Connect with Us

Anxhela Peristeri u “shpall” fituese/ Era Rusi: Kjo është skandaloze

Showbizz

Anxhela Peristeri u “shpall” fituese/ Era Rusi: Kjo është skandaloze

Publikuar

-

Këngëtarja Era Rusi është një nga konkurrentet e Fetivalit të  59 të Këngës. Këngëtarja ka folur përsa i përket lajmit të fundit që qarkulluar në media përsa i përket shpalljes së fitueses ende pa u zhvilluar Festivali.

E ftuar në “Abc-ja e mëngjesit” me moderatorin Alban Musa këngëtarja e cilësoi këtë ngjarje skandaloze, pasi sipas saj mediat janë bazuar tek një postim i marrë nga një profil personal në facebook.

“Personi që e ka bërë, e ka hedhur në facebook-un e tij personal, me një juri që e kishte zgjedhur vetë. Nuk mund të marrim për bazë çdo gjë që shkruhet nëpër facebook. Ishte një lojë mediatike dhe atij bravo i qoftë që i vuri në lojë. Kjo është skandaloze.“, tha Era./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

Linda Rei rrëfen historinë nga fëmijëria/ “Profesori ishte homofob, më detyronte të…”

Publikuar

-

Nga

Linda Rei rrëfen historinë nga fëmijëria/ “Profesori ishte homofob, më detyronte të…”

Linda Rei ka folur për vështirësitë që ka hasur në fëmijërinë e saj. Ajo ka rrëfyer se kur ishte në shkollën 8-vjeçare, kishte një profesor homofob, i cili e detyronte të luante futboll edhe pse ajo nuk  pëlqente.

E ftuar në emisionin “Ftesë në 5” ajo ka rrëfyer të gjithë situatën që i ka ngelur në mendje që nga ajo kohë.

Unë kam pasur probleme të kundërta kur isha në 8-vjeçare se nuk kam pasur qejf asnjë lloj sporti, por në shkollë kishim fiskulturën dhe në shkollë kisha një profesor homofob. Ai kishte vendosur se s’bën që çunat të luanin futboll dhe vajzat të luanin volejboll. Nuk doja të luaja futboll dhe kisha rrezik të më ngelnin. i thashë dhe mamit, shkuam tek drejtoresha. Nuk kishte si ta zgjidhje këtë gjë. Ti je çun, do luash futboll me zor”, tregon Linda./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Nuk e lejova të shkonte”/ Babai i Florit tregon si nisi rrugëtimi i aktorit në “Portokalli”

Publikuar

-

Nga

“Nuk e lejova të shkonte”/ Babai i Florit tregon si nisi rrugëtimi i aktorit në “Portokalli”

Si rrallëherë, aktori i humorit, Florjan Binaj ka treguar raportin e tij të ngushtë me të atin, Petrit Binaj. I ftuar në emisionin Ftesë në 5, babai i tij ka treguar se si ka nisur rrugëtimi i Florit si aktor në Portokalli.

Ai u shpreh se në fillim nuk e lejoi të shkonte pasi kishte nisur cigaren, dhe mendonte se kishte marrë rrugë të keqe.

“Unë nuk e lejova që të shkonte se në atë kohë e kapa duke pirë cigare dhe më pas u qeth qeros. Ai ishte qethur për rolin e tij, por unë mendoja se kishte marrë rrugë të keqe”, tregon ai.

Ai ka treguar se ishte Agron Llakaj ai që kishte spikatur talentin e tij .Më tej ai tregon se kur ka dalë për herë të parë në skenë në rolin e Edi Ramës, nuk e kishte njohur.

LEXO EDHE:  “Nuk po i besoja syve”/ Fjolla Morina reagon ndaj kritikave të ashpra për performancën në Skënderaj

LEXO EDHE:  Mashkulli ideal, fobitë dhe zakonet/ Ronela Hajati tregoi gjithçka që nuk dinim për të

“Ishin ulur para televizorit dhe dola unë në skenë si Edi Rama. Prita për reagim, por asnjëri nuk po fliste. Fillova t’i pyes si ju dukej, por nuk po më njihnin. Vetëm gjyshja e dalloi zërin dhe më tha: Po si zëri yt ky mor bir. Babai nga ana tjetër na tha të pushonim se donte të dëgjonte skeçin dhe akoma nuk e kishte kuptuar që isha unë aty”, rrëfeu Flori./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Sulmo dhe vazhdo rrugën tënde!”/ Aurela Gaçe jep mesazhin e fortë

Publikuar

-

Nga

“Sulmo dhe vazhdo rrugën tënde!”/ Aurela Gaçe jep mesazhin e fortë

Këngëtarja Aurela Gaçe është një nga personazhet që gjithnjë përcjell mesazhe të forta në rrjetet e saj sociale.

Së fundi ajo ka publikuar një video në Instagram ku shihet nga palestra dhe krahas saj ka dhënë një mesazh shumë të fortë për të gjitha vajzat dhe gratë shqiptare.

Ajo këshillon të mos kufizohen dhe frikësohen për të jetuar jetën e tyre.

Ka një arsye pse më pelqen 🐅 1..2..3…sulm Vajza, kush ju sulmon, ta dijë se ne nuk jemi 🐑. Kush ka frike nga forca, zgjuarsia, mendja, endrrat e tua,thjeshte nuk eshte njeriu per ty. Pikë!

As mos u mundo ti mbushësh mendjen. “Frika” qê ndjejnë,nuk ka shërim. Qofshin kēto edhe gra qe ju bëjnë te ndiheni më pak me veten.

Po,sigurisht e fatkeqësisht,ka edhe gra që të tregojne se duhet te sillesh sic ato e mendojne, perndryshe ti je e pa vlerë per familjen e shoqerinë! Sulmo,e vazhdo rrugën tënde!

Mos lejo te te mbyllin ne “muret e kufizuar te mendjeve te frikësuara” nga jeta e nga tē jetuarit e saj”, shkruan Aurela Gaçe./ CNA.al

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Aurela Gace (@aurelagaceofficial)

LEXO TE PLOTE