Connect with Us

7 shenja që tregojnë se ju dhe partneri juaj po bëheni “dy të huaj”

Life Style

7 shenja që tregojnë se ju dhe partneri juaj po bëheni “dy të huaj”

Publikuar

-

7 shenja që tregojnë se ju dhe partneri juaj po bëheni “dy të huaj”

Ekziston një pikë në lidhjen tuaj ku nuk ndiheni më të lumtur si në fillimet tuaja.

Sipas statistikave të divorceve kjo është një pikë e rrezikshme e cila ndodhe mes viteve 5-8 të marrëdhënies tuaj.

Një nga arsyet më të mëdha është rritja e ngadaltë, por e qëndrueshme, e ndarë nga partnerët, e cila ndikohet kryesisht nga të qenit në gjendje të keqe dhe mungesa e përpjekjes.

7 shenjat që tregojnë se ju dhe partneri juaj po bëheni të huaj.

Ju shpesh habiteni nga partneri juaj, por jo në një mënyrë të mirë.

Ekziston një mungesë aq e fortë e komunikimit sa që ju keni ndaluar së mbajturi kontakte me njëri-tjetrin. Ne kurrë nuk ndalemi së rrituri apo ndryshuar, kështu që nëse nuk jeni në kontakt me mendimet ose shijet e partnerit/ partneres, kjo duhet të jetë një shenjë që lidhja juaj ka mbaruar.

Nuk ziheni më me njëri-tjetrin

Është një mit që çiftet e lumtura nuk zihen kurrë . Zënkat lindin nga shqetësimi emocional nëse nuk ju pëlqen diçka që partneri juaj ka bërë, doni t’i bëni me dije në mënyrë që të ndaloni të njëjtën çështje të përsëritet në të ardhmen.

Nuk duhet të përmendni njerëz që partneri juaj i urren ose nuk merret vesh

Ne kalojmë shumicën e orëve tona në punë, kështu që është praktikisht e pamundur të mos sjellim disa nga shqetësimet e saj në shtëpi. Çiftet e lumtura bëjnë një  “kontroll të ditës” në gjërat dhe mendoni se sa ndan partneri juaj për vendin e tij të punës? Sa mund të kujtoni? Nëse përgjigjja është një heshtje, mund të keni probleme komunikimi.

LEXO EDHE:  Butrinti dhe Kiara tradhëtohen nga fotot/ Arratisen së bashku

Ju nuk jeni të ngazëllyer për të ndarë lajme të mira me ta.

Imagjinoni që keni marrë një lajm të pabesueshëm, kush është personi i parë që doni të telefononi ose të dërgoni mesazhe? Nëse zgjedhjet tuaja të para ose të dyta nuk janë partneri juaj, kjo do të thotë që ju tashmë jeni në fund të lidhjes tuaj.

Heshtjet tuaja nuk janë më të rehatshme.

Mos harroni kohët kur mjaftonte vetëm të qenit pranë tyre, duke mos bërë asgjë? Idealisht, kjo ndjenjë nuk duhet të ndalet kurrë, çiftet duhet të jenë të qetë rreth njëri-tjetrit edhe nëse janë të zënë duke bërë gjëra të ndara.

Shmangni kontaktin me sy.

Kontakti me sy na detyron të angazhohemi me njerëz të tjerë, veçanërisht kur bëhet fjalë për partnerin tonë. Nëse jeni duke shmangur shikimin e tyre, kjo mund të thotë që ju nuk doni të flisni ose të dëgjoni dhe se jeni duke u mbyllur hapur prej tyre. Një sinjal tjetër është që ata të mos ndërpresin kontaktin me sy nga telefoni i tyre për t’ju parë.

Thjesht nuk të intereson më.

Pyete veten, a lexove vetëm për shenjat në këtë artikull dhe i anashkalove zgjidhjet apo madje nuk u dha atyre një mendim të dytë? Ju mund të mos jeni të interesuar të rindërtoni lidhjen që keni pasur dikur dhe jeni në rregull me të.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

Fjoralba Ponari surprizon ndjekësit: Kam vendosur të bëj një pauzë nga “E Diell”

Publikuar

-

Nga

Fjoralba Ponari është një nga moderatoret më të komentuara të ekranit. Moderatorja ka surprizuar ndjekësit duke treguar se pas përfundimit të sezonit të “Beaty” do të shkëputet nga “E Diell”.

Fjoralba nuk ka preferuar të zbulojë më shumë detaje duke i lënë të gjihhë konfuzë.

Me përfundimin e “Beauty” të dielën e ardhshme, kam vendosur një marrë një pauzë. Si, pse, qysh, tek, e zbulojmë në Q&A e ardhshme”, shkruan moderatorja.

Gjithashtu ajo ka ndarë në rrjetet sociale, me ndjekësit e saj foto nga fëmijëria dhe një foto nga “pjesa e errët e saj”.

LEXO EDHE:  4 shenjat që vërtetojnë se lidhja e dashurisë po avancon më shumë seç duhet!

LEXO EDHE:  Cilësitë e një mashkulli të keq/ Mbajini sa më larg!

Kujtojmë se Fjoralba tashmë moderon një nga emisionet më të rinj në Top Channel, “Më thuaj një dëshirë”. Deri më tani ka rezultuar i suksesshëm falë emocioneve që përcjellin fëmijët.

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Skenat më të nxehta mes meje dhe Albanit kanë qenë…”/ Modelja sqaron të vërtetën e lidhjes me këngëtarin

Publikuar

-

Nga

“Skenat më të nxehta mes meje dhe Albanit kanë qenë…”/ Modelja sqaron të vërtetën e lidhjes me këngëtarin

Modelja Kleoniki Delijorgji dhe këngëtari Alban Ramosaj janë komentuar shumë në mediat rozë si çift. Dyshja provokuan ndjekësit në rrjetet sociale teksa publikonin foto dhe skena të nxehta me njëri-tjetrin.

Gjithashtu dhe dedikimet që bënin në postimet e njëri-tjetrin bënë që të gjtihë të mendonin se ata ishin në një lidhje dashurie. Madje u aludua se modelja dhe këngëtari ishin në pritje të një fëmije por kjo u përgënjeshtrua nga këngëtari dhe modelja pasi zbuluan se bebi i tyre ishte kënga dhe klipi që po realizonin së bashku.

E ftuar në emisionin “Why Not” të Roza Latit, Kleoniki Delijorgji ka zbuluar lidhjen e vërtetë që ka me këngëtarin Alban Ramosaj.

Zemra ime, Alban Ramosaj të dua shumë. Është si shpirt. Ne nuk u bëmë asnjëherë prindër, madje nuk bëmë as atë punën asnjëherë që të bëheshim prindër. Skenat më të nxehta që kanë ekzistuar mes meje dhe Albanit kanë qenë te klipi jonë. Unë kam qenë modele në Londër dhe më kërkonin modele shtatzënë.

Edhe unë me Albanin kur flisnim për këngën tonë e quanin “Bebi jonë” se artistët e konsiderojnë si beb këngën e tyre. Para se të bëja fotot e publikova atë foton dhe thsh “baby daddy” me shaka. E pamë që merreshin vetëm me neve, po nxirnim dhe këngën dhe thamë pse mos promovojmë pak veten”, tha Kleoniki./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Fjalët e para, momenti më i vështirë dhe ëndrrat për të birin/ Klea Huta zbulon detajet rreth rritjes së Krid

Publikuar

-

Nga

Klea Huta është një nga moderatoret dhe këngëtaret më të pëlqyera të ekranit. Ajo është shumë aktive në rrjetet sociale ku shpesh iu jep mundësinë ndjekësve të bëjnë pyetje për të mësuar më shumë rreth saj.

Së fundi ajo ka marrë shuëm pyetje përsa i përket rritjes të djalit të saj Krid ku ka treguar se i biri tashmë ka nisur të belbëzojë, madje ka thënë fjalët e para që kanë qenë baba dhe mama.

Gjithashtu ajo ka treguar dhe momentin më të vështirë për të. Klea ka treguar se Krid është bërë synet, vetëm dy ditë pas lindjes.

Më tej ajo ka zbuluar se Krid qëndron vetë ulur dhe shpesh mundohet të qëndrojë në këmbë.

LEXO EDHE:  Këto janë shenjat e zodiakut që kanë frikë nga lidhjet

LEXO EDHE:  4 shenjat që vërtetojnë se lidhja e dashurisë po avancon më shumë seç duhet!

Klea ka treguar edhe për ëndrrën e saj për Krid dhe dëshiron që i biri kur të rritet të bëhet regjisori dhe pse jo të rrëmbejë ndonjë Oscar.

Përsa i përket ngjashmërisë, Klea tregon se ai është një mix i saj dhe i Elgitit./ CNA.al

LEXO TE PLOTE