Connect with Us

Zbulohet përgjigjia përfundimtare, ja sa do të mungojë Ibra

Seria A

Zbulohet përgjigjia përfundimtare, ja sa do të mungojë Ibra

Publikuar

-

Milan humbet Zlatan Ibrahimoviç i cili dëmtua sfidën e djeshme në ʺSan Paoloʺ ndaj Napolit ku kuqezinjtë triumfuan 1-3 me dy gola të bomberit suedez.

Gjatë kontrolleve të kryera për të parë shkallën e dëmtimit, testet rezultuan se gjigandi suedez ka pësuar një tërheqje muskulore në kofshën e majtë të cilin do e mbajë larg fushave për 10 ditë.

Lajm i keq ky për kuqezinjtë pasi është e sigurt mungesa e Ibras në ndeshjet deçizive ndaj Lilës dhe Sëlltikut në Europa Ligë dhe Fiorentinës në kampionat.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

VIDEO/ Inter madhështor, zikaltërit e Kontes nënshtrojnë kampionët e Juves

Publikuar

-

Nga

Interi madhështor! Skuadra e Antonio Kontes ka mposht Juventusin pas plot 5 vitesh! Zikaltërit  arritën të triumfonin në derbin e Italisë, me rezultatin 2-0, duke bindur në të dy fragmentet e lojës.

Një ish si Arturo Vidal, hapi serinë e golave në minutën e 12-të të sfidës. Kiliani goditi saktë me kokë, pas asistit fantastik nga Barela. Pjesa e parë u mbyll me epërsinë 1-0 të zikaltërve, ndërkohë që në pjesën e dytë, ishte vetë Barela, ai që vulosi triumfin, me golin e realizuar në minutën e 52-të.

Me ketë fitore, Interi është ngjitur në kuotën e 40 pikëve, po aq sa kryesuesit e Milanit, që do të përballen ditën e hënë në transfertë ndaj Kaljarit. Ndërkohë në krahun tjetër, humbja e sotme, bën që diferenca mes Juves dhe Interit të thellohet në plot 7 pikë. Bardhezinjtë e Andrea Pirlos, duke shumë larg shkëlqimit të sezoneve të fundit.

FT: INTER-JUVENTUS 2-0

Vidal 13′, Barela 52′

GOLI I DYTË I REALIZUAR NGA BARELA: 

RASTI I SHPËRDORUAR ME PORTËN BOSH I LAUTARO MARTINEZ: 

GOLI I PARË I ARTURO VIDALIT: 

GOLI I ANULUAR I KRISTIANO RONALDOS NË MINUTËN E 11-TË, PËR POZICION JASHTË LOJE: 

 

 

LEXO TE PLOTE

Seria A

VIDEO/ Puthi stemën e Juves, tifozët e Interit shpërthejnë ndaj Vidalit

Publikuar

-

Nga

Arturo Vidal u bë protagonist i një gjesti të papritur para ndeshjes, Inter-Juventus, kiliani puthi emblemën bardh e zi në gjoksin e Giorgio Chiellini, pasi përqafoi ish-shokun e tij të skuadrës.

Ishte një veprim shumë interesant që kiliani bëri kur dihet rivaliteti i madh që kanë dy skuadrat italiane mes tyre.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Video/ Futet nga stoli dhe realizon dopietë, Joviç i papërmbajtshëm në Bundesligë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi serb, Luka Joviç, u rikthye në kampionatin gjerman te skuadra e Ajntrakt Frankurtit, pas dështimit te Reali i Madridit.

23-vjeçarit i mjaftuan vetëm 10 minuta, në përballjen e sotme, për t’iu rikthyer zakonit të vjetër. Serbi u hodh në fushë në minutën e 62-të, ndërkohë që në të 72-tën, realizoi një gol mjaft të bukur ndaj Shalkes, duke i dhënë avantazhin skuadrës së tij.  Ai nuk u mjaftua me kaq, teksa në fundin e ndeshjes, realizoi edhe golin e dytë personal në triumfin 3-1.

Golin e parë për Frankfurtin e shënoi Andre Silva, teksa miqtë barazuan me anë të Hope, teksa serbi vendosi gjithçka. Kujtojmë se Joviç do të jetë i huazuar te skuadra gjermane deri në fund të sezonit.

 

LEXO TE PLOTE