Connect with Us

Zbulohet sera e drogës në Spanjë/ Sekuestrohen 18.5 ton marihuanë, arrestohen 13 shqiptarë

Kronika

Zbulohet sera e drogës në Spanjë/ Sekuestrohen 18.5 ton marihuanë, arrestohen 13 shqiptarë

Publikuar

-

Një operacion anti-drogë në Spanjë ka bërë të mundur zbulimin dhe shkatërrimin e 4 plantacioneve me marihuanë dhe arrestimin e dy grupeve trafikantësh shqiptarë, gjithësej 13 persona.

Policia sekuestroi rrethe 18.5 tonë marihuanë, 31 698 bimë dhe arritën të shpërbëjnë dy grupe me origjinë shqiptare të dedikuar në trafikimin e kanabisit.

Plantacionet ishin të krijuara në pyjet Aguero në Huesca dhe ishin shumë të vështira për t’u gjetur.

Plantacionet me marihuanë ujiteshin përmes pompave që furnizoheshin me energji elektrike me gjeneratorë ndërsa ujin e merrnin nga gomone artificiale të krijuara posaçërisht.

LEXO EDHE:  Itali arrestohen 2 “Maro Mokra” me heroinë, kokainë dhe 3 pushkë

Çmontimi i katër plantacioneve në malet e qytetit Huesca të Agüero, në të cilin u arrestuan shqiptarët, është një nga operacionet më të rëndësishme kombëtare./Përshtatur nga CNA.al

Burimihttps://www.heraldo.es/noticias/aragon/2020/11/21/huesca-gran-invernadero-marihuana-18-5-toneladas-13-detenidos-1406433.html

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Zjarr në një shtëpi në Pogradec/ Humb jetën 42-vjeçari

Publikuar

-

Nga

Një zjarr i madh ka i rënë në një shtëpi në fshatin Vërdovë të Pogradecit e për pasojë ka humbur jetën një 42-vjeçari.

Zjarri ka rënë rreth orës 06:00, në katin e dytë të shtëpisë në të cilën jetonte i vetëm 42 vjeçari.
Ende nuk dihen shkaqet e rënies së zjarrit, ndërsa grupi hetimor dhe shërbimet e zjarrfikëses ndodhen në vendngjarje.

“Më datë 18.01.2021, rreth orës 06:00, në fshatin Vërdovë, Pogradec, ka rënë zjarr në një banesë, në katin e dytë të së cilës jetonte i vetëm shtetasi N. Xh., 42 vjeç, i cili për pasojë ka gjetur vdekjen. Grupi hetimor dhe shërbimet e zjarrfikëses ndodhen në vendngjarje, ku po punohet për të përcaktuar shkaqet e rënies së zjarrit dhe zbardhjen e rrethanave të ngjarjes”, thotë policia./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

E rëndë në Itali/ Treni përplas për vdekje shqiptarin

Publikuar

-

Nga

E rëndë në Itali/ Treni përplas për vdekje shqiptarin

Një emigrat shqiptarë, ka humbur jetën tragjikisht në Itali, pasi është përplasur nga një tren i linjës Venezia-Mestre, në afërsi të stacioni Actv Righi.

Ende nuk bëhet me dije identiteti i viktimës, ndërsa sipas mediave fqinjë ai ka marrë dëmtime në në shpinë që i kanë shkaktuar dhe vdekjen.

Oficerët e policisë hekurudhore po kryejnë hetimet për të zbardhur shkaqet e ngjarjes. Ndërkohë që mediat fqinje raportojnë se si pasojë e ngjarjes u ngadalësua trafiku hekurudhor./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Po rregullonte depozitën në tarracë/ 54-vjeçarja bie nga lartësia, në gjendje kritike për jetën

Publikuar

-

Nga

Po rregullonte depozitën në tarracë/ 54-vjeçarja bie nga lartësia, në gjendje kritike për jetën

Një 54-vjeçare me inicialet M. Xh, ka rënë aksidentalisht nga taraca e pallatit ku jetonte, ndërsa ndodhet në gjendje të rëndë për jetën.

Sipas njoftimit zyrtar, gruaja në fjalë kishte hipur në taracën e pallatit, për të rregulluar depozitën, por ka humbur akuilibrin dhe ka rënë në oborrin e pallatit pranë shkollës “Kushtrimi i Lirisë”.

Për pasojë, ajo ka mbetur e plagosur. 54-vjeçarja është dërguar në spital, por mësohet se ndodhet në gjendje kritike për jetën.

Njoftimi i policisë Tiranë

LEXO EDHE:  Kryemadhi e pranon live/ Kam kaluar Covidin, Metën e putha në buzë dhe nuk e zuri

LEXO EDHE:  Kapet 53 kg drogë në formë çokollate në Muriqan/ Në pranga një shtetas italian

Më datë 17.01.2021, rreth orës 19:50, në rrugën “Sinan Tafaj”, aksidentalisht ka rënë nga lartësia shtetasja M. Xh, 54 vjeçe, e cila po dërgohet në spital për të marrë ndihmë mjekësore. Grupi hetimor po vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

LEXO TE PLOTE