Connect with Us

Meshkujt kërkojnë vajzat e paprekura/ Zhaku: “E virgjër nga poshtë e k*rvë nga…”

Showbizz

Meshkujt kërkojnë vajzat e paprekura/ Zhaku: “E virgjër nga poshtë e k*rvë nga…”

Publikuar

-

Meshkujt kërkojnë vajzat e paprekura/ Zhaku: “E virgjër nga poshtë e k*rvë nga…”

Inida Gjata, e njohur për publikun shqiptar si Zhaku, ka folur për meshkujt shqiptarë që kërkojnë për grua, femra të virgjëra.

E ftuar në Ftesë në 5 ajo është shprehur se nuk ka dëshiron të merret me këtë pjesë por mendon se janë pjesë e zgjedhjes personale.

Ajo gjithashtu tregon se kjo është mënyra se si rriten njerëzit në Shqipëri por shpreson se kjo të ndryshojë.

“Nuk dua të futem fare në këtë pjesë. Se i di që ka djem shqiptarë që ende mendojnë kështu. Por gjynah që e gjykojnë një femer nga virgjëria. Ajo mund të jetë e virgjër nga poshtë, por mund të jetë kur*ë nga lart. Është më shumë frika nga fjalët e komshies, se e njoh shoqërinë shqiptare shumë mire. Ashtu rriten njerëzit në Shqipëri. Mirëkuptimi im nuk do të thotë që s’dua që ky fenomen të ndryshojë. Por e shoh që për disa njerëz është e rëndësishme. Mosha mbi 40 vjeç i ka akoma këto mentalitete. Mendoj që brezi më i ri do të jetë më i hapur,” tha ndër të tjera Zhaku në emision./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

“Nuk e lejova të shkonte”/ Babai i Florit tregon si nisi rrugëtimi i aktorit në “Portokalli”

Publikuar

-

Nga

“Nuk e lejova të shkonte”/ Babai i Florit tregon si nisi rrugëtimi i aktorit në “Portokalli”

Si rrallëherë, aktori i humorit, Florjan Binaj ka treguar raportin e tij të ngushtë me të atin, Petrit Binaj. I ftuar në emisionin Ftesë në 5, babai i tij ka treguar se si ka nisur rrugëtimi i Florit si aktor në Portokalli.

Ai u shpreh se në fillim nuk e lejoi të shkonte pasi kishte nisur cigaren, dhe mendonte se kishte marrë rrugë të keqe.

“Unë nuk e lejova që të shkonte se në atë kohë e kapa duke pirë cigare dhe më pas u qeth qeros. Ai ishte qethur për rolin e tij, por unë mendoja se kishte marrë rrugë të keqe”, tregon ai.

Ai ka treguar se ishte Agron Llakaj ai që kishte spikatur talentin e tij .Më tej ai tregon se kur ka dalë për herë të parë në skenë në rolin e Edi Ramës, nuk e kishte njohur.

LEXO EDHE:  Femrat duhet ta lexojnë me patjetër këtë artikull/ Karakteristikat që tërheqin meshkujt

LEXO EDHE:  Burrat modern nuk i kënaqin gratë në shtrat… dhe ka një arsye për këtë

“Ishin ulur para televizorit dhe dola unë në skenë si Edi Rama. Prita për reagim, por asnjëri nuk po fliste. Fillova t’i pyes si ju dukej, por nuk po më njihnin. Vetëm gjyshja e dalloi zërin dhe më tha: Po si zëri yt ky mor bir. Babai nga ana tjetër na tha të pushonim se donte të dëgjonte skeçin dhe akoma nuk e kishte kuptuar që isha unë aty”, rrëfeu Flori./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Sulmo dhe vazhdo rrugën tënde!”/ Aurela Gaçe jep mesazhin e fortë

Publikuar

-

Nga

“Sulmo dhe vazhdo rrugën tënde!”/ Aurela Gaçe jep mesazhin e fortë

Këngëtarja Aurela Gaçe është një nga personazhet që gjithnjë përcjell mesazhe të forta në rrjetet e saj sociale.

Së fundi ajo ka publikuar një video në Instagram ku shihet nga palestra dhe krahas saj ka dhënë një mesazh shumë të fortë për të gjitha vajzat dhe gratë shqiptare.

Ajo këshillon të mos kufizohen dhe frikësohen për të jetuar jetën e tyre.

Ka një arsye pse më pelqen 🐅 1..2..3…sulm Vajza, kush ju sulmon, ta dijë se ne nuk jemi 🐑. Kush ka frike nga forca, zgjuarsia, mendja, endrrat e tua,thjeshte nuk eshte njeriu per ty. Pikë!

As mos u mundo ti mbushësh mendjen. “Frika” qê ndjejnë,nuk ka shërim. Qofshin kēto edhe gra qe ju bëjnë te ndiheni më pak me veten.

Po,sigurisht e fatkeqësisht,ka edhe gra që të tregojne se duhet te sillesh sic ato e mendojne, perndryshe ti je e pa vlerë per familjen e shoqerinë! Sulmo,e vazhdo rrugën tënde!

Mos lejo te te mbyllin ne “muret e kufizuar te mendjeve te frikësuara” nga jeta e nga tē jetuarit e saj”, shkruan Aurela Gaçe./ CNA.al

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Aurela Gace (@aurelagaceofficial)

LEXO TE PLOTE

Showbizz

U përfol se ishte në një lidhje dashurie me biznesmenin 57 vjeçar/ Agnesa Vuthaj sqaron të vërtetën: Shoqëri seksiste

Publikuar

-

Nga

U përfol se ishte në një lidhje dashurie me biznesmenin 57 vjeçar/ Agnesa Vuthaj sqaron të vërtetën: Shoqëri seksiste

Ish misi shqiptar, Agnesa Vuthaj, është përfolur shumë në mediat rozë, pasi u përfol për një lidhje dashurie me një biznesmen indian 57 vjeçar.

E ftuar në emisionin NIN, mbrëmjen e kaluar, Agnesa ka treguar se kanë qenë lajme seksiste ato që janë shkruar rreth kësaj teme.

Unë kam reaguar për të goditur fenomenin, sepse lajmet që dolën ishin shumë seksiste. Nuk besoj se do të shkruhej e njëjta gjë nëse do të fotografohej një djalë në po të njëjtin avion privat me një biznesmen dhe këtu dalim tek ajo shoqëria paragjykuese, mundohen të gjykojnë femrat”, tha modelja.

Agnesa ka folur edhe për jetën private duke thënë se gjithmonë ka qenë në lidhje me meshkuj që nuk janë pjesë e showbizit, sepse ka dashur që këtë pjesë ta mbajë jashtë larg syrit mediatik. Ndërsa kur u pyet për statusin e saj aktual, Agnesa u shpreh: “Jam e mbushur me dashuri”, duke qeshur./ CNA.al

 

LEXO TE PLOTE