VIDEO/ Fund dramatik në klasiken Vllaznia-Tirana, ja rezultatet dhe golat e 3 sfidave

-

Dy barazime pa gola dhe një klasike që pati 5 gola dhe fituese nxori Vllazninë me rezultatin 3-2. Një ndeshje dramatike që i pati të gjitha, edhe hakmarrjen e Ismael Dunga, i cili shënoi në minutën e shtatë shtesë kundër ish-ekipit të tij.

TAKIMET E TJERA – Partizani ishte më kërkues ndaj Laçit dhe pati disa mundësi të mira shënimi, por në fund ndeshja u mbyll në barazim 0-0. Të kuqtë bënë lojën, kurse në krahun tjetër u pa një Laç që në asnjë mënyrë nuk donte të humbiste. Në fundin e pjesës së parë Partizani pretendoi edhe për një penallti. Sa i takon Nëabueze, Partizani e bllokoi mirë dhe sulmuesi nuk ishte i rrezikshëm për portierin Alban Hoxha.

Në Durrës u zhvillua një lojë mjaft e bukur, por nuk pati gola. Teuta u mundua shumë që të dilte me pikët e plota, por në shtëpi nuk po i ecën. Pas barazimit me Skënderbeun, tani barazuan 0-0 me Kukësin. Verilindorët, edhe pse me shumë mungesa, treguan karakter dhe me Lieria mund të kishin shënuar në dy raste. Në një rast trau e shpëtoi portierin Frashëri.

Partizani-Laçi 0-0

Derrick Sasraku ndëshkoi Vllazninë, duke i çuar shifrat në 2-2. Gabim në dalje i portierit Zogovic. Tirana në festë.

Herald Marku bën goleadorin për Vllazninë, duke shënuar me një goditje nga jashtë zone

Ernest Muçi vendos baraspeshën në klasiken e Shqipërisë. Sulmuesi nuk fali i vetëm me portierin

Goli i parë në Vllaznia-Tirana. Vangjeli shkakton penallti dhe Herald Marku tregohet i saktë nga pika e bardhë e 11-metërshit

Spanja duhet të presë ende për fitoren, barazon edhe ndaj Polonisë

-

Kombëtarja e Spanjës dhe ajo e Polonisë, kanë ndarë pikët pasi ndeshja mes tyre u mbyll me rezultat 1-1. Pjesa e parë filloi më mirë për spanjollët që patën më shumë raste dhe gjetën golin e epërsisë në minutën e 25’ kur realizoi Alvaro Morata. Pjesa e parë u mbyll me rezultat 1-0.

Pjesa e dytë nisi furishëm për Poloninë, që gjeti golin e barazimit në minutën e 54’ me Robert Lewandowskin. Vetëm katër minuta më vonë në min e 58’ u akordua penallti për Spanjën, por nga pika e bardhë nuk arriti të realizoje Gerad Moreno.

Me këtë barazim, Spanja ka dy pikë pas dy ndeshjeve të para në Grupin E, ndërsa Polonia ka vetëm një pikë. Sa u përket çështjeve të kualifikimit, gjithçka do vendoset në ndeshjet e fundit.

Vllaznia barazon në miqësore me kampionët e Malit të Zi

-

Është mbyllur në barazim 1-1, takimi miqësor mes Buduçnostit dhe Vllaznisë, i zhvilluar në Podgoricë. Një test ky i vlefshëm në prag të përgatitjeve për Ligën e Konferencave.

Ndeshja startoi në orën 20:00, teksa pjesa e parë përfundoi me rezultatin 1-0 në favor të vendasve. Në minutën e 5-të, Buduçnost, skuadra kampione e Malit të Zi, përfitoi nga një gabim i mbrojtësit të Vllaznisë, Bulatoviç, i afruar së fundmi në merkato, i cili i dhuroi një top malazezëve, që nuk falën, duke zhbllokuar miqësoren me anë të Mijoviç.

Pavarësisht përpjekjeve të shkodranëve, pjesa e parë u mbyll me rezultatin 1-0 për kampionët e Buduçnostit. Në minutën e 67-të, ishte talenti Mehdi Çoba, i cili pas asistit të Arsid Krujës, dërgoi topin në rrjetë, duke vendosur baraspeshën.

Pavarësisht përpjekjeve të të dy skuadrave, ndeshja miqësore në minutat në vijim nuk prodhoi gola, duke u mbyllur kështu me rezultatin 1-1.

Festa e golit të Hungarisë, reagimi i gazetares bën xhiron e rrjetit

-

Ndeshja mes Hungarisë dhe Francës në Budapest është përjetuar mes një entuziazmi që e kishim harruar për shkak të pandemisë, pasi në tribuna kishte një numër shumë të madh tifozësh, meqë Hungaria ka lehtësuar masat anti-COVID. Entuziazmi i mijëra tifozëve që këndonin në kor kanë bërë padyshim ndeshjen më të bukur.

Sigurisht, shpërthimi më i madh i tifozerisë ishte kur Fiola shënoi në shtesën e pjesës së parë golin e avantazhit dhe shkoi të festonte poshtë një tribune. AI është një festim i cili në fakt do të mbahet mend gjatë për atë që ndodhi.

Anësori i Hungarisë kapërceu një kordon rrethues dhe e gjeti veten para një tavoline pune të një gazetareje, e cila as nuk e priste një gjë të tillë. Ai goditi me dorë tavolinë e saj duke e tmerruar për një çast. Megjithatë, ajo arriti të reagonte me shpejtësi dhe bëri sikur po festonte, duke dhuruar një skenë jashtëzakonisht humoristike që ka bërë xhiron e rrjeteve sociale në pak minuta dhe që tani është zgjedhur si festimi më i bukur i Euro 2020.