Zgjedhja e vështirë e PSG-së, duhet të zgjedhë mes Mbappe dhe Neymar

-

PSG ndoshta duhet të zgjedhë se cilin nga dy yjet Neymar ose Kylian Mbappe të mbajnë në skuadër. “Parisienët” duan të rinovojnë kontratën e të dyve, por ndoshta nuk do kenë financa të mjaftueshme ta bëjnë shkaku i COVID-19.

Në rast së fokusohen të francezi, që është i lidhur me kalimin të Real Madridi, atëherë braziliani do jetë i lirë që të shitet të skuadra që ofron më shumë.
PSG ka nisur negociatat me Neymar, por sulmuesi kërkon pagë më të lartë, gjë që është e vështirë sepse momentalisht fiton 24 milionë euro për sezon.

Neymar ka shfaqur interesim për rinovimin, por PSG dëshiron ta mbajë edhe Mbappen. Mbetet të shihet nëse njëri nga dy yjet do largohet ose të dy do rinovojnë me klubin e madh francez.

VIDEO/ 19 gola në 6 takime, skuadra “big” bëjnë ligjin në Champions

-

Kanë përfunduar 6 sfidat e parafundit të Ligës së Kampionëve, të zhvilluara mbrëmjen e sotme, ku u regjistruan në total plot 19 gola.

Barcelona, PSG-ja dhe Çelësi arritën të triumfonin në transfertë me rezultate bindëse. Ndërkohë Juventusi dhe Klub Bryzh nuk falën në shtëpi duke fituar me rezultatin 3-0. Sfida e vetme e mbrëmjes e mbyllur në barazim ishte ajo mes Dortmund dhe Lacios. Një fakt interesant që vlen të theksohet është ai në ndeshjen mes Sevijas dhe Çelsit që përfundoi me rezultatin 0-4, të gjitha golat për londinezët i shënoi sulmuesi francez Oliver Zhirud.

REZULTATET:

Ferencvarosh – Barcelona 0-3

Grizman 14′ , Breithueit 20′ , Dembele 27′ (p)

-

Eliminimi i Sëlltikut nga Kupa e Skocisë duke se e ka bërë ekipin të prekë fundin për sa i përket raportit me tifozët. Sipas “Sky Sports UK”, humbja me Ros Kauntin është pasuar nga protesta të dhunshme jashtë stadiumit “Celtic Park” nga ku lojtarët dhe stafi kanë mundur të largohen vetëm nën shoqërimin e forcave të rendit.

Nuk kanë munguar edhe konfrontimet me këta të fundit duke e bërë situatën “të frikshme dhe të tmerrshme”, siç thuhet edhe në njoftimin për shtyp nga ana e klubit nga Glasgou. Raportimet e fundit flasin për lojtarë të tronditur nga ngjarjet dhe ky është një lajm tjetër i keq në prag të sfidës së nesërme në 18:55 në “San Siro” kundër Milanit.

Sot Sëlltiku udhëtoi Milanos me trajnerin Lenon në krye, i cili me gjithë disfatën e rëndë në Kupë, vazhdon të ketë mbështetjen e drejtuesve. Në fakt, klubi e ka konfirmuar zyrtarisht duke i dhënë ende besim, pavarësisht se tifozët kërkojnë shkarkimin e tij.

VIDEO/ Ndeshje e çmendur në Turqi, në fund triumfojnë… gjermanët

-

U luajtën në orën 18:55, dy sfidat e parafundit të vlefshme për grupet e Ligës së Kampionëve, ku nuk munguan surprizat. Gjermanët e Lajpcig arritën një fitore dramatike në sekondat e fundit ndaj Bashaksheirit me rezultatin 3-4. Plot 7 gola të shënuar. Polsen dhe Mukiele, kaluan në avantazh të dyfishtë Lajcigun, ndërkohë Kavexhi, ngushtoi shifrat në fundin e pjesës së parë e cila përfundoi me rezultatin 1-2.

Në pjesën e dytë ishin përsëri gjermanët që realizuan me  Olmon në minutën e 66-të, duke i ngritur shifrat në 1-3. Pavarësisht disavantazhit të 2 golave, turqit nuk u dorëzuan, Kavexhi, i cili ishte padyshim njeriu i ndeshjes, realizoi edhe 2 gola të tjerë në minutat 72 dhe 85-të, duke plotësuar tripletën personale.

Kur u mendua se sfida do të përfundonte në barazim 3-3, Lajpcig realizoi golin e fitores me Sorloth në minutën e dytë shtesë, duke marrë 3 pikë të arta në një ndeshje të çmendur. Ndërkohë sfida tjetër mes Krasnodar dhe Ren përfundoi me triumfin 1-0 të rusëve, të cilët siguruan vendin e tretë.