Connect with Us

VIDEO/ Vllaznia në avantazh ndaj Tiranës, shikoni rezultatet e pjesëve të para të 3 sfidave të Superligës

Sport

VIDEO/ Vllaznia në avantazh ndaj Tiranës, shikoni rezultatet e pjesëve të para të 3 sfidave të Superligës

Publikuar

-

Betejat më të forta po luhen prej orës 16:45. Klasikja e Shqipërisë, në një “Loro Boriçi” të boshatisur, me Vllazninë që si rrallëherë në vitet e fundit kryeson kampionatin, kundër një Tiranë kampionë në fuqi që ka shkuar në Shkodër me një numër të madh mungesash. Në lojë ka edhe miliona, vendosur si premio për fitoren. Kjo vlen për Vllazninë.

Në Durrës, Teuta kërkon fitoren për të treguar se është ekip për titull. Përballë do të ketë Kukësin e “pushtuar” nga COVID-19. Cooper e Hetemaj janë futbollistët e infektuar, ndërkohë që të njëjtin fat e ka pasur edhe trajneri Skënder Gega. Pas dy humbjeve në takimet e para të kampionatit, te Kukësi është koha për të reaguar.

E njëjta gjë vlen edhe për Laçin, që e ka nisur me dy barazime kampionatin. Kurbinasit kanë një mision të vështirë kundër Partizanit. Luhen në “Elbasan Arena” dhe për trajnerin Ilir Daja kjo është një nga ato ndeshje që fitohet nga ekipi që shfaq më shumë dëshirë. Taktika në plan të dytë, sikurse edhe barazimi. Fitorja vlen për të dyja ekipet.

KATEGORIA SUPERIORE – JAVA 3
E shtunë, më 21 nëntor, ora 16:45

Vllaznia-Tirana 1-0
Shënues: 
Marku 28′ (pen.)

Teuta-Kukësi 0-0
Partizani-Laçi 0-0

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

VIDEO/ 19 gola në 6 takime, skuadra “big” bëjnë ligjin në Champions

Publikuar

-

Nga

Kanë përfunduar 6 sfidat e parafundit të Ligës së Kampionëve, të zhvilluara mbrëmjen e sotme, ku u regjistruan në total plot 19 gola.

Barcelona, PSG-ja dhe Çelësi arritën të triumfonin në transfertë me rezultate bindëse. Ndërkohë Juventusi dhe Klub Bryzh nuk falën në shtëpi duke fituar me rezultatin 3-0. Sfida e vetme e mbrëmjes e mbyllur në barazim ishte ajo mes Dortmund dhe Lacios. Një fakt interesant që vlen të theksohet është ai në ndeshjen mes Sevijas dhe Çelsit që përfundoi me rezultatin 0-4, të gjitha golat për londinezët i shënoi sulmuesi francez Oliver Zhirud.

REZULTATET: 

Ferencvarosh – Barcelona 0-3

Grizman 14′ , Breithueit 20′ , Dembele 27′ (p)

Juventus – Dinamo Kiev 3-0

Kieza 21′ , Ronaldo 57′ , Morata 66′ 

Mançester Junajtid – PSG 1-3

Rashford 32′ / Nejmar 6′ , Markuinjos 69′ 

Sevija – Çelsi 0-4

Zhirud 8′ , 54′ , 74′ , 82′ (P)

Borusia Dortmund – Lacio 1-1

Guerreiro 44′ / Imobile 66′ 

Klub Bruzh – Zenit 3-0

De Ketelaere 33′ , Vanaken 58′ , Lang 73′ 

 

 

 

LEXO TE PLOTE

Sport

Protestat e dhunshme, klubin e njohur europian e shpëton… policia

Publikuar

-

Nga

Eliminimi i Sëlltikut nga Kupa e Skocisë duke se e ka bërë ekipin të prekë fundin për sa i përket raportit me tifozët. Sipas “Sky Sports UK”, humbja me Ros Kauntin është pasuar nga protesta të dhunshme jashtë stadiumit “Celtic Park” nga ku lojtarët dhe stafi kanë mundur të largohen vetëm nën shoqërimin e forcave të rendit.

Nuk kanë munguar edhe konfrontimet me këta të fundit duke e bërë situatën “të frikshme dhe të tmerrshme”, siç thuhet edhe në njoftimin për shtyp nga ana e klubit nga Glasgou. Raportimet e fundit flasin për lojtarë të tronditur nga ngjarjet dhe ky është një lajm tjetër i keq në prag të sfidës së nesërme në 18:55 në “San Siro” kundër Milanit.

Sot Sëlltiku udhëtoi Milanos me trajnerin Lenon në krye, i cili me gjithë disfatën e rëndë në Kupë, vazhdon të ketë mbështetjen e drejtuesve. Në fakt, klubi e ka konfirmuar zyrtarisht duke i dhënë ende besim, pavarësisht se tifozët kërkojnë shkarkimin e tij.

LEXO TE PLOTE

Sport

VIDEO/ Ndeshje e çmendur në Turqi, në fund triumfojnë… gjermanët

Publikuar

-

Nga

U luajtën në orën 18:55, dy sfidat e parafundit të vlefshme për grupet e Ligës së Kampionëve, ku nuk munguan surprizat. Gjermanët e Lajpcig arritën një fitore dramatike në sekondat e fundit ndaj Bashaksheirit me rezultatin 3-4. Plot 7 gola të shënuar. Polsen dhe Mukiele, kaluan në avantazh të dyfishtë Lajcigun, ndërkohë Kavexhi, ngushtoi shifrat në fundin e pjesës së parë e cila përfundoi me rezultatin 1-2.

Në pjesën e dytë ishin përsëri gjermanët që realizuan me  Olmon në minutën e 66-të, duke i ngritur shifrat në 1-3. Pavarësisht disavantazhit të 2 golave, turqit nuk u dorëzuan, Kavexhi, i cili ishte padyshim njeriu i ndeshjes, realizoi edhe 2 gola të tjerë në minutat 72 dhe 85-të, duke plotësuar tripletën personale.

Kur u mendua se sfida do të përfundonte në barazim 3-3, Lajpcig realizoi golin e fitores me Sorloth në minutën e dytë shtesë, duke marrë 3 pikë të arta në një ndeshje të çmendur. Ndërkohë sfida tjetër mes Krasnodar dhe Ren përfundoi me triumfin 1-0 të rusëve, të cilët siguruan vendin e tretë.

 

LEXO TE PLOTE