Connect with Us

FOTOT-7 vajzat shqiptare që u dashuruan dhe u martuan me meshkuj të huaj

Showbizz

FOTOT-7 vajzat shqiptare që u dashuruan dhe u martuan me meshkuj të huaj

Publikuar

-

FOTOT-7 vajzat shqiptare që u dashuruan dhe u martuan me meshkuj të huaj

Dashuria nuk njeh moshë, ngjyrë apo kombësi. Këtë shprehje e vërteton më së miri lidhja e bukurosheve tona shqiptare me meshkuj të huaj.

Të shumtë janë personazhet e njohur që kanë krijuar një lidhje dashurie dhe janë martuar me të huaj.

Ndër ta do të përmendim çiftet më të famshëm dhe të komentuar të momentit.

Adelina Tahiri me Serjoza Markov

Këngëtarja e njohur Adelina Tahiri u përpoq ta mbante historinë e saj të dashurisë me avokatin maqedonas, Serjoza Markov, larg vëmendjes së publikut. Megjithatë kur lidhja e tyre po merrte hapa serioz, këngëtarja e njohur e ndau lajmin e martesës me të gjithë fansat.

Krahas pakënaqësive që i kanë shprehur Adelinës se ka zgjedhur një partner me një diferencë të madhe në moshë (Markov është 52 vjeç), këngëtarja u përball me shumë reagime dhe ofendime lidhur me prejardhjen maqedonase të Sejozas. Mirëpo, ata po shijojnë martesën e tyre dhe madje janë bërë dhe prindër të një djali që e pagëzuan me emrin Jon.

Afërdita Dreshaj dhe Jakub Kindl

Pas ndarjes së bujshme nga Shpat Kasapi, këngëtarja Afërdita Dreshaj u zhvendos përfundimisht në Amerikë ku dhe vazhdoi karrierën si modele.Bukuroshja shqiptare atje njohu sportistin e njohur çek Jakub Kindl. Ajo rrëfeu pak kohë më parë se me Jakub janë njohur në një restorant sushi. Jakub pasi pa Aferditën atë mbrëmje bëri gjithçka që të gjente numrin e saj. Ata vitin e kaluar kurorëzuan dashurinë e tyre në martesë dhe tashmë jetojnë në Miçigan.

Lindita Halimi dhe Big D

Këngëtarja e njohur Linda Halimi ndërkohë që ishte në kulmin e karrierës së saj ra në dashuri me menaxherin dhe reperin Big D me të cilin më vonë dhe u martua.Linda dhe Big D prej vitesh jetojnë në Amerikë dhe vetëm pak muaj më parë u bënë për herë të parë prindër të një vajze që quhet Kaimana.

LEXO EDHE:  Horoskopi i dashurisë Prill 2019/Çfarë do ndodhë me 12 shenjat e horoskopit këtë muaj?

Emina Çunmulaj dhe Sam Nazarian

Modelja e njohur shqiptare Emina Çunmulaj gjithashtu vite më parë i dha fund beqarisë dhe u martua me miliarderin iranian, Sam Nazarian.Siç ka rrëfyer Emina me Sam ësht ënjohur në një restorant me miq të përbashkët.

Angela Martini dhe Dragos Savulescu

Modelja shqiptare Angela Martini kurorëzoi lidhjen e saj me milionerin rumun, Dragos Savulescu, në një ceremoni private në Las Vegas.Modelja u martua në fshehtësi të plotë dhe lajmin e dasmës e dha një ditë më pas nëpërmjet fotove të publikuara në Instagram.

Almeda Abazi  dhe Tolgahan Sayisman

Ish-Miss Shqipëria, Almeda Abazi dhe Tolgahan Sayisman janë një nga çifet më të komentuara jo vetëm në Shqipëri por edhe në Turqi.

Çifti janë njohur nëpërmjet miqve të përbashkët dhe sot janë mëse të dashuruar dhe kanë një djalë që quhet Efehan.

Genta Ismajli dhe Usta

Prej pak kohësh, këngëtarja Genta Ismajli konfrimoi se është e dashuruar dhe e lidhur me një biznesmen turk që quhet Usta Husen.

Usta i bëri një propozim për fejesë pranë urës së Bosforit nëTurqi dhe Genta nuk i rezistoi dot dhe i tha “Po” duke e ndarë këtë moment edhe me ndjekësit.

Çifti sigurisht që e kanë ndërmend të martohen dhe prej kohësh bashkëjetojnë./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

Pasi na prezantoi me djalin që i kishte “rrëmbyer” zemrën/ Marina Fara dhe i fejuari “arratisen” në Dubai

Publikuar

-

Nga

Pasi na prezantoi me djalin që i kishte "rrëmbyer" zemrën/ Marina Fara dhe i fejuari “arratisen” në Dubai

Marina Fara është komentuar shpesh në mediat rozë për historitë e saj të dashurisë.

Pak kohë më parë, ajo deklaroi se ishte në një lidhje dashurie duke na prezantuar edhe djalin që i kishte rrëmbyer zemrën.

Marina nuk tregoi asnjë detaj tjetër përveç imazhit të tij. Së fundi dyshja kanë preferuar të pushojnë në një nga vendet më luksoze në botë si Dubai.

LEXO EDHE:  Tre shenjat e horoskopit që dashurohen shpejt dhe përfundojnë me zemrën e thyer

LEXO EDHE:  Si ta kuptosh nëse AI e do akoma ish-in, nga shenja e tij e horoskopit

Marina duke mjaft në formë teksa ka publikuar disa foto me bikini. Gjithashtu ajo ka treguar disa pamje mahnitëse të Dubait që mund ti shihni më poshtë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Rrinë në këmbë si debile”/ Gazetari befason me deklaratën për “Telebingo-n”

Publikuar

-

Nga

“Rrinë në këmbë si debile”/ Gazetari befason me deklaratën për “Telebingo-n”

Gazetari Bledi Strakosha ka kritikuar emisionet si “Telebingo”, që edhe pse ka kohë që transmetohet në televizion vazhdojnë me të njëjtin format dhe skemë si vite më parë.

Strakosha tregon se prej vitesh televizioni shqiptar  frymëzohet ende nga televizionet italiane dhe një gjë që nuk i pëlqen aspak tek “Telebingo” është fakti se vajzat rrinë gjatë gjithë kohës në këmbë dhe nuk bëjnë asgjë.

Nëpër ‘game show’ ekzistojnë akoma por ama kanë një dinjitet tjetër. Tek “Telebingo” për shembull ne kishim ato vajzat që rrinin në këmbë tërë kohës. Nuk duhet të jetë ashtu. Si në Shqipëri dhe në Itali vazhdojnë të transmetohet ajo qasja që është mashkulli i pari pastaj femra që qëndron krah tij si plotësuese. Ato u rrijnë në krah, më falni që po e shpreh kështu por kështu po më vjen, si debile, pra që nuk kanë asnjë pozicion”, është shprehur gazetari./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Gentian Zenelaj e thotë hapur: Edi Rama na e kalon për humor

Publikuar

-

Nga

Gentian Zenelaj e thotë hapur: Edi Rama na e kalon për humor

Gentian Zenelaj është një nga aktorët më të pëlqyer të humorit. Para disa javësh ai mposhti Covid-19 dhe sot në programin “Sot nuk është e hënë” ai iu ka dhënë një mesazh të gjithë shqiptarëve që të ruhen çdo moment.

Përveç eksperiencës së tij me Covid-19, ai ka folur edhe për humorin. Genti mendon se humori nuk ka kufij dhe se mund të gjesh çdo shkak për të bërë humor.

Gjatë intervistës ai veçoi rastin, ku humori nuk mund të pranohet, dhe është ai nga pushtetarët.  Genti shton se kryeministri Edi Rama bën më shumë humor se vetë humoristët.

LEXO EDHE:  Si ta kuptosh nëse AI e do akoma ish-in, nga shenja e tij e horoskopit

LEXO EDHE:  Meshkuj tregohuni vigjilentë!/6 gënjeshtrat që iu thonë femrat pas martesës

Epo… ka raste që ky i joni po na e kalon (bëhet fjalë për kryeminsitrin Edi Rama). Ka atë magjepsjen fantastike të “stand-up komedisë” që mua më lë pa fjalë. Në “stand-up” është “the best” është më i miri. Këto ja them edhe në sy…”, thotë Gentian Zenelaj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE