Connect with Us

Të hënën në serialin “Lule të vetmuara”/ Ejlyl hidhet në humnerë për të shpëtuar nga Kemali

Life Style

Të hënën në serialin “Lule të vetmuara”/ Ejlyl hidhet në humnerë për të shpëtuar nga Kemali

Publikuar

-

Të hënën në serialin “Lule të vetmuara”/ Ejlyl hidhet në humnerë për të shpëtuar nga Kemali

Policia arreston personat që ndihmuan Kemalin. Songyl ka frikë se Kemal mund t’i bëjë keq Kaderit dhe Ejlylit. Songylit i bie të fikët dhe të gjithë shqetësohen për të. Ejlyl shkakton aksident dhe makina e Kemalit del nga rruga.

Ejlyl del nga makina bashkë me Kaderin. Të dyja vrapojnë nëpër pyll. Kader shkon të kërkojë ndihmë ndërsa Ejyl huton Kemalin. Kader arrin të njoftojë policinë. Ejlyl ndiqet nga Kemal derisa përfundon buzë një humnere. Kemal mendon se Ejlyl nuk ka rrugëdalje tjetër por ajo për të shpëtuar prej tij do bënte gjithçka. Kemal përpiqet të ndalojë Ejlylin.

Ejlyl kujton të ëmën dhe hidhet nga shkëmbi krahëhapur. Kemal shpërthen duke qarë. Policët ndërkohë vihen në kërkim të Ejlylit dhe gjejnë makinën e Kemalit. Kader dhe policët gjejnë trupin e Ejlylit në fund të humnerës. Kader tronditet nga pamja rrënqethëse./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Videoja që po bëhet virale/ Burri shkon në dasmë me 6 gra shtatzëna: Janë të gjithë fëmijët e mi

Publikuar

-

Nga

Një burrë nigerian i habiti të gjithë, pasi u paraqit në një dasmë me gjashtë gra shtatzëna në krah, ndërsa pretendon se është babai i të gjitha foshnjave.

Mike Eze-Nwalie Nwogu “vodhi” të gjithë shfaqjen, ndërsa fotoja e tij me gjashtë gratë shtatzëna u bë virale.

Ai ka reaguar me një shënim në Twitter më vonë, ndërsa shkruan: Asnjë hile, ne thjeshtë po jetojmë jetën tonë më të mirë”.

LEXO EDHE:  Serial për Marilyn Monroe/A do të zbardhet vrasja e saj?

LEXO EDHE:  Sot në serialin “Lule të vetmuara”/ Songyl merr lajmin e bukur

Eze-Nwalie Nwogu është i njohur si një donzhuan në Nigeri, ndërsa është treguar gjithnjë i hapur për marrëdhëniet e tij me femrat, edhe pse ka deklaruar se do të martohet vitin që vjen./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Jam në shok total”/ Dua Lipa nuk përmbahet nga gëzimi për suksesin e radhës

Publikuar

-

Nga

“Jam në shok total”/ Dua Lipa nuk përmbahet nga gëzimi për suksesin e radhës

Këngëtarja Dua Lipa ka arritur një sukses shumë të madh në karrierën e saj muzikore.  Ajo është nominuar për gjashtë çmime Grammy dhe nuk është përmbajtur dot nga gëzimi. Nëpërmjet një postimi në rrjete sociale, Dua është shprehur se i duket e pabesueshme kjo që po ndodh dhe është e shokuar.

“Kjo është e pabesueshme! Gjashtë nominime Graammy! Çfarë jete! Nuk mund ta besoj! Gjashtë nominime! Zemra po më rreh fort dhe jam në shok total! Po dridhem! Faleminderit shumë për dashurinë dhe mbështetjen tuaj!”-shkruan Dua.

LEXO EDHE:  Sot në serialin “Lule të vetmuara”/ Meral dhe Mert përballen në gjykatë

LEXO EDHE:  Sot në serialin “Lule të vetmuara”/ Meral bie në depresion, Selin i ofron para Banusë

Dua Lipa është nominuar gjashtë herë për kategoritë: “Albumi më i mirë i vitit”dhe “Albumi më i mirë Pop Vokal” për albumin “Future nostalgia”, “Regjistrimi i vitit”, “Kënga e vitit”, “Performanca më e mirë solo Pop” për “Don’t’ start now”, “Bashkëpunimi më i mirë pop” për “Un Dia” në bashkëpunim me J Balvin, Bad Bunny dhe Tain./ CNA.al

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DUA LIPA (@dualipa)

LEXO TE PLOTE

Life Style

7 pjesë të trupit që i keni pastruar gabim gjithë jetën tuaj

Publikuar

-

Nga

7 pjesë të trupit që i keni pastruar gabim gjithë jetën tuaj

Ka rreth 2,368 specie bakteriale që jetojnë vetëm në butonat e barkut, ndoshta më shumë, dhe megjithatë higjiena e tij shpesh neglizhohet. Përdorimi i një shtupë pambuku për të pastruar dyllin e veshit tuaj është në të vërtetë e rrezikshme dhe e panevojshme. Siç rezulton, ne kemi qenë duke pastruar pjesët e trupit tonë në mënyrë të gabuar gjatë gjithë kohës dhe duke bërë më shumë dëm sesa mirë.

Kërthiza

Shumica prej nesh në përgjithësi ose e injoron pastërtinë e butonit të barkut ose e pastron atë në mënyrë të gabuar. Butoni juaj i barkut supozohet të pastrohet një herë në  javë dhe në një mënyrë specifike. Zhytni një shtupë pambuku në disa alkool fërkues dhe përdoreni atë për të pastruar brendësinë. Përsëriteni derisa tamponi të dalë i pastër. Ndiqni me një shtupë të freskët për të hequr qafe alkoolin që fërkon. Shmangni përdorimin e locionit të trupit.

Veshët

Kjo është e vetëkuptueshme por përdorimi i thonjve tuaj ose ndonjë gjë tjetër me majë për të pastruar dyllin e veshit është një jo-jo absolute. Në vend të kësaj, vendosni disa pika vaj foshnje ose glicerinë për të  zbutur dyllin . Pas 1-2 ditësh, hidhni butësisht në ujë të ngrohtë duke përdorur një shiringë me pika ose llambë gome. Kthejeni kokën në anën tjetër për të lënë ujin. Fshijeni atë me një peshqir dhe përsëritni procesin sipas nevojës. Ju gjithashtu mund të përdorni një shtupë për të pastruar zonën e jashtme të veshit tuaj.

Gjuha

Sipas ekspertëve, heqja e gjuhës është mënyra më efektive për ta pastruar atë. Gjuha juaj duhet të pastrohet po aq shpesh sa dhëmbët tuaj. Vendosni një kruajtës në pjesën e pasme të gjuhës tuaj dhe ngadalë silleni përpara me pak presion. Nëse ju pëlqen gagging, shmangni atë duke rregulluar vendosjen e heqësit të gjuhës sa më shpesh që të jetë e nevojshme.

LEXO EDHE:  Për të gjithë ju nostalgjikët e serialit “Mickey Mouse Club”/ Ribashkohen Britney Spears dhe Ryan Gosling

LEXO EDHE:  Për të gjithë ju nostalgjikët e serialit “Mickey Mouse Club”/ Ribashkohen Britney Spears dhe Ryan Gosling

Bërrylat

Për të shmangur grumbullimin e qelizave të vdekura të lëkurës që errësojnë bërrylin tuaj, këshillohet të bëni  shtresimin e tyre një herë ose dy herë në javë. Ju mund të përdorni pastrimin tuaj shtëpiak ose të blini një nga dyqanet, por çelësi këtu është të fërkoni në një lëvizje rrethore, butë. Presioni i tepërt vetëm do ta përkeqësojë atë.

Skalpi

Grumbullimi i kokës mund të shkaktohet nga  qelizat e vdekura ose edhe nga përdorimi i tepërt i produkteve të flokëve. Për ta pastruar, pije flokët plotësisht para se të përdorësh shampon. Pastaj, përzieni ujin me shampon tuaj dhe aplikojeni atë në zonën tuaj të kokës. Nëse përdorni kondicioner, vendoseni vetëm në skajet e flokëve.

Fytyra

Sapunët dhe larjet e shkumëzuara në fakt e bëjnë lëkurën tuaj të thatë, kështu që shmangni ato. Përdorni një pastrues të butë së bashku me ujë të vakët për të larë fytyrën tuaj. Lëreni të ulet në fytyrë për 60-90 sekonda para se ta lani.

Shpina

Larja e shpinës duhet të jetë gjëja më e ndërlikuar kur bëhet fjalë për pastrimin e trupit. Për të siguruar që po e bëni në mënyrën e duhur, filloni me furçë të thatë . pastaj me një copë të pambuktë për të lehtësuar ashpërsimin e lëkurës./ CNA.al

LEXO TE PLOTE