sipas shtypi italian, kjo situatë ka bërë që klubi milanez të drejtojë sytë nga një emër më pak i njohur në trajning. Po flasim për Walter Zenga-n, i cili nuk do të kishte probleme rroge për të realizuar ëndrrën e një jete. Alternativat janë Materazzi, Stankovic ose Cambiasso.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

LIVE| Në festë zikaltërit, Lukaku realizon me penallti (VIDEO)

Publikuar

-

Nga

Ka startuar në orën 20:45, derbi i Madoninës, i vlefshme për Kupën e Italisë.  Interi dhe Milani kanë histori në Kupën e Italisë. Në fakt, janë dy nga katër formacionet lidere (së bashku me Bolonjën dhe Juventusin) për pjesëmarrje në kompeticion: 73. “Libri i artë” thotë që kuqezinjtë e kanë fituar 5 herë, ndërsa zikaltrit janë të tretët e të gjitha kohërave me 7 triumfe.

Megjithatë, për dy milanezet fitorja mungon prej shumë kohësh: Interi nga edicioni 2010-’11, ndërsa Milani nga akoma më shumë (2002-’03).

Do të jetë derbi numër 25 në Kupë. Në të kaluarën numërohen 7 fitore të zikaltërve, 10 të kuqezinjve dhe 7 barazime; me 22 gola të zikaltërve kundrejt 33 të kuqezinjve. Më në përgjithësi, do të jetë derbi numër 227 mes gjithë kompeticioneve: Interi drejton klasifikimin me 82 fitore kundër 77, ndërsa barazimet janë 67. Të dy trajnerët kanë bërë publike edhe formacionet zyrtare, ku nuk mungojnë surprizat:

LIVE: INTER-MILAN 1-1

Lukaku 72′ (p) / Ibrahimoviç 32′


LEXO TE PLOTE

Seria A

Derbi i Milanos, publikohen formacionet zyrtare të ndeshjes Inter-Milan

Publikuar

-

Nga

Do të startojë në orën 20:45, derbi i Madoninës, i vlefshme për Kupën e Italisë.  Interi dhe Milani kanë histori në Kupën e Italisë.

Në fakt, janë dy nga katër formacionet lidere (së bashku me Bolonjën dhe Juventusin) për pjesëmarrje në kompeticion: 73. “Libri i artë” thotë që kuqezinjtë e kanë fituar 5 herë, ndërsa zikaltrit janë të tretët e të gjitha kohërave me 7 triumfe.

Megjithatë, për dy milanezet fitorja mungon prej shumë kohësh: Interi nga edicioni 2010-’11, ndërsa Milani nga akoma më shumë (2002-’03).

Do të jetë derbi numër 25 në Kupë. Në të kaluarën numërohen 7 fitore të zikaltërve, 10 të kuqezinjve dhe 7 barazime; me 22 gola të zikaltërve kundrejt 33 të kuqezinjve. Më në përgjithësi, do të jetë derbi numër 227 mes gjithë kompeticioneve:

Interi drejton klasifikimin me 82 fitore kundër 77, ndërsa barazimet janë 67. Të dy trajnerët kanë bërë publike edhe formacionet zyrtare, ku nuk mungojnë surprizat:

FORMACIONET ZYRTARE:

INTER (3-5-2): Handanoviç; Shrinjar, De Vraj, Kolarov; Darmian, Vidal, Brozoviç, Barela, Perisiç; Lukaku, Sançez.

MILAN (4-2-3-1): Tatarushanu; Dalot, Kjaer, Romanjoli, Hernandez; Meite, Kesi, Selemekers, Brahim Diaz, Leao, Ibrahimoviç.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Disiplina nuk e fal Konte: Inter pa trajner për dy ndeshjet e ardhshme

Publikuar

-

Nga

Gjykatësi sportiv i Serie A, Gerardo Mastrandrea, ka vendosur dënimin e dy ndeshjeve efektive skualifikim për Antonio Konten, për frazat drejtuar arbitrit Maresca në fund të Udinese-Inter. Trajneri i zikaltërve gjithashtu u gjobit me njëzet mijë euro. Një ndeshje skualifikim, ndërkohë, për Lele Orialin.

Masa u vendos sepse ish-trajneri i Italisë “në minutën e 45 të pjesës së dytë, vazhdoi të protestonte ashpër, pas paralajmërimit, duke artikuluar me zë të lartë fraza mosrespektimi ndaj arbitrit, që vazhduan edhe pas masës së përjashtimit, përpara se të largohej nga fusha e lojës; gjithashtu për shkak se, në fund të ndeshjes, u përball vetë me gjyqtarin me një mënyrë kërcënuese, në tunelin që të çon në dhomat e zhveshjes, duke i ulëritur një shprehje të rëndë ofenduese”.

Një ndeshje skualifikim dhe një gjobë prej 5 mijë eurosh edhe për menaxherin e ekipit të Interit, Lele Oriali, i cili gjithashtu u përjashtua në fund të ndeshjes kundër Udineses. Oriali u skualifikua “sepse në fund të ndeshjes, ka përsëritur protestat edhe pas paralajmërimit, duke arritur tek gjyqtari në mes të fushës me tone të larta e fjalë të parespektueshme”.

LEXO TE PLOTE