Connect with Us

Lëkura e dëmtuar nga i ftohti?/ Provoni këtë maskë të mrekullueshme

Life Style

Lëkura e dëmtuar nga i ftohti?/ Provoni këtë maskë të mrekullueshme

Publikuar

-

Receta e maskës që do të ilustrojmë është veçanërisht e përshtatshme për ata që kanë tendencë të vuajnë nga lëkura e thatë. Këtu janë përbërësit:

Banane

Kos

Shtypni bananen dhe duke e vendosur atë në një enë. Shtoni disa lugë mjaltë dhe të njëjtën sasi kos të bardhë . Në këtë pikë, gjithçka përzihet. Nëse përzierja nuk është mjaft e lëngshme, askush nuk e ndalon shtimin e disa pikave vaj ulliri ekstra të virgjër.

Maska duhet të mbahet e vendosur për rreth dhjetë minuta. Thelbësore është të mos harrosh qafën kur ajo shtrihet. Kjo zonë e trupit, në fakt, është ndër të parat që zbulon shenjat e kalimit të kohës dhe të dëmit të shkaktuar nga ndryshimet klimatike dhe ndotja. Këshilla të tjera për të mbrojtur lëkurën nga i ftohti.

Kur jeni të përkushtuar për të mbrojtur lëkurën nga të ftohtit , është e rëndësishme jo vetëm të zgjidhni maska ​​si ajo e përshkruar më sipër – ne përsërisim se kjo është një nga shumë opsionet e mundshme dhe se përbërësit mund të ndryshojnë në varësi të karakteristikave të lëkurës – por merrni parasysh edhe karakteristikat e tjera.

LEXO EDHE:  Video - Gjermanja tregon si të bëjmë maskë në kushtet e shtëpisë

Këto përfshijnë faktin e optimizimit të lagështimit të shtëpisë dhe mjediseve të punës ku kaloni kohën tuaj. Një ide e mirë përfshin përdorimin e lagështuesve të aftë për të shpërndarë esencat në mjedis.

Duke u kthyer për një moment në rutinën e bukurisë , do të dëshironim të theksonim se, nëse është e mundur, këshillohet të shmangni përdorimin e xhelit të dushit dhe sapunëve të parfumuar. Arsyeja lidhet me faktin se këto produkte mund të përkeqësojnë thatësinë e lëkurës në planin afatgjatë.

Për të mos harruar, qëndrimi gjithmonë në fushën e kujdesit të lëkurës të thatë, është gjithashtu rëndësia e kryerjes së një pastrimi javor . Një ide e shkëlqyeshme është të përqendroheni në përbërësit natyralë, të tillë si sheqeri dhe mjalti, një përzierje që është gjithashtu e shkëlqyeshme për trupin./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

Pika e saj më e fortë janë të pasmet/ Modelja nuk humbet rastin t’i tregojë në çdo foto

Publikuar

-

Nga

Pika e saj më e fortë janë të pasmet/ Modelja nuk humbet rastin t’i tregojë në çdo foto

Maria Gad është një influencuese dhe një frymëzim për shumë vajzë në rrjetet sociale. Ajo ka një numër të madh ndjekësish me të cilët ndan rutinën dhe zhvillimin e trupit të saj.

Ajo ushtrohet çdo ditë në palestër dhe nuk e ka aspak problem të tregojë edhe defektet që ka në trup që kompleksojnë çdo vajzë.

Por ndjekësit e saj çmenden nga format e fizikut të saj dhe nuk i ndajnë komentet komplimentuese të modeles së fitnesit.

LEXO EDHE:  Video – Gjermanja tregon si të bëjmë maskë në kushtet e shtëpisë

LEXO EDHE:  Shoqërimi i Kastriot Islamit/ Policia zbardh ngjarjen: Ish-deputeti kërcënoi punonjësit e patrullës

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Modelja me linjat seksi/ Fotot më tunduese të Nicky Gile

Publikuar

-

Nga

Nicky Gile është një yll i Instagramit dhe modele fitnesi nga Boca Raton, Florida. Që nga ngarkimi i fotos së saj të parë në 2011, Nicky është bërë një sensacion në mesin e fansave të saj.

Fillimisht, Nicky ndoqi Universitetin e Atlantikut në Florida për të studiuar biologji dhe psikologji. Ndërsa dashuria e saj për shëndetin dhe palestrën rritej, ajo filloi të stërvitej në palestër më shpesh. .

Pasi hapi profilet e saj në internet, Nicky filloi të merrte oferta për tu bërë modele. Ajo e kapi mundësinë dhe që atëherë është kthyer në një ikonë fitnesi.

LEXO EDHE:  “Mos fut hundët në punët e ekspertëve”/ Rama i përgjigjet ashpër Metës: Shiko punën që ke

LEXO EDHE:  Maska me detyrim/ Oriola Marashi reagon pas vendimit të qeverisë

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Australianja që çmend me tiparet e saj/ Fotot më magjepsëse të modeles së fitnesit

Publikuar

-

Nga

Australianja që çmend me tiparet e saj/ Fotot më magjepsëse të modeles së fitnesit

E lindur dhe e rritur në Australi, Lily Bowman është një blogere fitnesi që magjeps mijëra njerëz me fotot e saj të mrekullueshme. Sidoqoftë, rruga e Lilit drejt suksesit ishte e shtruar me sfida të mëdha.

Gjatë shkollës së mesme, në përpjekje për të humbur peshë, Lily u fiksua me dietën dhe trajnimin e saj. Ajo kalonte orë të tëra duke bërë kardio çdo ditë.Si rezultat, trupi dhe mendja e saj filluan të vuanin.

Vetëm kur Lily filloi stërvitjen me pesha dhe një dietë krejt të re, jeta e saj më në fund mori një kthesë për mirë.

LEXO EDHE:  “Unë jam Monika Kryemadhi vëlla”/ Kryetarja e LSI gjobitet sërish për mosmbajtjen e maskës

LEXO EDHE:  Video - Gjermanja tregon si të bëjmë maskë në kushtet e shtëpisë

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

LEXO TE PLOTE