Connect with Us

E bujshme/ Manchester City heq dorë nga Lionel Messi

Premier Liga

E bujshme/ Manchester City heq dorë nga Lionel Messi

Publikuar

-

Mançester Siti nuk ka ndërmend që të transferojë Lionel Mesin në merkaton e verës. Të paktën, kështu informon “Sky Sports”. Klubi i Premier Ligës ka marrë këtë vendim për shumë arsye, por dy janë më kryesoret që e çojnë në braktisjen e kësaj piste: mosha dhe rroga e tij e lartë. E ardhmja e kapitenit katalanas është e panjohur.

Ai do të jetë lojtar i lirë nga 30 qershori dhe të gjitha rrugët e çonin në Mançester, sidomos pas rinovimit të kontratës së Pep Guardiolës. Mirëpo, për momentin asgjë nuk është e qartë. Gazetarja Semra Hunter ishte e sigurt në raportimin e saj. “Dyert e Mançester Sitit janë të mbyllura për Lionel Mesin dhe ata nuk do të bëjnë ofertë”, thotë gazetarja, e cila siguron se ka informacione të sigurta brenda klubit anglez.

“Këtë gjë e them me autoritet sepse e di si është situata në klub dhe më thonë që Siti nuk do të bëjë ofertë për Mesin”, vazhdon më tej. Sipas saj, janë dy arsye pse “Qytetarët” nuk duan që ta transferojnë kapitenin e Barcelonës. Pas 17 vitesh në nivele të larta me katalanasit, karriera e tij është drejt fundit dhe rroga shkon afro 100 milionë euro.

Kjo shifër është e lartë dhe asnjë klub tjetër nuk mund të paguajë rrogën e tij. Rinovimi i Pep Guardiolës me Sitin provokoi disa lajme që e lidhnin kalimin e Mesit në Mançester, por këta të fundit nuk e kanë këtë qëllim. Mosha gjithashtu punon kundër “Pleshtit”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Zbulohet e ardhmja e Shkodran Mustafit

Publikuar

-

Nga

Fabrizio Romano, si njëri ndër gazetarët më të besueshëm të merkatos, ka thënë se Shkodran Mustafi është i gatshëm të largohet nga klubi ditët në vijim. I gjithë ky raportim erdhi pasi kontrata e Sokratis u ndërpre dhe Mesut Ozil u nis për Turqi për të kompletuar transferimin e tij në Fenerbahce.

Këtë muaj është përmendur disa herë se Arsenali duhet të largojë disa lojtarë nga klubi për arsye të situatës financiare në të cilën ata gjenden, e kjo është pikërisht ajo se çfarë ata po bëjnë. Duke biseduar rreth se ardhmes së Mustafit, Romano tha se Genoa kanë qenë shumë të interesuar për të, transmeton lajmi.net.

“Genoa kanë qenë mjaftë të interesuar, para se të kontaktonin me Sokratis, mirëpo një marrëveshje e tillë nuk u arrit”, tha ai. Tutje, Romano shpjegon se largimi i Mustafit në këtë afat kalimtar është i pashmangshëm,vetëm mbetet për tu parë se në cilin klub do të shkojë ai.

Njëri ndër klubet që ka shprehur interesim për të ka qenë edhe Barcelona, por këta të fundit nuk dëshirojnë të shpenzojnë pa ardhur presidenti i ri në klub. “Është e vështirë transferimi i tij në Barcelonë, mirëpo largimi nga Arsenali do të ndodhë ditët në vijim”, tha Romano në fund./

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Granit Xhaka vendos një rekord të ri/ Askush si ai në Premier League

Publikuar

-

Nga

Arsenali arriti një fitore shumë të rëndësishme mbrëmjen e djeshme, pasi mundi me rezultatin 3-0 Newcastle United. Të besuarit e Mikel Artetës shkëlqyen në “Emirates Stadium” dhe një ndër më të mirët në fushë ishte Granit Xhaka.

Mesfushori me origjinë nga Kosova ishte zot në fushë, aq sa vendosi dhe një rekord të ri për këtë sezon në Premier League. 28-vjeçari arriti të rikuperonte plot 12 topa nga kundërshtarët, gjë të cilën nuk e ka bërë askush sezonin aktual.

Duhet theksuar se Xhaka është rikthyer sërish në formën e tij më të mirë dhe është tashmë një titullar stabël në formacionin e “Topçinjve”. Këtë sezon ai ka luajtur në 15 ndeshje, duke shënuar edhe një gol.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

ZYRTARE/ Futbollisti shqiptar firmos kontratë të re me klubin e Premier Ligës

Publikuar

-

Nga

Shqiptari i Kosovës, Meritan Shabani ka firmosur një kontratë të re me skuadrën e Volvesit në Angli.

Trekuartisti 21-vjeçar ka nënshkruar deri në vitin 2023. Shabani ka qenë pjesë e skuadrës së dytë të Bajernit të Mynihut dhe u transferua në verën e vitit 2019 tek Volvesi.

Ai aktivizohet tek skuadra e U-23 dhe ndeshjen e fundit ndaj Uest Bromuiç Albion në Premier Ligë, trajneri Nunjo Espirito Santo e uli në stol. Lajmin e rinovimit të Shabanit e ka bërë publike vetë klubi anglez me anë të një komunikate.

 

 

LEXO TE PLOTE