Connect with Us

Tre programet ku promovohet dhuna dhe antivlerat

Showbizz

Tre programet ku promovohet dhuna dhe antivlerat

Publikuar

-

Televizioni Top Channel për vite me radhë është vlerësuar si një nga televizionet më të ndjekur nga shqiptarët.

Prej vitesh në këtë ekran janë transmetuar programe të cilat kanë bërë shumë bujë dhe janë pëlqyer shumë nga të gjithë duke nisur nga “Portokallia”, “Top Fest”, “The voice of Albania” e shumë të tjerë.

Së fundi në këtë televizion po transmetohen disa programe të reja që në të vërtetë nuk po transmetojnë asgjë tjetër përveçse dhunës dhe antivlerave.

Bëhet fjalë për 3 emisionet, “Aventurierët”, “Hell’s Kitchen” dhe “Përputhen”.

Çdo ditë mediat rozë po publikojnë lajme të tilla si u zunë me grushta, vajza që përleshen në një emision ku thelbi është kuzhina dhe së fundi një emision për të rinjtë ku flitet për seksin në një orar të papërshtatshëm, dhe kur një grup meshkujsh përpiqen të fitojnë zemrën e 5 vajzave dhe janë gati të godasin njëri tjetrin me “shpulla”.

LEXO EDHE:  Video-Meta ja merr këngës me Ylli Bakën e Dule Malindin

Nëse iu hedhim një sy në rrjetet social, komentet negative të ndjekësve janë të shumta. Dhe në fund të ditës lind pyetja: A është ky shembulli që duhet të ndjekin të rinjtë?

A është kjo mënyra e duhur për të edukuar brezat e ardhshëm që iu duhet fatkeqësisht të shohin në ekranet e tyre këto lloj shembujsh?/ CNA.al

Ja disa prek komenteve të ndjekëseve:

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Top Channel (@topchannelalbania)

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Top Channel (@topchannelalbania)

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Top Channel (@topchannelalbania)

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

“Më mungon, dashuri”/ Del biseda e këngëtares shqiptare me Neymar

Publikuar

-

Nga

“Më mungon, dashuri”/ Del biseda e këngëtares shqiptare me Neymar

Pak ditë më parë, këngëtarja Beatrix Ramosaj, tregoi se mban kontakte me futbollistët e famshëm, Neymar dhe Mbappe.

E ftuar në emisionin “Shiko Kush Luan”, ajo ka treguar pak nga biseda me yllin e futbollit Neymar.

Futbollisti i shkruan “Më mungon” dhe Beatrix i thotë “Më mungon gjithashtu, mezi pres të të takoj.”

E vënë në siklet nga publikimi i mesazheve, ajo shton se kjo është mënyra se si flet me njerëzit  e dashur dhe se të dy futbollistët i ka shok shumë të mirë.

LEXO EDHE:  “Kush je ti dhe çfarë i ke bërë Luanës”/ Moderatorja bën ndryshimin e papritur në pamje

LEXO EDHE:  Ish misi ndez rrjetin/ Si asnjëherë më parë, Agnesa Vuthaj befason me fotot e fundit

Beatrix ka treguar edhe bisedën e fundit me Mbappe që ka qeë gjatë periudhës së karantinës dhe I ka shkruar: “uroj të jesh mirë”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“E gjeta veten lakuriq në shtratin e tij”/ Aktorja e famshme akuzon drejtorin e “The Fast and The Furious” për abuzim seksual

Publikuar

-

Nga

“E gjeta veten lakuriq në shtratin e tij”/ Aktorja e famshme akuzon drejtorin e “The Fast and The Furious” për abuzim seksual

Asia Argento ka akuzuar drejtorin e “The Fast and The Furious”, Rob Cohen se e ka droguar dhe sulmuar seksualisht , duke thënë se ngjarja ndodhi gjatë xhirimeve të filmit të vitit 2002 “xXx”. Duke folur së pari me “Il Corriere della Sera” dhe media të tjera italiane, Argento tha se Cohen, i cili drejtoi “xXx”, e bëri atë të pinte një shishe GHB , një substancë e njohur si një ilaç “përdhunimi” .

Një zëdhënës i Cohen e mohoi me forcë akuzën. Insider iu është drejtuar të dyve si Argento dhe Cohen për koment.

Variety raporton se Argento i tha “Il Corriere della Sera”: “Ai abuzoi me mua, duke më bërë të pija GHB, ai kishte një shishe të tillë”. Ajo dha një deklarate për Variety: “Në atë kohë, unë me të vërtetë nuk e dija se çfarë ishte. U zgjova në mëngjes lakuriq në shtratin e tij”. Aktorja gjithashtu tha për Variety se ajo flet për pretendimet në librin e saj të ardhshëm autobiografik, “Anatomia e një Zemre të egër”, e cila do të dalë në Itali në 26 Janar.

Në një deklaratë për Deadline , një përfaqësues për Cohen tha: “Z. Cohen kategorikisht e mohon akuzën e Asia Argento për sulm ndaj saj. Kur ata punuan së bashku, ata kishin një marrëdhënie të shkëlqyeshme pune dhe Z. Cohen e konsideronte atë si një mikeshë, kështu që ky pretendim që daton që nga viti 2002 është befasues, veçanërisht duke pasur parasysh ato që janë raportuar në lidhje me të në vitet e fundit “.

LEXO EDHE:  Video-Meta ja merr këngës me Ylli Bakën e Dule Malindin

LEXO EDHE:  Pamjet brenda Infektivit/ Justifikohet Rama: Na është dashur t'i japim duke parë lajmet e rreme të publikuara

Cohen është akuzuar më parë për sulme seksuale. Në vitin 2019, vajza transgjinore e Cohen Valkyrie Ëeather akuzoi drejtorin për sulmet seksuale ndaj tyre kur ishin fëmijë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Hallet e tyre i masturbojnë tek të tjerët”/ Revoltohet Redon Makashi: Njerëz me djallin në bark

Publikuar

-

Nga

Pak ditë më parë, kantautori Redon Makashi deklaroi se ishte i dashuruar dhe se po mendonte të shkonte drejt martesës.

Ka ardhur limiti i limiteve, do vendos edhe unë. Edhe ata që janë të martuar janë të pakënaqur, edhe të pamartuarit po. Unë do ta provoj njëherë martesën, e kaluam gjithë kohë, i morën me vete të gjithë orët e beqarisë, tani ka ardhur koha. Normal që jam i dashuruar” u shpreh Makashi në intervistën e tij tek Rudina.

Por komentet negative të njerëzve e kanë revoltuar këngëtarin, i cili nëpërmejt një statusi në rrjetet sociale iu është përgjigjur duke theksuar me shkronja të mëdha shprehjen “Jeta është e imja e më takon vetëm mua.”

Ai gjithashtu nuk kupton dot faktin se si njerëzit mbajnë brenda vetes kaq shumë mllef dhe nxjerrin vere.

Kohe e cuditshme !!!!!  Si ka mundesi qe njerezit me djallin ne bark nuk rreshtin se nxjerri vrer? Kane plot halle ne jetet e tyre dhe per cudi hallet e tyre i masturbojne tek te tjeret , shfryne dufin , qeshin kur hedhin helmin e zvarriten si gjarperinjt pas rreshrave te … ! Per cudi me duken te shndrruar si ata qente  e terbuar me dhembet e skermitur qe kur i hedhin prehun kafshojne ku te mundin , e pasi mbarojne pune me te presin po me ata dhembe e jarget qe i rrjedhin neveri , presin prehun e radhes…! Ehhh sa e trishtushme dhe qesharake! Me thene te drejten nuk i urrej , por me keq , ndjej KEQARDHJE PER TA …!! Eshte Bota e erret , e piset e humnerave boshe te tyre…! Gjithesesi…, mes vrerit , helmit , mllefit e kafshimit , une ju dhuroj paqen , miresine dhe paakez muzike… !!! JETA  ESHTE E IMJA E ME TAKON VETEM MUA”, shkruan Redon Makashi./ CNA.al

 

LEXO TE PLOTE