Connect with Us

“Im bir më ka braktisur”/ Historia tronditëse, babai i Moise Kean i pastrehë

Sport

“Im bir më ka braktisur”/ Historia tronditëse, babai i Moise Kean i pastrehë

Publikuar

-

Historitë mund të jenë tronditës edhe në botën e futbollit që ka rëndësi. Është rasti i Jean Kean, i ati i Moise, që nuk po kalon një moment të lumtur, përkundrazi, sipas tij, më të vështirin e jetës. “Po vuaj shumë në këtë periudhë. Prej një viti nuk punoj e nuk gjej askënd të më japë një dorë. Jam një baba i braktisur. Jam munduar të gjej një punë duke i kërkuar njerëzve çfarëdo gjëje, vetëm që të punoja, por deri sot nuk kam gjetur asgjë.

Jam operuar nga prostata kohët e fundit dhe nuk kam asnjë të më blejë mjekimet, jam në shtëpi i braktisur e fëmijët e mi nuk e vrasin mendjen. Lutem gjithnjë për ta, do ti dua gjithnjë, pavarësisht nga gjithçka. Kam qiranë për të paguar e jam në borxh me pronarin. Shumë shpejt do përfundoj në rrugë, për këtë më vjen turp. Gjëja më e keqe ishte kur më zbritën nga treni, sepse nuk kisha biletë. Edhe për të ngrënë jam në hall. Javën e kaluar shkova disa herë tek Caritas e është diçka që të heq dinjitetin. Të gjithë mendojnë se jam i pasur ngaqë jam i ati i Kean, por realiteti është tjetër”.

“E kam ndjekur unë gjithnjë, edhe kur e solla tek Juventus, kontratën e parë e firmosi me mua. Kur isha në Fossano, më telefonoi Marotta e më tha: “Kemi nevojë për ty sepse e ëma e Moise, bashkë me Raiolan, duan ta çojnë në Angli. Nëse ti firmos një letër ku deklaron që nuk do që yt bir të lëvizë nga Juve, ne do ta mbajmë këtu”.

E pyeta çfarë fitoja unë e ata më thanë se do të më ndihmonin. Përgjigja ime ishte: “Nuk dua të më ndihmoni, më jepni traktorët e vjetër që keni, që t’i çoj në Afrikë e të punoj tokën sepse unë jam agronom”. Po pres ende ata traktorë…”.

“E ëma i ka bërë lavazh truri e tani nuk më flet prej disa vitesh. Ajo është xheloze për fëmijët e saj e është xheloze për mua. Kur pa që i biri po fitonte para, më nxori jashtë loje. Unë e kam shoqëruar të luante futboll kudo, ndërsa ajo nuk donte.

Moise mund të shkojë kudo, do ta ketë gjithnjë bekimin tim, edhe pse preferoj të kthehet në Itali, por nëse ndihet mirë në Paris jam i lumtur për të. I kërkoj tim biri një ndihmë financiare sepse kështu nuk mundem. Nuk do kisha arritur kurrë deri këtu, por nuk di si të dal nga kjo gjendje”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Një futbollist i njohur brazilian zbarkon në Superiore

Publikuar

-

Nga

Mund të quhet e kryer: Apolonia bën goditjen e parë të kësaj merkatoje dimërore dhe ai është një mbrojtës i majtë tipik. Bëhet fjalë për brazilianin Kristian Mateus Lima da Silva, “i pagëzuar” sportivisht si Kristian, i cili ka qenë prej ditësh nën testimin e Kamaratës dhe tashmë ka marrë besimin e tij.

Kristian ka lindur më 13 gusht 1998 dhe ka luajtur në Brazil për ekipet “America – RJ” dhe “Nova Cidade”. Ndërkohë, pas largimit të Renato Oliveirës, një tjetër brazilian, që u provua si shkatërrues, fierakët janë në vëzhgim dhe drejt një oferte për një tjetër lojtar të pozicionit “6”-sh, këtë herë nga Venezuela, pa harruar të theksojmë që qendërmbrojtësi maqedonas Dime Dimov mbetet çështje ditësh për të firmosur tek Apolonia.

Trajneri Kamarata ka hequr dorë nga përforcimet në sulm, teksa ka parë formën e mirë të Gjatës dhe rikthimin bindës të Krasniqit, si dhe stabilitetin e Mihanës, Haxhiut dhe Ejosë, që janë lojtarë gjithmonë të gatshëm për pjesën ofensive të Apolonisë.

LEXO TE PLOTE

Sport

Priten shira/ Këtë fundjavë nuk ka futboll, ja plani i FSHF-së për Kategorinë e Parë dhe të Dytë

Publikuar

-

Nga

Nuk ka futboll as këtë javë. Kishte një lloj shprese që të riniste Kategoria e Parë dhe e Dytë, por kjo nuk ka ndodhur. Permbysja e fushave Derisa nuk ka pasur më shira dhe përmbytje në ditët e fundit, u mendua se sezoni nuk do të riniste. E megjithatë, FSHF ka marrë vendim që as këtë fundjavë të mos rinisin kategoritë inferiore. Ekziston një plan paraprak që skuadrat të zbresin në fushë më 30 janar.

Gjithsesi, verdikti final nuk është marrë ende. Gazeta “Panorama Sport” ka kontaktuar dje në federatë dhe mësoi se gjithçka varet prej kushteve atmosferike. Sinoptikanët parashikojnë se nga e enjtja do të nisin sërish reshtje të dendura dhe kjo ka bërë që në federatë të mbajnë pezull kategoritë inferiore.

Nëse në elitë vazhdon normalisht sezoni, ligat e mëposhtme janë stopuar prej ditësh. Kjo, edhe prej gjendjes së terreneve, që janë më shumë se të rënduara. Mjafton një shi dhe ato dalin totalisht jashtë funksionit, sa prej baltës aq edhe prej përmbytjeve. Ndaj, klubeve nuk u mbe￾tet tjetër veçse të luten që moti të përmirësohet. Skuadrat, sidoqoftë, po e shfrytëzojnë maksimalisht këtë periudhë. Veç stërvitjeve dhe miqësoreve, kanë fituar kohë edhe për merkaton.

LEXO TE PLOTE

Sport

Rrogë e frikshme, ja sa do përfitojë në muaj sumuesi finlandez i Tiranës

Publikuar

-

Nga

Tirana godet në merkato, teksa dje ka prezantuar Tim Vairinen si afrimin e tretë në merkato pas Behiratçes dhe Seferit.

Gazeta “Panorama Sport” ka mësuar ekskluzivisht edhe detaje nga kontrata e sulmuesit 28-vjeçar.

Tirana ka bërë shpenzime të rëndësishme, teksa mësohet se lojtari do të ketë një pagë neto rreth 11 mijë euro në muaj, e cila me bonuse të rëndësishme apo për një ecuri fantastike me gola, mund të shkojë mesatarisht edhe në 15 mijë euro në muaj.

Gjithashtu, krahas kontratës prej 18 muajsh të firmosur me sulmuesin, klubi ka ruajtur të drejtën e rinovimit edhe për një vit tjetër.

LEXO TE PLOTE