Connect with Us

Dita kundër dhunës ndaj grave/ Manastirliu jep mesazhin e fortë: Ta ndalim një orë e më parë

Politikë

Dita kundër dhunës ndaj grave/ Manastirliu jep mesazhin e fortë: Ta ndalim një orë e më parë

Publikuar

-

Dita kundër dhunësn ndaj grave/ Manastirliu jep mesazhin e fortë: Ta ndalim një orë e më parë

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, ka dhënë një mesazh të fortë duke marrë shkas dita kundër dhunës ndaj grave.

Manastirliu e cilëson dhunën ndaj grave si një pandemi hije, që duhet ndalur një orë e më parë.

Në një postim në rrjetet sociale, ajo ka publikuar fotot e ministrisë së Shëndetësisë, e cila është veshur me portokalli dhe thotë se çdo grua e shpëtuar nga kthetrat e dhunës është një histori suksesi.

T’i japim fund dhunës ndaj grave, kësaj pandemie hije që duhet ndalur një orë e më parë! Çdo grua që shpëtojmë nga kthetrat e dhunës është një histori suksesi, për të cilën mund të themi: Ja dolëm!

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ndriçoi portokalli mbëmjen e sotme, në çeljen e fushatës kundër dhunës ndaj grave. Me Koordinatoren e Përhershme të Kombeve të Bashkuara në Shqipëri, znj. Fiona McCluney dhe ambasadoren e Suedisë në Shqipëri znj. Elsa Hastad, u bëmë bashkë për të rritur ndërgjegjësimin, për t’i dhënë fund dhunës ndaj grave dhe vajzave“, shkruan ministrja./ CNA.al

Dita kundër dhunësn ndaj grave/ Manastirliu jep mesazhin e fortë: Ta ndalim një orë e më parë

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

I tejkaloi pritshmëritë në zgjedhje/ Nebijaj: Votat që mora një mesazh i fortë për politikën

Publikuar

-

Nga

I tejkaloi pritshmëritë në zgjedhje/ Nebijaj: Votat që mora një mesazh i fortë për politikën

Ori Nebijaj nuk njihet thjesht si moderator por është shumë e njojur edhe në politikë. Nebijaj ishte pjesë e listave të PD në zgjedhjet e 25 Prillit ku arriti të merrte 5599 vota por nuk u bë pjesë e Kuvendit.

E ftuar në emisionin “Breaking” në Top News ajo ka zbuluar se cilat janë projektet me të cilat do të merret pas zgjedhjeve.

Jemi përpara sezonit veror dhe është sezoni i katërt i pushimeve në “Pushime on Top”. Është e padiskutueshme rikthimi i programit, nuk mund të mungojë, është një nga prodhimet më të bukura verore. Nuk mund të mungojë kurrsesi”,u shpreh Nebijaj.

Përsa i përket votave që ka marrë në zgjedhjet e 25 prillit Ori është shprehur se votat  që mori janë një mesazh i fortë për të gjithë politikën.

LEXO EDHE:  Dashamir Shehi ftesë live Topallit/ Le të arrijmë akord paszgjedhor

LEXO EDHE:  Dashamir Shehi ftesë live Topallit/ Le të arrijmë akord paszgjedhor

Ka një numër votash që është frymë dhe pëlqim që ti nuk e kupton dhe nuk ta prek dot njeri. Ka një votë qytetari që nuk preket, e kjo është edhe vota që erdhi te kandidatura ime, e cila u perceptua si një frymë e re. Rreth 6 mijë vota janë shumë kur je një individ i vetëm e nuk ke një strukturë të mirëfilltë, apo dikë që të mbështet financiarisht. Mendoj se votat që mora dhanë një mesazh të fortë për të gjithë politikën”, ka thënë Ori Nebijaj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

A u takua Meta me anëtarët e Agimit të Artë?/ SHISH paralajmëroi Presidentin

Publikuar

-

Nga

Në mbledhjen e Komisionit të Posaçëm Hetimor për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta, është trajtuar dhe një informacion i mbërritur nga Shërbimi Informativ Shtetëror.

Sipas gazetarit të Top Channel Muhamed Veliu, SHISH ka paralajmëruar Presidentin të mos takohet me dy persona, pasi sipas SHISH ata kishin lidhje me Agimin e Artë.

Në lidhje me këtë informacion, Komisioni Hetimor kërkon t’i shkojë deri në fund për të mbërritur në përfundimin nëse presidenti Meta e ka marrë seriozisht këtë paralajmërim të SHISH, shkruan TCH.

LEXO EDHE:  Denoncon Basha: Para dy ditësh qeveria i pagoi 300 milionë lekë inceneratorit të Elbasanit

LEXO EDHE:  Dashamir Shehi ftesë live Topallit/ Le të arrijmë akord paszgjedhor

Por, mbetet e paqartë nëse kreu i shtetit është takuar apo jo me këta dy persona gjatë fushatës elektorale./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Ajet Zyberi në krye të IMT/ Ministri i Brendshëm prezanton zëvendësin e Dallëndyshe Bicit

Publikuar

-

Nga

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi ka prezantuar sot, kreun e Inspektoratit të Mbrojtjes së Territorit.

Ajet Zyberi është emëruar në vend të Dallëndyshe Bicit e cila kandidonte për deputete në zgjedhjet e 25 Prillit.

Bici nuk arriti të zgjidhej deputete, por pas garës u emërua nga kryeministri Edi Rama në postin e zv/ ministres së Mbrojtjes.

Ajet Zyberi ka qenë  Drejtor i Policisë së Korçës në kohën kur Ministër i Brendshëm ishte Saimir Tahiri.

LEXO EDHE:  Kaosi në Rinas/ Reagon Unioni Europian i Kontrollorëve: Zgjidhje me dialog, ndalni sulmet

LEXO EDHE:  Mjekja feston ditëlindjen/ Mansatirliu: Fjalët nuk do të mjaftonin kurrë, për të falënderuar këtë grua të fortë

Zyberi ka disa vite që është liruar nga Policia e shtetit, ndërsa me ndryshimet e fundit ligjore IKMT, ka kaluar në varësi të Ministrisë së Brendshme./CNA.al

LEXO TE PLOTE