Connect with Us

VIDEO/ Zhgënjen Reali, skuadra e Zidanit ngec sërish në kampionat

La Liga

VIDEO/ Zhgënjen Reali, skuadra e Zidanit ngec sërish në kampionat

Publikuar

-

Përfundon 1-1 sfida midis Vijarealit dhe Real Madridit.  Pas një pjese të parë në avantazh madrilenët me autor të golit Mariano Diaz në minutën e dytë të ndeshjes, pas një krosimi perfekt nga Karvahal dhe nga ku sulmuesi spanjoll Diaz ka shënuar me kokë në një pozicion të vështirë.

Pjesa e dytë mori një tjetër rrjedhë ku penalltia e Zherard Morenos në minutën e 76′ shtangu lojtarët madrilen të cilët nuk arritën as sfidën e sotme të dilnin nga fusha me 3 pikë.

 

Me këtë barazim Real Madrid renditet në vendin e 4 me 17 pikë të grumbulluara.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Poketino mund të ulet në stolin e Real Madridit

Publikuar

-

Nga

Ish-trajneri i Totenhemit Mauricio Poketino është tekniku më i kuotuar për të pasuar Zinedin Zidanin në stolin e Realit. Ky i fundit ndodhet në fije të perit pas humbjes së djeshme në Ligën e Kampioneve 2-0 në Ukrainë me Shahtjor Donetskun.

Në Spanjë tashmë emri i Poketinos po përflitet shumë në orët e fundit, ndërsa kujtojmë që argjentiasi pëlqehet shumë nga tifozët e “Los Blancos”. Madje, në të kaluarën, ai ka qenë i preferuari i presidentit të Realit Florentino Perez për të stërvitur skuadrën.

Megjithatë, do të shikohet në ditët e ardhshme se çfarë do të ndodhë “Santiago Bernabeu” pasi skuadra nuk po arrin do të sigurojë vazhdimësinë e rezultateve pozitive.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Barcelona hidhet fuqishëm në sulm për Erling Haaland

Publikuar

-

Nga

Barcelona është duke monitoruar nga afër formën e yllit të Borussia Dortmundit, Erling Haaland.

Norvegjezi padyshim është një ndër talentët më të rinj në futboll dhe është në formë tejet të frikshme.

Sipas ekspertit të merkatos, Fabrizio Romano, Barcelona së bashku me Manchester Cityn, Unitedin, Juventusin dhe PSG-në e duan Haaland.

Sidoqoftë, Barcelona nuk ka para që të transferojë Haaland në verë, meqenëse gjiganti gjerman kërkon hiq më pak se 100 milionë euro.

Haaland këtë edicion ka realizuar 17 gola në 14 paraqitje, derisa të kaluarin shënoi 44 gola në 40 ndeshje

LEXO TE PLOTE

La Liga

Myrto Uzunit nuk i bëhet realitet përballja me Messin

Publikuar

-

Nga

Ylli i Barcelonës Lionel Mesi është lënë sërish jashtë listës së grumbullimit për ndeshjen kundër Ferencvaroshit ditën e nesërme në Hungari.

Tekniku i katalanasve Ronald Kuman nuk e ka marrë me vete kapitenin e skuadrës teksa ekipi e ka siguruar kualifikimin për fazën e 1/8-ave të kompeticionit.

Të njëjtën gjë, holandezi bëri dhe në sfidën me Dinamo Kievin në Ligën e Kampioneve duke lënë jashtë Mesin.

Me shumë gjasa, Mesi mund të jetë në fushë kundër Kristiano Ronaldos në sfidën e fundit të Ligës së Kampioneve për fazën e grupeve.

Për futbollistin e Ferencvaroshit dhe Shqipërisë, Myrto Uzuni, nuk i realizohet ëndrra e përballjes me yllin Mesi, teksa mungoi në sfidën e parë me katalanasit për shkak se ishte i infektuar me koronavirus.

LEXO TE PLOTE