Connect with Us

Superiorja në mesjavë/ Ja oraret e sfidave të javës së 4-t

Sport

Superiorja në mesjavë/ Ja oraret e sfidave të javës së 4-t

Publikuar

-

Java e 4-t e Kategorisë Superiore do të luhet ditën e mërkurë, ku janë planifikuar të zhvillohen të gjitha ndeshjet.

Kukësi do të ketë një tjetër përballje të vështirë, teksa pas Tiranës, Partizanit dhe Teutës, tashmë skuadra e Gegës do të përballet me Laçin.

Provë forcë për Vllazninë, që luan në Durrës ndaj Teutës, në një përballje që pritet me shumë interes. Ndeshje të lehtë në letër ka Partizani, që luan në transfertë ndaj Apolonisë, ndërsa Tirana sfidon Bylisin. Skënderbeu që ditën e sotme gjeti fitoren e parë në kampionat, të mërkurën luan në shtëpi ndaj Kastriotit.

Të gjitha ndeshjet:

Tirana-Bylisi 13:45

Apolonia-Partizani 13:45

Skënderbeu-Kastrioti 13:45

Kukësi-Laçi 16:45

Teuta-Vllaznia 16:45

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Finalja që nuk pritej, ja kur përballen Vllaznia e Skënderbeu për trofeun “e dytë”

Publikuar

-

Nga

Një finale që nuk pritej teorikisht. Dy skuadrat më pak të favorizuara thyejnë parashikimet dhe shkojnë në finale e Kupës së Shqipërisë. Janë Vllaznia dhe Skënderbeu që kualifikohen pasi dolën triumfues në duelet direkte me eliminim ndaj Laçit dhe Teutës, me këto të dyja që ishin ekipet e favorizuara për t’u kualifikuar.

Finalja e madhe e Kupës së Shqipërisë për edicionin 2020/21 do të luhet mes “Vllaznisë” dhe “Skënderbeut” dhe do të jetë e dyta në historinë e këtij kompeticioni, ndërsa është parashikuar që të zhvillohet më 30 maj.

Hera e parë kur këto ekipe janë përballur me njëra-tjetrën ka qenë në vitin 1965, ndeshje e fituar nga “Vllaznia”, me rezultatin 1-0.

LEXO TE PLOTE

Sport

VIDEO/ Përcaktohen çiftet gjysmëfinaliste të Champions-it, Reali dhe City nuk zhgënjejnë. Ja rezultatet dhe golat

Publikuar

-

Nga

Real Madrid-Chelsea, Manchester City-PSG, këto janë gjysmëfinalet e Champions League, pas dueleve të zhvilluara mbrëmjen e sotme. Liverpool nuk ia doli të përmbyste humbjen e parë në Madrid, kurse Manchester City kreu formalitetin e radhës në Dotmund.

“The Reds” u munduan shumë në “Anfield”, teksa e nisën me një rast të mirë goli me Salah, për t’u pasuar më pas edhe nga një goditje e Milner nga jashtë zone. Courtouis ishte në formë të shkëlqyer me pritjet e tij, sikurse edhe Benzema që u ndal nga shtylla pas 20 minutash lojë.

Sulmet e Liverpool ishin të shumta. Firmino tentoi ta mposhte portierin belg të Realit, por ky ishte nëj mision i pamundur për të dhe të gjithë lojtarët e drejtuar nga Jurgen Klopp. Real Madrid tregoi edhe një herë se në këtë kompeticion jo më kot ka triumfuar 13 herë dhe do tentojë t’ia dalë sërish, edhe pse shumë pak e besonin në fillim.


NDESHJA TJETËR – Manchester City ka triumfuar edhe në ndeshjen e dytë me Borussia Dortmund, me të njëjtin rezultat, 2-1, dhe është kualifikuar në gjysmëfinale. “Qytetarët” e pësuan shumë shpejt nga 17-vjeçari Jude Bellingham, i cili realizoi një gol të bukur pas 15 minutash lojë.

City i pjesës së parë nuk ishte i zakonshmi, por i duhej të shënonte gol për të shmangur surprizën e gjermanëve. Dortmund dhuroi një penallti 10 minuta nga fillimi i pjesës së dytë dhe Mahrez vendosi baraspeshën.

Për të qetësuar trajnerin Pep Guardiola mendoi talenti Phil Foden, i cili me një goditje të fortë shtangu portierin e verdhezinjve që duhet të nxirrte topin nga rrjeta dhe të priste fundin e ndeshjes për të uruar kundërshtarët për fitoren.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Pronar i një kompanie bastesh sportive, Ibrahimovic rrezikon 3 vite pezullim

Publikuar

-

Nga

Lajme aspak të mira për Zlatan Ibrahimovic. Sulmuesi suedez rrezikon të pezullohet për 3 vite nga futbolli pasi ka shkelur rregullat e UEFA-s dhe FIFA-s.  Mediat në Suedi bëjnë me dije se lojtari i Milanit është bashkëpronar I një marke bastesh sportive, “Bethard.com” me qendër në Maltë dhe kjo është kundër rregullave të futbollit që lojtar që luan të ketë edhe një markë ku luhen baste sportive.

CEO I kompanisë, Erik Skarp ka konfirmuar për “Aftonbladet” se Ibra zotëro rreth 10% të aksioneve të “Gameday Group PLC”, e cila është aksionere e “Bethard.com”. Nëse UEFA dhe FIFA do të konfirmojnë se kjo është një shkelje e rregullave, Ibrahimovic mund të dënohet me një gjobë prej 100 mijë ose me një pezullim për 3 vite nga futbolli I luajtur.

LEXO TE PLOTE