Connect with Us

Tritoli i makinës në Vlorë/ Dalin detaje: Ditët e fundit Benzi përdorej nga gruaja

Kronika

Tritoli i makinës në Vlorë/ Dalin detaje: Ditët e fundit Benzi përdorej nga gruaja

Publikuar

-

Tritoli i makinës në Vlorë/ Dalin detaje: Benzi përdorej nga gruaja

Gjatë mbrëmjes së djeshme një makine tip “Benz ML” në Vlorë i  është vënë tritol, por fatmirësisht nuk ka shpërthyer.

Forcat xheniere të Tiranës bënë shpërthimin e komanduar rreth orës 03:30, ndërsa sot janë zbuluar detaje rreth kësaj ngjarjeje.

Mësohet se makina të cilës i është vënë lënda eksplozive përdorej nga shtetasja me iniciale S.B.

Tritoli ka qenë vendosur me magnet të fortë që mos binte nga pesha dhe telefon në anën e shoferit.

LEXO EDHE:  Mbi 370 të shtruar në spitale/ Ministria e Shëndetësisë thirrje të fortë qytetarëve

Gruaja ka pikasur tritolin teksa po lëvizte me fëmijët dhe më pas ka njoftuar bashkëshortin dhe policinë.

Ndërkohë, eksplozivi është shpërthyer në mënyrë të komanduar, ndërsa policia ka hapur hetimet për zbardhjen e ngjarjes./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

E rëndë në Memaliaj/ Rreshqet furgoni e merr para të zotin, ndërron jetë 67-vjeçari, dëmtohet dhe i biri

Publikuar

-

Nga

E rëndë në Memaliaj/ Rreshqet furgoni e merr para të zotin, ndërron jetë 67-vjeçari, dëmtohet dhe i biri

Një aksident i rëndë është regjistruar mbrëmjen e sotme në fshatin Krahës të Memaliajt.

Një furgon në oborr ka lëvizur prej terrenit të pjerrët dhe ka goditur për vdekje 67-vjeçarin.

Po ashtu furgoni ka kapur edhe djalin e 67-vjeçarit duke i dëmtuar këmbën. Policia konfirmon se ngjarja ka qenë aksidentale teksa djali E.Sh, ndodhet për ndihmëm mjekësore në spitalin e Gjirokastrës.

Në fshatin Krahës, Bashkia Tepelenë,  në oborrin e banesës së shtetasit B.Sh., 67 vjeç, mjeti fugon, tip “Mercedes benz”, i cili ka qënë i parkuar, për shkak të terrenit të pjerrët ka levizur dhe ka goditur shtetasin B. Sh., duke i shkaktuar vdekjen.

Gjithashtu është dëmtuar në këmbë dhe djali i tij, shtetasi E. Sh., i cili është transportuar  për ndihmë mjeksore në Spitalin Rajonal Gjirokastër.

Në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e policisë, ku nga veprimet hetimore rezultoi se ngjarja ka qënë aksidentale.”/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Përplasen dy makina në aksin Lezhë-Laç/ Shoferët dërgohen me urgjencë në spital

Publikuar

-

Nga

Video/ Furgoni përfundon në kanalin plot me ujë, forca të shumta nxjerrin pasagjerët

Një aklsident ka ndodhur pak minuta më parë në aksin rrugor Lezhë-Laç.

Mësohet se nga përplasja e dy makinave kanë mbetur të plagosur shoferët, të cilët janë dërguar me urgjencë në spital.

Nga informacionet paraprake, ende nuk bëhet me dije gjendja e tyre shëndetësore dhe shkaqet e përplasjes.

Ndërkohë, policia ka shkuar në vendngjarje dhe ka hapur hetimet për zbardhjen e plotë të aksidentit./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

I goditur me thikë në gjoks/ Gjendet i pajetë në mes të rrugës shqiptari në Itali

Publikuar

-

Nga

Një 59-vjeçar me origjinë shqiptare u gjet i vdekur mëngjesin e sotëm në Attigliano, Terni pranë daljes në autostradë.

Trupi i shtrirë në mes të rrugës u konstatua nga disa kalimtarë të cilët lajmëruan menjëherë policinë.

58-vjeçari ka humbur jetën si pasojë e goditjeve me thikë në mes të barkut dhe gjoksit. Thika u gjet pak metra larg kufomës. Rrethanat e vdekjes mbeten misterioze. Policia po heton disa pista nga vrasja dhe deri tek vetëvrasja.

Shqiptari kishte mbërritur disa muaj më parë në Attigliano dhe kishte zbuluar se ishte i sëmurë rëndë./CNA.al

Burimi:  https://www.ternitoday.it/cronaca/uomo-ucciso-coltellata-petto-indagini-carabinieri-attigliano-terni-25-novembre-2020.html

LEXO TE PLOTE