Connect with Us

Federata Argjentinase konfirmon humbjen e Diego Maradonës, ja mesazhi emocionues

Sport

Federata Argjentinase konfirmon humbjen e Diego Maradonës, ja mesazhi emocionues

Publikuar

-

Federata e Futbollit të Argjentinës, ka shprehur ngushëllimet më të thella për vdekjen e Diego Armando Maradonës.

Legjenda argjentinase ndërroi jetë në moshën 60 vjeçare, në shtëpinë e tij në Tigre.

“Federata e Futbollit të Argjentinës, përmes presidentit të saj Claudio Tapia, shpreh pikëllimin më të thellë për vdekjen e legjendës sonë, Diego Armando Maradona”, thuhet në reagimin e tyre.

“Ju do të jeni gjithmonë në zemrat tona”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Rrogë e frikshme, ja sa do përfitojë në muaj sumuesi finlandez i Tiranës

Publikuar

-

Nga

Tirana godet në merkato, teksa dje ka prezantuar Tim Vairinen si afrimin e tretë në merkato pas Behiratçes dhe Seferit.

Gazeta “Panorama Sport” ka mësuar ekskluzivisht edhe detaje nga kontrata e sulmuesit 28-vjeçar.

Tirana ka bërë shpenzime të rëndësishme, teksa mësohet se lojtari do të ketë një pagë neto rreth 11 mijë euro në muaj, e cila me bonuse të rëndësishme apo për një ecuri fantastike me gola, mund të shkojë mesatarisht edhe në 15 mijë euro në muaj.

Gjithashtu, krahas kontratës prej 18 muajsh të firmosur me sulmuesin, klubi ka ruajtur të drejtën e rinovimit edhe për një vit tjetër.

LEXO TE PLOTE

Sport

Zgjidhja gjeniale e Skënderbeut, “maskon” tifozët si… VIP-a

Publikuar

-

Nga

Skënderbeu dhe Partizani zhvilluan një ndeshje shumë të luftuar në Korçë. “Panorama Sport” ju sjell pikantet dhe të veçantat e këtij takimi, që ishte i pari për këtë sezon që u luajt në një terren të mbuluar nga bora.

* Skënderbeu-Partizani është zhvilluar në një terren të rënduar nga bora e rënë në juglindje gjatë ditëve të fundit. Ka qenë Cjapi, së bashku me Jorgjin, që 10 minuta para startit të ndeshjes, pasi ekipet kishin zhvilluar nxehmjen, kanë testuar terrenin. Kryesori, së bashku me arbitrin e katërt janë ndalur veçanërisht në zonat e rreptësisë, si dhe në fashat anësore të fushës. Pasi kanë konstatuar gjendjen, kanë dhënë OK-in për fillimin e ndeshjes.

* Jasir Asani ka qenë protagonist i këtij takimi, që prej hyrjes në stadium e deri në fund. Sulmuesi i të kuqve menjëherë sapo ka dalë nga tuneli është kthyer nga tribunat, duke bërë gjeste joetike ndaj personave të ndodhur në tribunën VIP. Pas provokimit, një lumë ofendimesh janë vështruar drejt tij gjatë gjithë takimit.

* I çuditshëm ishte fakti që Partizani luante në fushën e mbuluar nga bora me uniformë të bardhë. Një gjë e tillë, nuk i ka bërë përshtypje as kryesorit Cjapi.

* Në mungesë të përfaqësuesve të klubit, të cilët prej javësh nuk janë prezent në Korçë, drejtuesit kanë vendosur që vendet e lëna bosh, të mbushen me përfaqësues të tifogrupit zyrtar të Skënderbeut. Një gjë e tillë, ndodhi edhe në ndeshjen me Partizanin, teksa tifozët korçarë nuk reshtën së mbështeturi ekipin gjatë gjithë ndeshjes. Ky shihet si një faktor që i jep moral ekipit në fushë.

* Kjo ka shkaktuar edhe acarimin e delegatit Besnik Çela, i cili fillimisht është përplasur me tifozërinë, duke u ndeshur me ofendimet e këtyre të fundit. Kjo solli humbjen e kontrollit nga Çela që më pas u acarua edhe me gazetarët e ndodhur në tribunën e mediave. Duke shkuar edhe më tej, sa shkrepi foto për të dokumentuar dhe evidentuar nëse bëhej fjalë për punonjës të mediave apo jo.

* Disavantazhi i dy golave step Skënderbeun,  ndërsa tifozët herë pas here i bënin thirrje Liçit. “O Liçi o ujk, hyr ti dhe mësoi këta se si luhet dhe fitohet në borë”.

* Në momentin e zëvendësimit, Asani sërish ka vijuar me gjeste ofenduese karshi tifozëve që ndodheshin në tribunë. Kjo ka sjellë reagimin e menjëhershëm të Ilir Dajës, që i ka tërhequr vëmendjen lojtarit të tij duke i thënë. “Ulu në stol, s’ke pse ofendon dhe replikon me tifozët”.

* Në fund të sfidës, Ilir Daja ka takuar të gjithë ishlojtarët e vet duke i përqafuar dhe iu uruar suksese. Jo vetëm kaq, por më pas është ndalur para tribunës VIP duke vënë dorën në zemër në shenjë respekti dhe vlerësimi për atë periudhë të artë të kaluar në Korçë.

LEXO TE PLOTE

Sport

Lilaj, Hasani e Mici/ Tre emra “BIG” për merkaton e Partizanit

Publikuar

-

Nga

Partizani ka objektiva të qartë në këtë merkato janari. Gledi Mici dhe Sabien Lilaj janë dëshirat e klubit. Të dy janë pjesë e Prishtinës dhe me kontratë, por Partizani ka bisedime dhe i pret të dy futbollistët në kryeqytet, pasi të rikthehen nga Antalia, aty ku Prishtina do të luajë finalen e Superkupës së Kosovës kundër Dritës. Për Micin pritet të paguhet kartoni i tij, ndërsa Lilaj mund të vijë në formë huazimi. Ndërsa pista “Hasani” është nuk është mbyllur dhe te Partizani mbeten optimistë për firmën e fantazistit 30-vjeçar.

MICI – Sa i takon repartit të mbrojtjes, Partizani synon me çdo kusht firmën me Gledi Micin. Anësori 29-vjeçar ka eksperiencë në Superiore me Skënderbeun e Kukësin dhe shihet si një ndër futbollistët më të mirë shqiptarë në rolin e tij. Mici ka kontratë me Prishtinën, por falë marrëdhënieve të mira të presidentit Demi me drejtuesit e Prishtinës, mund të arrihet në një akord dhe Mici të veshë fanellën e kuqe të Partizanit.

LILAJ – Dëshira e madhe e Dajës dhe Partizanit është Sabien Lilaj. Pas bllokimit të merkatos në verë, mesfushori 31-vjeçar firmosi me Prishtinën në IPKO Superliga. Gjithsesi, situata e mesfushorit në klubin kosovar nuk duket aspak e qetë, pasi shpeshherë është kritikuar dhe nuk po arrin të përshtatet. Me një ardhje te Partizani, edhe në formë huazimi, do të ishte një plus i madh për Lilajn, i cili do të punonte me një trajner që e njeh shumë mirë dhe në një kampionat ku ka tepër eksperiencë.

HASANI – Përveç dëshirës së madhe për Sabien Lilajn, Partizani mund të investojë shumë edhe për firmën e Ferhan Hasanit. “Buba” është një lojtar me kosto të madhe, por që bën diferencën. U duk se 30- vjeçari nuk do të firmoste me Partizanin disa ditë më parë, por bisedimet janë ende aktive dhe oferta e Partizanit është ende në fokusin e Hasanit dhe agjencisë së tij menaxheriale. Me ardhjen e Micit, Lilajt dhe Hasanit, pa diskutim që të kuqtë do të ishin favoritët absolutë për fitimin e titullit kampion.

LEXO TE PLOTE