Connect with Us

“Të paska djegur fort Erion”/ Këlliçi i çjerr maskën Veliajt: I nxorre bojën vetes

Politikë

“Të paska djegur fort Erion”/ Këlliçi i çjerr maskën Veliajt: I nxorre bojën vetes

Publikuar

-

"Fshati digjet, ajo krihet"/ Këlliçi nxjerr zbuluar Veliajn: Harxhon gjysmë milioni dollarë për foto dhe video!

Dy ditë më parë Partia Demokratike denoncoi kryebashkiakun e Tiranës Erion Veliaj për zhdukjen përfundimtare të zonës historike.

Ishte kreu i FRPD Belind Këlliçi ai i cili tha se Veliaj ia doli që kullën e Sahatit t’a shndërrojë nga simbol të qytetit në orën e murit të oligarkëve, miq të tij.

Pas këtyre akuzave, kreu i Bashkisë Tiranë përmes një video u mundua që ta fshihte këtë të vërtetë, duke treguar “punën” që kishte bërë për kryeqytetin dhe rregulimin e orës së sahatit.

Por i menjëhershëm ishte edhe reagimi i Këlliçit, i cili përmes një postimi në rrjetin social shkruan se pas video-skandalit të bërë publik prej tij, Veliaj donte ta përgënjeshtronte me video 3D.

Kreu i FRPD tha se Veliaj u nis për t’i hedhur bojë sahatit por i nxorri bojën vetes.

LEXO EDHE:  Të gjithë në gjunjë përpara Ilir Metës

Të paska djegur fort Erion! Pasi publikuam video-skandalin e shumëkatëshit të betonit që po gllabëron Sahatin e Tiranës, simbol historik i kryeqytetit, Erioni u ngrit që me sabah, për të na u përgjigjur me një video HD për të gjitha punët e tij 3D.

U nise Erion për t’i hedhur bojë Sahatit, por i nxorre bojën vetes”, shkruan Këlliçi./CNA.al.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Revoltohet Murrizi/ Gjykata më kërkoi programin e partisë, është hera e parë që ndodh

Publikuar

-

Nga

Lëvizja Demokratike Shqiptare

Deputeti dhe kryetari i partisë Lëvizja Demokratike Shqiptare, Myslim Murrizi, është revoltuar, teksa ka folur për krijimin e partisë së tij.

Murrizi tregoi se në Gjykatë i kanë kërkuar programin për regjistrimin e partisë, ndërsa pretendon se është hera e parë që ndodh një gjë e tillë. Sipas tij, kjo është një tentativë për ta penguar.

Noterja Genta Shkodra me tha është hera e parë që Gjykata kërkon programin e partisë. Ma kërkoi gjykata, kam bërë 6 seanca gjyqësore. Domethënë se është koka me copa komunizmi. Kishte tentative për të më penguar regjistrimin e partisë. 6 seanca gjyqesore. 4 kërkon Zani Caushi per tq dale nga burgu. Noterja Genta Shkodra është habitur.

Lëvizjes Demoratike Shqiptare i është kërkuar në gjykatë programi. Eshtë hera e pare që ndodh. Nuk është kaq, unë i kam lënë format në shtator dhe jam zyrtarizuar në nëntor.

Noterja Genta Shkodra tha dhe Bindjes i kam bërë letrat dhe hera e parë që ndodh kjo, se nuk e ka ligji. Kaq shumë mbështetje ka Lëvizja Demokratike sa kemi çuar program saqë programi mund të ndryshojë dhe shumë para zgjedhjeve. Unë nuk jam nga ata që shoh fall dhe po tregoj një fall që ka ndodhur“, tha Murrizi në Report Tv./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“PPP të panevojshme në vitin e krizës”/ Eksperti Lazimi debaton me ministren Denaj

Publikuar

-

Nga

“PPP të panevojshme në vitin e krizës”/ Eksperti Lazimi debaton me ministren Denaj

Kriza dhe buxheti është diskurtuar sot në Open duke shkaktuar debate të shumt.

Eksperti i ekonomisë, Majlind Lazimi tha se parashikimet e bëra nga qeveria nuk janë optimiste dhe nuk qëndrojnë.

“Parashikimet e bëra nga qeveria nuk qëndrojnë. PPP marrin shumë para që janë të panevojshme, kur jemi në një situatë krize të tillë”- tha Lazimi.

Cila PPP nuk duhen?- e pyeti ministrja Denaj.

LEXO EDHE:  Ekskluzive-Denoncim/Veliaj shemb bar-restorantin për interesat e familjarëve të Ajolës

LEXO EDHE:  Aleksandër Meksi mesazh publik Erion Veliaj/Uji lidhet me jetën e njerëzve!

“PP-ja e Check-up është e panevojshme. Laburatori është një tjetër PPP e panevojshme. Janë me dhjetëra PPP që duhet pezulluar. 41% e të ardhurave shkojnë për ushqimet. Me e larta në BE kjo shifër. Nga 100 lekë, 41 lekë shkojnë për ushqimet bazike”./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor/ Kulluri: Ishte vonë të ndërhynte Venecia! Përgjegjësinë e vetme e ka opozita

Publikuar

-

Nga

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor/ Kulluri: Ishte vonë të ndërhynte Venecia! Përgjegjësinë e vetme e ka opozita

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Edvin Kulluri ka komentuar opinion e Komisionit të Venecias për ndryshimet në Kodin Zgjedhor.

Sipas Kullurit, opinioni i Komisionit të Venecias për ndryshimet në Kodin Zgjedhor ka qenë i vonë, sepse tashmë ndryshimet janë bërë. Sipas tij ndryshimet kushtetuese janë më të këqija se çkanë qenë.

“Ishte vonë të ndërhynte komisioni i Venecias. Se tashmë janë bërë ndryshimet kushtetuese. Ndyshimet kushtetuese janë më të këqija se ai që ishte. Duke parë konjukturën politike sot natyrisht për opozitën është një goditje. Nga pikëpamja taktike i ul shanset që të maksimalizojë votën. Ndryshime kushtetuese smund të bëhen pa konsensus ose do shkosh në referendum. Përgjegjësinë e vetme e ka opozita sepse ata dogjën mandatet.
Nëse fiton mazhoranca aktuale opozita do të thotë me të drejtë se u ndryshuan rregullat e lojës rrugës. Në themel kjo që bëri Rama në mënyrë të njëanshme ishte e padrejtë. Rama u shpreh për lista të hapura dhe në momentin që ke vendosurt një limit listat nuk janë më të hapura. Ne kemi shkuar hapa pas, përgjegjësinë e kanë të dyja palët, por më shumë mazhoranca. PD ska bërë asnjë betejë për lista të hapura. Unë jam anëtar i PD Murrizi është përjashtuar. Është vetëpërjashtuar. Thlebi është që PD sbëri asnjë betejë as për koalicione as për lista të hapura. Ky zotëria e shiti tavolinën dhe Kodin Zgjedhor”, tha ai./CNA.al

LEXO TE PLOTE