Connect with Us

VIDEO/ Fantastik Cikalleshi, shqiptari i jep “një dorë” skuadrës turke

Sport

VIDEO/ Fantastik Cikalleshi, shqiptari i jep “një dorë” skuadrës turke

Publikuar

-

Transferimi i Sokol Cikalleshit te Konyaspori, në elitën e Turqisë, do të sillte jehonë të madhe. Trajneri i Konyasporit që do të largohej menjëherë pasi mendonte se sulmuesi shqiptar nuk kishte aspak cilësi dhe nuk kishte dhënë aprovimin për transferimin e tij. Mungesa e golit bëri që Cikalleshi të provonte edhe shijen e stolit, ndërsa ka bërë edhe disa eksperimente të tjera duke mos u vendosur si sulmues kryesor. Por pas realizimeve me Kombëtaren e Shqipërisë, te Konyaspori i kanë besuar sërish sulmuesit të Shqipërisë nga minuta e parë, duke e lënë në majën e sulmit.

Konyaspori arriti që të fitonte me përmbysje ndaj Kasimpasas në shifrat 2-1. Goli i fitores do të vinte në minutën e fundit, atje ku pas një faulli të fituar nga ana e Sokol Cikalleshit do të mbërrinte edhe goli vendimtar i takimit. Sulmuesi i Shqipërisë nuk u shërbye shumë nga shokët e ekipit, por u dallua për vrapimin në fushë dhe karakteristikën e tij për të tërhequr skuadrën përpara. Ndërkohë edhe njëherë tjetër është treguar se kur Cikalleshi e ka topin në këmbë është thuajse e pamundur për kundërshtarët që t’ia heqin.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Vllaznia barazon në miqësore me kampionët e Malit të Zi

Publikuar

-

Nga

Është mbyllur në barazim 1-1, takimi miqësor mes Buduçnostit dhe Vllaznisë, i zhvilluar në Podgoricë. Një test ky i vlefshëm në prag të përgatitjeve për Ligën e Konferencave.

Ndeshja startoi në orën 20:00, teksa pjesa e parë përfundoi me rezultatin 1-0 në favor të vendasve. Në minutën e 5-të, Buduçnost, skuadra kampione e Malit të Zi, përfitoi nga një gabim i mbrojtësit të Vllaznisë, Bulatoviç, i afruar së fundmi në merkato, i cili i dhuroi një top malazezëve, që nuk falën, duke zhbllokuar miqësoren me anë të Mijoviç.

Pavarësisht përpjekjeve të shkodranëve, pjesa e parë u mbyll me rezultatin 1-0 për kampionët e Buduçnostit. Në minutën e 67-të, ishte talenti Mehdi Çoba, i cili pas asistit të Arsid Krujës, dërgoi topin në rrjetë, duke vendosur baraspeshën.

Pavarësisht përpjekjeve të të dy skuadrave, ndeshja miqësore në minutat në vijim nuk prodhoi gola, duke u mbyllur kështu me rezultatin 1-1.

LEXO TE PLOTE

Sport

Euro 2020/ Luhet Spanjë-Poloni, Levandovski barazon rezultatin

Publikuar

-

Nga

Ka startuar në orën 21:00 sfida Spanjë-Poloni e vlefshme për Grupin E të Kampionatit Europian. Iberikët kërkojnë triumfin e parë në këtë kompeticion, pas barazimit zhgënjyes me Suedinë në ndeshjen e parë.

Nordikët udhëheqin grupin në kuotën e 4 pikëve, ndërsa ndjek Slovakia me 1 pikë më pak dhe për Spanjën kjo sfidë është shumë e rëndësishme për vazhdimësinë. Në krahun tjetër Polonia vjen pas disfatës 1-2 kundër Slovakisë dhe nuk mund të dalin nga kompeticioni në mënyrë të turpshme.

LIVE: SPANJË-POLONI 1-1

Morata 26′ / Levandovski 54′

LEXO TE PLOTE

Sport

Festa e golit të Hungarisë, reagimi i gazetares bën xhiron e rrjetit

Publikuar

-

Nga

Ndeshja mes Hungarisë dhe Francës në Budapest është përjetuar mes një entuziazmi që e kishim harruar për shkak të pandemisë, pasi në tribuna kishte një numër shumë të madh tifozësh, meqë Hungaria ka lehtësuar masat anti-COVID. Entuziazmi i mijëra tifozëve që këndonin në kor kanë bërë padyshim ndeshjen më të bukur.

Sigurisht, shpërthimi më i madh i tifozerisë ishte kur Fiola shënoi në shtesën e pjesës së parë golin e avantazhit dhe shkoi të festonte poshtë një tribune. AI është një festim i cili në fakt do të mbahet mend gjatë për atë që ndodhi.

Anësori i Hungarisë kapërceu një kordon rrethues dhe e gjeti veten para një tavoline pune të një gazetareje, e cila as nuk e priste një gjë të tillë. Ai goditi me dorë tavolinë e saj duke e tmerruar për një çast. Megjithatë, ajo arriti të reagonte me shpejtësi dhe bëri sikur po festonte, duke dhuruar një skenë jashtëzakonisht humoristike që ka bërë xhiron e rrjeteve sociale në pak minuta dhe që tani është zgjedhur si festimi më i bukur i Euro 2020.

LEXO TE PLOTE