Connect with Us

Plas te Teuta, klubi ndëshkon yllin e skuadrës. Ja arsyeja

Sport

Plas te Teuta, klubi ndëshkon yllin e skuadrës. Ja arsyeja

Publikuar

-

Disiplina është një nga çështjet që nuk tolerohen në klubet profesioniste. Madje, edhe kur bëhet fjalë për futbollistë të rëndësishëm dhe me peshë. Së fundmi, një debat mes Lorenco Vilës dhe trajnerit Martini është bërë shkas që për lojtarin të ketë një lloj mase disiplinore.

“Panorama Sport” ka mësuar se futbollisti është kritikuar ashpër nga presidenti Edmond Hasanbelliu për debatin mes tij dhetrajnerit të ekipit, ndaj dhe kreu i klubit durrsak ka vendosur masë ndëshkimore ndaj Vilës.

Për këtë, gazeta kontaktoi vetëfutbollistin, por ai e mohoi këtë ngjarje duke e konsideruar të pavërtetë dhe u shpreh se pritet të mungojë ndaj kuqebluve, por për shkak të një dëmtimi në gju: “Nuk është e vërtetë. Jam i dëmtuar”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

VIDEO/ Juventusi bën detyrën në shtëpi ndaj Bolonjës

Publikuar

-

Nga

Juventusi ka bërë detyrën në shtëpi në sfidën e orën 12:30, duke triumfuar me rezultatin 2-0 përballë Bolonjës së Sinisha Mihajloviç.

Ishin 2 mesfushorët Artur dhe Mekeni, që me golat e tyre i dhuruar 3 pikë tepër të rëndësishme në kampionat skuadrës së Andrea Pirlos, e cila rikthehet kështu te triumfi pas disfatës ndaj Interit javën e kaluar.

Me këtë fitore Juventusi u ngjit në kuotën e 36 pikëve, teksa ndan vendin e 4-t së bashku me Atalantën. Kujtojmë që kampionat në fuqi të Serisë A kanë 1 ndeshje më pak, teksa aktualisht diferenca me kryesuesit e Milanit është 7 pikë. Sfidën e radhës bardhezinjtë do e luajnë në transfertë ndaj Sampdorias në datën 30 janar.

FT| Juventus-Bolonja 2-0

Artur 15′, Mekeni 71′

 

LEXO TE PLOTE

Sport

LIVE SUPERLIGA/ Mbyllet pjesët e para, në “Elbasan Arena” shënohen 2 gola. Ja rezultatet (VIDEO)

Publikuar

-

Nga

Superiorja rikthehet me përballjet Kukësi-Bylisi dhe Skënderbeu-Apolonia, që po luhen prej orës 13:45. Një derbi mbijetese dhe një duel në të cilin Kukësi kërkon të largohet sa më shumë nga zona e ftohtë dhe të afrohet me skuadrat që luftojnë për një vend në kupat e Europës.

KATEGORIA SUPERIORE – JAVA 16
E diel, më 24 janar 2021, ora 13:45

KUKËSI-BYLIS 1-1

Ibraimi 40’/ Stojanoviç 26′

SKËNDERBEU – APOLONIA 0-0

LEXO TE PLOTE

Sport

Ilir Daja konfirmon akordin me Hasanin: Kam qëndruar deri në 1 e 30 të natës me Olsi Ramën

Publikuar

-

Nga

Partizani luan nesër një ndeshje të vështirë ndaj Teutës në orën 16:45 në Durrës ndaj Teutës. Para kësaj ndeshje në konferencë për shtyp foli trajneri i të kuqve, Ilir Daja, që foli për merkaton, afrimet e reja dhe kushtet fizike të ekipit para ndeshjes së nesërme.

“Edhe në ndeshjen e fundit kam thënë që prezantimi bëhet kur hidhet firma. Në dijeninë time tratativat janë drejt përfundimit, por kur të firmosë do të them se është i joni dhe sa i rëndësishëm është për skuadrën. Dihet se është me shumë vlera dhe e ka treguar kudo ku ka qenë dhe ka bagazh të madh teknik. Kur të jetë zyrtare do shprehemi më shumë në këtë drejtim.

Kemi pasur vetëm dy ditë kohë për të përgatitur ndeshjen me Teutën. Ata kanë një ditë më shumë pushim. Ditën e parë ishte riaftësim dhe kemi punuar të ndarë në dy grupe. Dje kemi nisur përgatitjet për ndeshjen e Teutës dhe sot përfunduam seancën e fundit për të vazhduar më pas pasdite.

Jemi munduar që edhe para ndeshjes derbi edhe më mbrapa të flas me ekipin për t’i treguar se çdo ndeshje vlen 3 pikë, kështu që nuk ka vend për eufori sepse Teuta është në të njëjtin pozicion me ne. Është ekip që vjen pas dy fitoreve si ne. Ka mbrojtjen më të mirë në kampionat, kështu që nuk ka vend për eufori, derbi ka mbaruar dhe na pret një transfertë e vështirë në Durrës.

Ata janë të fortë në fushën e tyre dhe nëse duam të fitojmë, duhet të jemi më të motivuar se në ndeshjen derbi. Ne si staf kemi qenë deri në 1:30 të natës me leje, pa thyer rregullat e pandemisë për të parë afrimet në këtë repart, nuk është se kemi vendosur deri në këto momente. Kemi dy-tre alternativa për t’i parë dhe kur të bindemi se ata nuk janë nën nivelin e lojtarëve që kemi, do e bëjmë të ditur.

Në të kundërt do vazhdojmë deri në ditën e fundit të merkatos do të jemi në dinamikë për të plotësuar mbrojtjen, ndoshta jo me lojtarë të nivelit shumë të lartë, por të paktën të kemi të dubluar me lojtarë natyral repartin e mbrojtjes.

Murataj e ka pasur më të lehtë se Junior sepse e njeh Superligën dhe lojtarët sepse ka qenë këtu para disa vitesh. Junior ka nevojë për më shumë kohë për t’u përshtatur sepse është hera e parë në Shqipëri dhe nuk ka luajtur. Prandaj Murataj ka qenë pjesë e formacionit, ndërsa Junior do të jetë me kalimin e kohës në formacion”, u shpreh Daja. 

LEXO TE PLOTE