Connect with Us

Mona masakron audiencën e Top Channel/ Qytetarët e shpërfillin masivisht

Politikë

Mona masakron audiencën e Top Channel/ Qytetarët e shpërfillin masivisht

Publikuar

-

Kryemadhi reagon pas sulmit të grevistes/ Thirrje Ramës: Largoji duart nga gratë e Fierit

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, ishte e ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Open”, ku foli për zgjedhjet brenda LSI-së, ku ajo kandidoi për postin e kryetares pa pasur përballë asnjë kandidat.

Gjithashtu Kryemadhi foli edhe për situatën shëndetësore në vend nga koronavirusi, ndërsa ajo që u vu re është audienca e dobët.

Fotoja e kapur nga CNA.al tregon qartë se Kryemadhin nuk e ndjek askush dhe se qytetarët nuk kanë asnjë interes që ta dëgjojnë.

LEXO EDHE:  Vlora përmbytet nga shiu/ Bashkia thirrje qytetarëve: Shmangni lëvizjet

Pavarësisht se ajo ishte në prime time në Top Channel, shikueshmëria ka qenë totalisht e dobët, pasi Kryemadhin e kanë ndjekur vetëm 370 persona dhe këto mund të kenë qenë vetëm anëtarët e LSI-së.

Qytetarët kanë zgjedhur më mirë të shohin mjekët apo politikanët e ftuar në emisionet e tjera sesa Monika Kryemadhin.

Kjo vërteton se Kryemadhi nuk ngjall asnjë interes te qytetarët, të cilët e kanë shpërfillur masivisht./ CNA.al

Mona masakron audiencën e Top Channel/ Qytetarët e shpërfillin masivisht

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Koalicion mes PS dhe PD?/ Duma: Nuk duroj dot pyetjen

Publikuar

-

Nga

Ish deputetja e PD, Grida Duma hodhi poshtë mundësinë e një koalicioni të madh mes PS- së dhe PD-së.

Sipas saj, ka zero mundësi që kjo të ndodhë ndërsa thekson se është një diversion që e bën Partia Socialiste për të ulur entuziasmin e demokratëve.

Ka një thashethem qe Rama merr mandatin e tretë dhe do të bashkqeverisë me Bashën, sa mundësi ka që të ndodhë kjo?

“Unë se duroj dot pyetjen. Kjo është një diversion që e bën Partia Socialiste për të ulur entuziasmin e demokratëve. Nuk duroj dot pyetjen. 0 mundësi të ndodhë kjo. Nuk ka asnjë shans. Kjo që thoni fyen të gjithë demokratët që punojnë dhe që angazhohen”– tha Duma në “Open”./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Basha kullon nga korrupsioni”/ Patozi përplaset me Gjekmarkajn: I dal zot çdo gjëje që kam bërë

Publikuar

-

Nga

“Basha kullon nga korrupsion”/ Patozi përplaset me Gjekmarkajn: I dal zot çdo gjëje që kam bërë

Koordinatori i Bindja Demokratike, Astrit Patozi, është përfshirë në një debat me analistin Agron Gjekmarkaj.

I ftuar në ABC neës, Patozi tha se Basha kullon nga korrupsioni dhe  se opozitën e ka të korruptuar.

Patozi: Të gjithë këta janë të korruptuar, ne duam të heqim Ramën dhe të bëhet kryeministër dikush që nuk është si ai, që nuk i ka bërë dëme Shqipërisë.

Gjekmarkaj: Lulzim Basha i ka bërë më pak dëme Shqipërisë, është më i mirë se Rama, dhe ku e keni parë ju korrupsionin e Bashës?

Patozi: Basha kullon nga korrupsioni se opozitën e ka të korruptuar. Nëse Rama është i korruptuar i aftë, Basha është i paaftë.

Gjekmarkaj: Pse s’dolët të thoshit kjo është opozitë e korruptuar në 2013-2017?

LEXO EDHE:  Studimi/ Ja sa kohë ju duhet për hequr dorë nga një zakon i caktuar

LEXO EDHE:  Studimi/ Ja cilat janë 4 format e “Covid-it të zgjatur në kohë”

Patozi: Po flet me njeriun e gabuar. Unë jam ai që kurrë nuk kam heshtur. Basha nëse e bëri këtë sepse ishte mërzitur nga heshja ime, i lumtë krahu. Në këtë krasitjen që na bëri ne. Çfarë jam unë tani djal i urtë, apo zevzeg? Çfarë më do ti mua? Idenë timë nëse duan ta ndjekin janë të mirëseardhur.

Gjekmarkaj: Pse nuk the opozitë e korruptuar në 2013-2017?

Patozi: E kam denoncuar unë gjithmonë. Unë jam krenar për koherencën time. Koherencën time e kam të shenjtë dhe i dal zot çdo gjëje që kam bërë në politikë.

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Nuk i dalin katër vila”/ Topalli bën ‘rezil’ Bashën: Nuk ka bërë transparencë për asgjë

Publikuar

-

Nga

“Nuk i dalin katër vila”/ Topalli bën ‘rezil’ Bashën: Nuk ka bërë transparencë për asgjë

Lulzim Basha është simboli i një njeriu që ka mundur të shumfishojë pasurinë e tijë gjatë kohës që është në krye të opozitës.

Dy vila në kompleksin e Agron Papulit dhe dy të tjera në bregdet duket se nuk i mjaftojnë kryetarit të PD-së, dhe kërkon dhe një tjetër.

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli, në një intervistë për ABC tha se Basha nuk ka bërë transparente asgjë, për mënyrën se si është pasuruar.

“Ka një kryetar që në dy vite ka marrë dy vila, në zona luksoze dhe dy të tjera tek bregdeti, dhe na del se nuk i mjaftojnë këto dhe do dhe të tjera, në popullin më të varfër.

LEXO EDHE:  Shifrat nga Covid-19 me tendencë rritjeje/ Regjistrohen mbi 160 raste të reja

LEXO EDHE:  Studimi/ Ja cilat janë 4 format e “Covid-it të zgjatur në kohë”

Nuk ka bërë transparencë për asgjë. Nuk jam kundër pasurimit të njerëzve, por politikanët duhet të bëjnë transparencë dhe me shumë burime”, tha Topalli./CNA.al

LEXO TE PLOTE