Connect with Us

VIDEO/ Fantastik Imobile, Lacio nuk fal ndaj Krotones

Seria A

VIDEO/ Fantastik Imobile, Lacio nuk fal ndaj Krotones

Publikuar

-

Lacio ka triumfuar 0-2 në transfertën në Krotone duke e mundur skuadrën nga zona e Kalabrisë.

 

Bardhekaltërit i janë falur Çiro Imobiles ku rikthehet të  luajë pas disa javësh i infektuar me koronavirus. Bomber italian arriti të shënojë një gol në minutë n e 21-të dhe duke dhuruar një asist për dyfishimin e rezultatit për Hoakin Korrean.

Vlen për tu theksuar se kjo ndeshje ishte gati për tu shtyrë përshkak të kushteve atmosferike që kishte bërë terrenin e lojës pothuajse të pamundur për tu luajtur, por arbitrat e ndeshjes kanë kërkuar vazhdimin e kësaj ndeshje. Lacio me këtë fitore ngjitet në vendin e pestë në kuotën e 14 pikëve.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

“Nuk më zinte gjumi”, Pioli rrëfen betejën me COVID-19

Publikuar

-

Nga

Stefano Pioli ka fituar betejën e tij me Covid-19. Trajneri i Milanit do të rikthehet sërish në stolin kuqezi pas afërsisht 2 javësh mungesë. Për mediat italine Pioli është shprehur se kur ka mësuar për faktin se ka rezultuar negativ nuk mund ta zinte gjumi. Malli për ekipin ishte i madh përgjatë kësaj periudhe izolimi, megjithëse nëpërmjet teknologjisë kanë qenë në kontakt të vazhdueshëm.

“Më ka marrë malli aq shumë për ekipin, stafin. Kur ata më komunikuan negativitetin e kisha të vështirë të flija gjumë, mezi prisja të kthehesha, edhe pse ishin vetëm 18 ditë. Jam i lumtur që jam këtu. Unë kam për të thënë se falënderoj klubin, i cili ka aktivizuar të gjitha teknologjitë për të punuar me qetësi, me cilësi, dhe në kontakt të ngushtë me ekipin.

Falënderoj tifozët që më mbështetën në këtë moment të veçantë. Unë them faleminderit ekipit për atë që kanë bërë në këtë periudhë. Dhe falë Daniele Bonera që më zëvendësoi, ai do ta vlerësojë këtë përvojë. Unë kisha disa simptoma, e mora Covid-19 lehtë, ne duhet të respektojmë rregullat ndërsa presim trajtimin që mund të çrrënjos këtë virus”, ka thënë Pioli./

LEXO TE PLOTE

Seria A

E PAPRITUR/ I infektuar me ‘COVID’, Etrit Berisha dërgohet në spital

Publikuar

-

Nga

Portieri i Shqipërisë Etrit Berisha është dërguar në orët e fundit në klinikë.

Gardiani i SPAL-it dhe kombëtares është infektuar nga koronavirusi, ndërsa klubi italian raporton se 31-vjeçari është dërguar në klinikën e Konas.

Në njoftimin e klubit të Serisë B nuk thuhet se cila është gjendja shëndetësore e portierit.

Pas ndeshjes me Bjellorusinë, Berisha nuk ka luajtur me SPAL-in në 3 ndeshjet e fundit. Ai rezultoi pozitiv me ‘COVID’ në 27 nëntor.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Buzëqesh Milani, Pioli mposht virusin dhe rikthehet në stol

Publikuar

-

Nga

Stefano Pioli kthehet në pankinën e Milanit! Tekniku i “Djallit” ka kaluar plotësisht koronavirusin së bashku me asistentin e tij Xhakomo Mureli. Lajmi i mirë u dha nga klubi kuqezi në faqen zyrtare.

Jo vetëm kaq, por Pioli do të drejtojë nga pankina nesër skuadrën në përballje me Sëlltikun. 55-vjeçari qëndroi prej ditësh në izolim teksa u infektua me koronavirus.

Megjithatë, skuadra vazhdoi me serinë e rezultateve pozitive në kampionat, teksa kryeson Serinë me 23 pikë, 5 më shumë se Interi i vendit të dytë Gjatë mungesës së tij, Milanin e drejtoi Daniele Bonera.

LEXO TE PLOTE