Connect with Us

Kapi vendin e parë me Shqipërinë, Edi Reja “skanon” Serinë A

Seria A

Kapi vendin e parë me Shqipërinë, Edi Reja “skanon” Serinë A

Publikuar

-

Trajneri i Kombëtares shqiptare të futbollit, Edi Reja ka analizuar javët e fundit të Serie A, duke thënë se Milan ka treguar një tërbim në çdo top të kapur në fushë. 76 vjeçari gjithashtu ka analizuar Napolin e Gatussos, duke shtuar se në përballje me kuqezinjtë dje në mbremje kanë ndikuar mungesat.

Përsa i përket Juventusit, Reja tregoi për Radio 1 se Pirlo është duke bërë një punë të mirë dhe koha do jetë e domosdoshme te bardhezinjtë.

Milan? Me ardhjen e Ibrahimovic, Pioli krijoi një skuadër të fortë. Kuqezinjtë kanë treguar një sezon të jashtëzakonshëm. Kanë një zemërim në çdo top që kapin dhe duan ta tregojnë në fushë se kanë cilësi. Kanë një skuadër cilësore, për të rritur ambiciet dhe objektivat. Mund të ndërhyjnë edhe në janar.

Napoli? Përveç viteve të shkuara i ka mbajtur të gjithë lojtarët, veç Callejon që u largua. Edhe dje luajti mirë, ndërsa erdhi kartoni i kuq i Bakayoko që prishi ekuilibrat. Prisja më shumë nga Insigne, Lozano apo Politano. Peshoi mungesa e sulmuesit Osimhen. Ka kohë që skuadra të rikuperohet.

Juventus? Pirlo po punon mirë. Ai ka pasur ulje-ngritjet e tij por më duket se po gjen rrugën e duhur. Juventus do tregojë deri në dhjetor sesi do shkojë sezoni, pasi ndikon edhe kalendari.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E BUJSHME/ Arrihet marrëveshja, Allegri ulet në stolin e ekipit të njohur

Publikuar

-

Nga

Massimiliano Allegri pritet të ulet në stolin e Romës teksa raportohet se tashmë është arritur marrveshje me një kontratë rreth 5 milionë euro në sezon.

Allegri njihet si një trajner që luan lojë sulmuese dhe sipas asaj që raporton Calciomercato, ai ishte kontaktuar nga Chelsea dhe Napoli.

Trajneri italian i ka kthyer mbrapa që të dyja klubet, duke u thënë se ai tashmë ka një marrëveshje me Romën dhe se brenda disa ditësh do të jetë trajner i Romës.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Interi tentoi Dzekon, ja reagimi i Romes

Publikuar

-

Nga

Sa herë që dalin lajmet se Edin Xheko mendon “divorcin” me Romën është Antonio Konte trajneri i parë në listë për të pasur nën urdhrat e tij boshnjakun.

Ndaj, pas krisjes së 34- vjeçarit me teknikun Fonseka, Interi provoi menjëherë të gjente një akord me kryeqytetasit, duke ofruar në shkëmbim Kristian Eriksenin.

Por, fakti që mesfushori danez fiton gati 8 milionë euro neto në sezon, shtyu Romën të refuzonte.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Hap i rëndësishëm në karrierë, Selmani transferohet te klubi i Superligës turke

Publikuar

-

Nga

Portieri i Shqipërisë Gentian Selmani pritet të ndryshojë skuadër, por jo shtet. Gardiani i Menemensporit raportohet se ka arritur akordin me klubin e Superligës të Turqisë, Malatiaspor.

Lajmi raportohet në mediat vendase ku thuhet se për shkak të dëmtimit të portierit Ertaç Ozbir dhe mosbesimit ndaj gardianit rezervë Abdulsamed, Malatiaspori po negocion me ish-portierin e Laçit, i cili ka kënaqur drejtuesit me paraqitjet e tij.

Duke parë situatën në të cilën ndodhet, Malatiaspori nuk dëshiron të rrezikojë sezonin dhe është gati të bëjë një “sforco” financiare për Selmanin. Po sipas mediave turke, zyrtarizimi i Selmanit si lojtari më i ri i Malatiasporit do të realizohet në një kohë të shkurtër.

Pas 4 viteve te Laçi, Gentian Selmani u transferua në verën e 2019-ës tëe Menemenspori. Ai ka zhvilluar deri tani 49 ndeshje me fanelën verdheblu. Gjatë verës, u shtua interesi nga klubet e Superligës së Turqisë dhe jashtë vendit.

LEXO TE PLOTE