Connect with Us

Pse nuk gjobiten Luana, Top Channel dhe VIP-at në emision si dasëm/ Qeveria me dy standarde

Aktualitet

Pse nuk gjobiten Luana, Top Channel dhe VIP-at në emision si dasëm/ Qeveria me dy standarde

Publikuar

-

Pse nuk gjobiten Luana, Top Channel dhe VIP-at në emision si dasëm/ Qeveria me dy standarde

Sot mediat kanë raportuar se pas festimit të ditëlindjes së aktorit të humorit Bes Kallaku, policia ka ndërmarrë edhe masa administrative.

Policia njoftoi se aktori i humorit ka shkelur aktin normativ që është miratuar nga qeveria, për shkak të situatës së rëndë që është krijuar. Janë gjobitur pronari i lokalit dhe pjesëmarrësit në festë.

Por ditëlindja e Besit nuk është rasti i vetëm kur po shkelet ky akt normativ.

Në televizionin kombëtar Top Channel, mbrëmjen e djeshme është trasmetuar emisioni “Shiko kush Luan” me moderatoren Luana Vjollca, ku në studio janë më shumë se 10 të ftuar.

Komiteti Teknik i Ekspertëve i ka ndaluar grumbullimet me më shumë se 10 veta në ambiente të mbyllura.

Në emisionin e Luana Vjollcës janë më shumë se 30 veta që ishin në ditëlindjen e Besit, ndërkohë që nuk është marrë asnjë masë administrative.

Për më shumë se dy orë, në një ambient të mbyllur më shumë se 30 veta duke u argëtuar dhe kërcyer, ndërkohë që shumë persona e kanë të pamundur që të përcjellin për në banesën e fundit të afërmit për shkak të masave që janë marrë nga qeveria.

LEXO EDHE:  Situatë e rëndë në shtetin fqinj/ Konfirmohen rreth 900 raste të reja me Covid dhe 58 viktima

Mbrëmjen e djeshme në emision ishin të ftuar Ervin Salianji, Valbona Mema, Remzie Osmani, Nexhat Osmani, Young Zerka, Kiara Tito, Liesa Haxhiasllani, Meridian Ramçaj. Përveç këtyre janë edhe orkestra, Fifi, por edhe Florjan Binaj dhe Rezart Veleshnja. Përveç këtyre janë edhe kameramanët.

Por ajo që vihet re nuk është vetëm ajo që shihet në ekran, por edhe prapaskena, ku moderatorja Luana Vjollca i ndan me ndjekësit pas çdo episodi, shihen se sallat e grimit janë plot me njerëz.

Por pyetja që lind këtu është pse policia nuk gjobit edhe Top Channel?

Apo se Bes Kallaku është me LSI dhe Top-i i Ben Blushit dhe Vjollca Hoxhës i shërbejnë qeverisë për propagandë?

Madje mund të themi që emisioni i Luanës është i vetmi emision që ka publik brenda në sallë./CNA.al.

 

Pse nuk gjobiten Luana, Top Channel dhe VIP-at në emision si dasëm/ Qeveria me dy standarde

 

 

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Sezoni turistik/ Klosi: Nuk është ende e qartë se çfarë do të ndodhë në plazhe

Publikuar

-

Nga

Ministri i Turizmit, Blendi Klosi tha për gazetaren Ilva Tare se me gjithë uljen e numrit të rasteve me COVID në vendin tonë, ende nuk është përcaktuar çfarë do të ndodhë në plazhe këtë sezon turistik.

Klosi theksoi se përtej problematikave të përvitshme, mbi të gjitha prevalon pandemia, e cila siç tha do ta bëjë sërish të vështirë një turizëm të organizuar evropian.

Duket e vështirë për një turizëm të organizuar evropian, pasi vendet e Evropës nuk kanë krijuar ende politikat e tyre lidhur me raportet me vendet jashtë BE. Do të ketë turizëm të organizuar, por duhet të përgatitemi për problematikat tona. Është e vështirë të themi kur do të nisë zyrtarisht sezoni pasi jemi ende me kufizime oraresh. Nuk është e definuar ende çfarë do të ndodhë në plazhe këtë vit”, tha ministri.

LEXO EDHE:  Thellohet skandali i kompanisë Bullgare me Top Channel

LEXO EDHE:  Nga Monte Carlo në Nice/ Luana Vjollca pushon në një tjetër destinacion luksoz

Ndër të tjera shtoi se ulja e rasteve të infeksionit dhe vaksinimi mund të ndihmojnë të kemi një turizëm si të gjithë shpresojnë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Bota

Sulme me bomba/ Së paku vriten 11 civilë afganë

Publikuar

-

Nga

Katër sulme të ndara me bomba në Afganistan vranë së paku 11 civilë dhe plagosën 13 të tjerë. Sulmet ndodhën vetëm disa orë pas hyrjes në fuqi të një armëpushimi treditor, të shpallur nga talibanët, me rastin e Festës së Bajramit.

Pesë civilë, përfshirë një grua dhe fëmijë, u vranë nga shpërthimi i një bombe në anë të rrugës, në qarkun Panxhuai të provincës Kandahar, tha zëdhënësi i policisë provinciale, Jamal Naser Barekzai. Ai shtoi se dy fëmijë u vranë dhe tre të rritur u plagosën në një shpërthim tjetër të bombës, që goditi një taksi, në rrethin Maivand të së njëjtës provincë.

Në provincën qendrore të Gaznit, dy civilë u vranë gjithashtu nga një bombë në anë të rrugës, thanë zyrtarët. Në provincën veriore të Kunduzit, shpërthimi i një bombe të ngjitur për një automjet civil vrau dy civilë dhe plagosi 10 të tjerë, tha Enhamuddin Rahmani, zëdhënës i shefit të policisë provinciale.
Përgjegjësinë për sulmet me bomba nuk e mori asnjë grup. Raporte për luftime të drejtpërdrejta midis militantëve talibanë dhe forcave qeveritare po ashtu nuk ka pasur.

LEXO EDHE:  “Ende s’është koha për relaks”/ OBSH: Nëse s’jemi të kujdesshëm valët e treta dhe të katërta janë të mundshme

LEXO EDHE:  Thellohet skandali i kompanisë Bullgare me Top Channel

Në fillim të këtij muaji, Shtetet e Bashkuara kanë nisur t’i tërheqin trupat e veta nga Afganistani, pas 20 vjetësh luftë. Deri më 11 shtator pritet të tërhiqen të gjitha trupat amerikane, ashtu si edhe forcat e tjera të NATO-s, të pranishme në Afganistan.
Kjo ka rritur shqetësimet e vëzhguesve nëse Qeveria afgane mund t’ia dalë e vetme në luftën kundër talibanëve dhe grupeve të tjera militante. REL

LEXO TE PLOTE

Politikë

Raporti i Shqipërisë me shtetet fqinje/ Bregu: Duhet mbajtja fort e nacionalizmin politik

Publikuar

-

Nga

Raporti i Shqipërisë me shtetet fqinje/ Bregu: Duhet mbajtja fort e nacionalizmin politik

Sekretarja e përgjithshme e Bashkëpunimit Rajonal Majlinda Bregu ka folur për fqinjësinë dhe roli që ka Shqipëria me vendet e tjera.

Në një intervistë për “Refleksion” Bregu ndau eksperiencën e saj, duke thënë se ndan punën e saj me 3000 burra dhe gra nga vendet e ndryshme, duke e vënë theksin tek lidhja që kanë shtetet fqinje me njëra tjetrën.

Sipas saj, fqinjësia mbahet më e fortë vetëm përmes nacionalizmin politik.

Nuk rreshtem kurrë së foluri për pjesën e fqinjësisë. Ky është viti i tretë që punoj me gra dhe burra që vijnë nga 3000 vende. Fqinjët lidhen nga historia, kultura, tradita, zakonet e ngjashme. Fqinji është ai që duhet të të përgjigjet, sepse vëllai dhe motra janë larg.

Ne nuk jemi i vetmi rajon i cili ka pasur probleme me luftën, ka patur fqinj që ka vrarë fqinjin, po ka pasur edhe nga ata që i kanë shpëtuar. Ajo që rrezikon për mua fqinjësinë është mbajtja fort e nacionalizmin politik. Kjo është më e rrezikshme se populizmi. Unë punoj me zona dhe zotërinj të kombësive të ndyshme dhe e them me sinqeritet që kurrë nuk e kam ndjerë veten kaq mirë.

Ne jemi ende në një pandemi që rajoinin tonë e vendosi në vështirësi dyfishe. Alarmi ishte i madh dhe unë e them kudo, në kulm të pandemisë ne arritëm të ndalonim këmbimin e mallrave dhe ilacceve në kufirin tonë”, tha Bregu./CNA.al

LEXO TE PLOTE